İşkur’dan iş fırsatları ve işkur iş garantisi

Vatan bilgisayar ve işkur’dan iş fırsatı

Teknoloji mağazalarının önde gelen isimlerinden vatan bilgisayar tam 300 kişiyi iş sahibi yapacak.

İşsizliğini hat safa da olduğu şu son günlerde işkur ve vatan bilgisayar’ın ortak geliştirdiği anlaşma ile tam olarak 300 kişi iş sahibi yapılacak. İşkur’a kayıtlı kişilerin başvurabileceği ve iş kur üzerinden kursların verilerek seçileceği bu kişiler kurs sonucunda çeşitli sınavlara tabi tutulacak, bu sınavlardan da geçebilenler Vatan Bilgisayar’da işe başlayabilecek. Yılsonuna kadar sürecek olan kurslara katılan kişilere de iş kur tarafından günlük 15 TL ödeme yapılacak.

Ülkemizde işsizlik bu kadar yüksekken, büyük girişimcilerden gelen bu tür projeler, biraz olsun işsizliğin azalmasına sebep olabilir.
Kursa kayıt olabilmek için detaylı bilgiyi İşkur’dan veya Vatan bilgisayar Topkapı mağazasın dan alabilirsiniz.

İşkur’dan İstihdam Garantili İş Gücü Yetiştirme Kursu

Adana Valisi İlhan Atış, Türkiye’nin de, dünyanın da en büyük sorununun istihdam olduğunu söyledi.

Vali Atış, Adana İş-Kur İl Müdürlüğü ile Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Güney Çelik Hasır A.Ş tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘İstihdam Garantili İş Gücü Yetiştirme Kursu’nun Açılışı ve Belge’ töreninde, yatırımcıların istihdam sorununa yönelik sundukları çözüm çalışmalarını saygıyla karşıladığını belirtti.

Yatırımcıları önemsediklerini vurgulayan Atış, ‘Türkiye’nin de dünyanın da en büyük sorunu istihdamdır. Bunu giderdiğimiz an Türkiye Cumhuriyeti Büyük Önder Atatürk’ün dediği gibi ilelebet yaşayacaktır’ dedi.

İş-Kur İl Müdürü Haşim Meydan da, sanayicilerin her türlü eleman ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı kendilerine görev edindiklerini söyledi.

Bu konuda etkili bir şekilde çalışan tek kurum olduklarını ifade eden Meydan, ‘Hizmetlerimizi etkin bir şekilde verebilme çalışmaları çerçevesinde uygulamaya konulan e-işkur ile işverenlerimize 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz’ dedi.

Meydan, Güney Çelik Hasır ve Demir Döküm Sanayi Ticaret ve AŞ ile ortaklaşa çeşitli meslek dallarında 26 işsize yönelik açtıkları 2 grup kursun tamamlandığını ve mezun olan 18 kursiyerin firmada istihdam edildiğini bildirdi. 10 kişiye yönelik galvanizci kursunun halen devam ettiğini ifade eden Meydan, soğuk haddecilik mesleğinde 20, galvanizci mesleğinde ise 40 kişilik kursun bugün itibariyle başlatıldığını kaydetti.

Firmanın Genel Müdürü Ferhat Akgüngör ise kuruldukları 1993 yılından bu yana sürekli büyüdüklerini ifade etti. Çelik hasır, hazır demir, çelik tel ve galvanizli-galfanlı tel ile elektrik iletim hatları, telekomünikasyon, denizaltı haberleşme ve elektrik iletim hatlarında kullanılan mamuller ürettiklerini belirten Akgüngör, 60 ülkeye de ihracat gerçekleştirerek Türkiye’ye döviz girdisi kazandırdıklarını vurguladı.

İşkur Teknisyen Alım İlanı

Bu işgücü istemi, İŞKUR’un ÇANKAYA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ biriminden ilan edilmiştir.

