İşsizlere ‘patronluk’ kapısı

Paranızı Başbakanlık veriyor. Kendi işinizin patronu oluyorsunuz. Nasıl mı?
Başbakanlık tarafından ortaya konan Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP) kapsamında sosyal güvencesi olmayan işsiz gençlere kendi işinin patronu olma imkanı veriliyor. SRAP projesinden faydalanabilmenin ön koşulu ise herhangi bir sosyal güvencesi bulunmamak.
SPİRULİNA TESİSİ KURULUYOR.
Başbakanlık tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında kişi başına 5 bin YTL’le destek sağlanıyor. Toplam 20 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmesi hedeflenen proje için toplam 100 bin YTL veriliyor. Projeyi, Bursa’da Yerleşik Byo Teknoloji A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydemir ile İskenderun Su Ürünleri Fakültesi ortak yürüttüyor. Proje 20 kişinin katılımıyla, yağ üretilen pigment ve bitkisel sağlık ürünlerinin hammadesi olan Spirulina üretim tesisi kurulmasıyla hayata geçiyor. Katılımcıların, Başbakanlık’tan aldıkları 5 bin YTL’lik payla ortak oldukları projede, üretilen spirulina hammaddesi Rusya gibi soğuk ülkelere ihraç ediliyor.
NASIL KATILACAKSINIZ?
Sosyal güvencesi olmayan üniversite mezunu yada öğrenci gençlere iş imkanı sunan projeye katılımak isteyen gençlerin kendileri için hazırlanan formları doldurması yeterli. Projeye sponsorluk yaptıklarını belirten Yerleşik Byo Teknoloji A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydemir, projeye katılmak isteyen gençlere yardımcı olmak istediklerini söyledi. Gençler için çok büyük bir fırsat sunulduğunun altını çizen Aydemir, konu hakkında detaylı gibi ve proje ortaklığı için 0 536 569 84 55 nolu telefona başvurulmasını istedi.
Kaynak: Zaman
2.Kaynak : Engin Alan.

6 YORUMLAR

  1. ben araştırdım sakın kafa patlatmayın herzamanki boşa kurşun atılmış ortada somut bişey yok .. ayrıca 5000 ytl krediyle ayda 1000 ytl kazanmaak neredeyse imkansız. sadece bu kredi değil 50 tane kredi çeşidi var ama hepsi boş genelde bu siteyi ziyaret edenler çılgın girişimciler bende öyleyimm ama hepimizin sorunu para karşılıksız para… o yüzden bizi 5000 kredi kurtarmaz.yapmamız gereken tek şey bişey yaratmak ne olursa yada hiç çalışılmamış ürünlerin üstüne gidilmemiş ürünlerin üstüne gitmek tabi doğru zamanda.neyse uzatmayalım bu kredilerle hiç bir yere varılmaz varılsada geçici olur .(tecrübeyle sabit)…

  2. peki bunu neden devlet kendi ağzından açıklamıyor.yoksa sizemi devrettiler açıklama işini…

    Mf: bak altta kaynak zaman gazetesi yazıyor?

  3. peki ben size başka birşey söyleyeyim arkadaşlar. Kosgeb girimşimcilik eğitimi veriyor. ÜCRETSİZ. ve 3 eğitimden ilki katılım yetersizliğinden iptal edildi. ben 2.ye başvurmuştum. onun durumunu size bildiririm. ben 3 yıldır bu eğitimleri takip ediyorum. nadiren düzenleniyorlar. bu yıl yavas yavas gün ısıgına cıkmaya basladılar. ama ılgı yok. ben ne sonuc cıkardım bılıyor musunuz? gırısmcılık ıstegı bır sure sonra ölüyor. insanlar az ama kesın maası tercıh edıyor. ben gene de ınatla devam edecegım.

  4. madem böle bişey var o zamn bence bu e mail ile bütün mail lere gönderilmeidir tüm öğrecilere bende katılmak istiyorumm bizlere cvp yazınız o zamn resulcelikaya6@hotmail.com cevabınızı bekliyorumm sayın ENGİN ALAN…..

  5. bence o krediyi sadece yardıma ihtiyacı olmayan zenginler alır zaten kimse kendisini yormasın hangi kredi işe ihtiyacı olana verildiki

  6. devlettin biz işsiz gençlere sunduğu bu naçizane imkandan rant elde edilebilirlilik ne ola acaba yoksa biz işsis gençlerin ekonomik bir değeri var misyonumu yükleniyor ve dahi nasıl oluyorda biz gençlerin bu imkandan biçare habersiz kalıyoruz yani devletimiz bunu televizyondan anlatmıyormu yani kaç gencin morfikirlerden haberi var kardeşler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here