TÜBİTAK Soğutma Ve İklimlendirme Teknisyeni Alım İlanı

TÜBİTAK (KAMU GRUBU)
Son Başvuru Tarihi : 20 Mayıs 2010
Yayınlanma Tarihi : 10 Mayıs 2010, Sayı : 1

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE;merkezi buhar ve ısıtma sistemlerinin bakımı veya işletmesinde yada merkezi soğutma ve bina otomasyonu sistemlerinin bakımı veya işltmesi işlerinde 2 yıl tecrübeli olmak bunu ssk pirim ile belgelemek – Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. – Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. – Taleplerde 2008 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2008 KPSSP94 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. – Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. – Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. – Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. – Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. – Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresler

Meslek Bilgileri

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Soğutma Ve İklimlendirme Teknisyeni 2 Okuldan

Öğrenim Bilgileri

Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Lise ve Dengi Okul Tesisat Tek. (Isıtma ve Tesisat) Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Tesisat Tek.(Isıtma ve Doğalgaz) Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Tesisat Teknolojisi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Sıhhi Tesisat) Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Sıhhi Tesisat-Kalorifercilik-Isıtma Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Sıhhi Tesisat Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Mekatronik Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul İklimlendirme ve Soğutma Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Sınav Bilgileri

Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP94 60

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer : Yurtiçi

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :ALTINDAĞ, AYAŞ, BALA, BEYPAZARI, ÇAMLIDERE, ÇANKAYA, ÇUBUK, ELMADAĞ, GÜDÜL, HAYMANA, KALECİK, KIZILCAHAMAM, NALLIHAN, POLATLI, ŞEREFLİKOÇHİSAR, YENİMAHALLE, GÖLBAŞI/ANKARA, KEÇİÖREN, MAMAK, SİNCAN, KAZAN, AKYURT, ETİMESGUT, EVREN, PURSAKLAR, ANKARA/MERKEZ

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 2
İş Sözleşmesi Tipi Belirsiz Süreli (Daimi)
Çalışma Şekli Tam Süreli

Bu işgücü istemi, İŞKUR’un ÇANKAYA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ biriminden ilan edilmiştir.

TÜBİTAK (KAMU GRUBU)
Son Başvuru Tarihi : 20 Mayıs 2010
Yayınlanma Tarihi : 10 Mayıs 2010, Sayı : 1

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE;merkezi buhar ve ısıtma sistemlerinin bakımı veya işletmesinde yada merkezi soğutma ve bina otomasyonu sistemlerinin bakımı veya işltmesi işlerinde 2 yıl tecrübeli olmak bunu ssk pirim ile belgelemek – Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. – Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. – Taleplerde 2008 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2008 KPSSP93 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. – Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. – Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. – Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. – Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. – Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresler

Meslek Bilgileri

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Soğutma Ve İklimlendirme Teknisyeni 2 Okuldan

Öğrenim Bilgileri

Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Meslek Yüksek Okulu Önlisans İklimlendirme-Soğutma Önlisans

Sınav Bilgileri

Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP93 60

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer : Yurtiçi

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :ALTINDAĞ, AYAŞ, BALA, BEYPAZARI, ÇAMLIDERE, ÇANKAYA, ÇUBUK, ELMADAĞ, GÜDÜL, HAYMANA, KALECİK, KIZILCAHAMAM, NALLIHAN, POLATLI, ŞEREFLİKOÇHİSAR, YENİMAHALLE, GÖLBAŞI/ANKARA, KEÇİÖREN, MAMAK, SİNCAN, KAZAN, AKYURT, ETİMESGUT, EVREN, PURSAKLAR, ANKARA/MERKEZ

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 2
İş Sözleşmesi Tipi Belirsiz Süreli (Daimi)
Çalışma Şekli Tam Süreli

İşkur Bayburt’ta 80 kişiyi işe alacak

Kültürel etkinlikler salonunda noter huzurunda yapılan kura çekimi ile belediyelerde 5 ay süreyle görev yapacak 80 kişi belirlendi.

Bayburt’ta, ”Toplum Yararına Çalışma Programları” kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Bayburt İl Müdürlüğü ile il, ilçe ve belde belediyeleri arasında imzalanan protokolle 80 kişi istihdam edilecek.
Bayburt Belediyesi kültürel etkinlikler salonunda noter huzurunda yapılan kura çekimi ile belediyelerde 5 ay süreyle görev yapacak 80 kişi belirlendi.

Kura çekimi öncesi konu hakkında bilgi veren İŞKUR görevlisi Abdullah Kahveci, “Kurumumuz ve belediyeler arasında imzalanan protokolle Bayburt Belediyesi 30, Aydıntepe Belediyesi 10, Demirözü Belediyesi 5, Gökçedere Belediyesi 5, Arpalı Belediyesi 5, Akşar Belediyesi 5, Konursu Belediyesi 5, Çayıryolu Belediyesi 5 ve Beşpınar Belediyesi 5 işçi alacak. Alınan işçilerin 5 ay süreyle maaş ve sigorta primleri İŞKUR tarafından karşılanacak.” dedi.

Kura çekiminde hazır bulunan Bayburt Belediyesi Başkanı H. Ali Polat yaptığı açıklamada, “Toplum yararına çalışma projesi çerçevesinde İŞKUR müdürlüğümüze başvurduk. Bize 30 işçi verileceğini ifade ettiler. Bugün de onun kurası çekildi. Her şeyden önce bu konudaki gayretlerinden dolayı İŞKUR müdürümüze teşekkür ediyorum. Bayburt adına inşallah güzel şeyler ortaya koyacağız. Ben bu konuda uygulama alanına sokan çalışma bakanlığına ve İŞKUR müdürümüze teşekkür ediyorum. Ve bunun devam etmesini diliyorum. Çünkü belediyelerin bütçesinin aktarıldığı alan personel alanıdır. Bu konuda da belediyelere iyi imkân sunulmuş olabilir. Bu projeyi en iyi şekilde değerlendireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

4 YORUMLAR

 1. Merhaba

  İş Arayan işsizlikten yakınan kariyerli ve kazançlı bir işle hayatına yepyeni bir sayfa açmak isteyen tüm arkadaşlara sesleniyoruz. Yepyeni bir iş ve kariyer fırsatı için bize ulaşın;

  Cem Cengiz Genel Koordinatör

  Tel : +(90) 224 327 27 04
  Tel : +(90) 532 621 17 40

 2. celik mekanik montajcıyım imalat işlerinde calıştım yurt dışında gorev yaptım pasaportum hazır yurt dışı işi olursa calışmaya hazırım 05352176064

 3. işte yenibir iş fırsatı hem öğrenciye hem işsize, öğrenciysen eğer sadece tişört giyerek günde 30 TL kazanma fırsatı hemde sigortalı , işsiz isen yada ek iş arıyorsan,öğrencilerin giyeceği tişörtlere reklam verecek firmayı getiren kişilere reklam bedelinden %10 komisyon veriliyor.

  Örneğin bir öğrenci 10 günlüklük bir iş aldı toplam 300 TL artı 10 gün boyunca sigortalı olacak,

  bu öğrenciye işveren firmayı getiren birey ise öğrenci başına günlük 100 TL reklam bedeli ödeyen firmadan 1000*%10 = 100 TL komisyon alacak 10 öğrenci için 1000 TL.

  Bu hizmet sadece http://www.tshirtreklam.com adresinde!

 4. MERHABA TÜRKİYE FİNANS DENEYİMSİZ ELEMAN ALACAKTIR BAŞVURULARA CV VE SONRASINDA MÜLAKAT OLACAK ŞEKİLDE 2 AŞAMALIDIR İSTANBUL VE ANKARADA OTURANLAR BAŞVURU İÇİN tfinanss@hotmail.com ADRESİNE CV GÖNDEREBİLİRLER İYİ GÜNLER..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here