İstanbul Lisan Merkezi Bayilik Veriyor

İstanbul Lisan Merkezi Bayilik / Franchise

İstanbul Lisan Merkezi
İstanbul Lisan Merkezi

İngilizce eğitimin yanı sıra Almanca, Yunanca, Arapça gibi pek çok dilde eğitim veren İstanbul Lisan Merkezi, bayilik veriyor. Firma bayilik giriş bedeli almıyor. Bir şubede aylık 500.000 TL brüt ciro yapılabileceği ifade ediliyor.

İstanbul Lisan Merkezi Genel Müdürü ve Eğitimci Osman Eroğlu, 1980’li yıllardan bu yana İngilizce öğretmenliği yapıyor. Okullarda yabancı dil eğitiminin çok az olduğu 80’li yıllarda kendi imkânlarıyla İngiltere’ye giden Eroğlu, yurt dışında dil eğitiminin pahalı olduğunu görünce oradaki eğitmenleri buraya getirmeye karar verdi. 1982 yılında İstanbul Lisan Merkezi’ni devraldı.

Bakırköy, Mecidiyeköy, Kadıköy ve Beşiktaş’taki dört şubede 50 bini aşkın öğrenci yetiştirdi. Özel dersler ve 10-12 kişilik sınıflarda İngilizce’nin yanı sıra Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Yunanca, Arapça ve Çince gibi dillerde eğitim programları yabancı eğitmenler eşliğinde gerçekleştiriliyor.

İstanbul Lisan Merkezi aynı zamanda TOEFL ve TELC (Avrupa Dil Sertifikalan) yetkili sınav merkezi. Merkezde, 2012 yılında konfigüre edilmiş yeni nesil bilgisayarlar, LCD monitörler, ses kulaklıkları, ses engelleyen izolasyon kulaklıkları, adayların kullanımına özel anahtarlı dolaplar mevcut.

İstanbul Lisan Merkezi’nin şu anda sadece İstanbul’da olduğunu ancak franchising vererek büyük şehirlerde ve özellikle üniversite şehirlerinde olmayı hedeflediklerini söyleyen Osman Eroğlu, Ankara, Bursa, İzmir, Edirne, Kayseri ve Eskişehir’e öncelik verdiklerini belirtiyor.

Bayilik vererek, İstanbul ve diğer şehirlerde daha çok öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Eroğlu, “Öğrencilerimiz kaçırdıkları dersleri, internet üzerinden izleyebiliyor. Kendi seviyelerine uygun dersi, başka bir şubedeki hocanın anlatımı ile dinleyebiliyor. Otuz yıllık eğitimcilik ve işletmecilik bilgimizi franchise alan yatırımcılara aktaracağız” diyor.

Kurulacak dil okulu, seçilen lokasyona ve derslik sayısına göre 50 bin ile 200 bin dolar arasında bir yatırım bedeli gerektiriyor.

İstanbul Lisan Merkezi Franchise / Bayilik Giriş Bedeli Almıyor

Franchise giriş bedeli alınmıyor. Hedeflerinin İstanbul Lisan Merkezi’nin ülke çapında bir marka haline gelmesi olduğunu söyleyen Eroğlu, yatırımcıdan aylık bin TL’lik bir know how bedeli talep ettiklerini kaydediyor. Kurulacak dil okulları eğitim materyallerini İstanbul Lisan Merkezi’nden satın alıyor. Sekiz sınıflı bir dil okulu, ayda 500 bin TL brüt ciro yapabiliyor. Kar marjı ise yüzde 30 civarında.

Eroğlu, franchise’larda aradıkları özellikleri, “Eğitimci ya da işletmeci olmalarıdır. Eğitim felsefemizi paylaşacak yatırımcılara öncelik vereceğiz. Lokasyon olarak, kaliteli semtlerde, ulaşımı kolay ve merkezi noktalar tercih edilmeli” şeklinde açıklıyor.

İstanbul Lisan Merkezi Bayilik Bilgileri

Uygun yer: Ankara, Bursa, İzmir, Edirne, Kayseri ve Eskişehir’e öncelik veriliyor.
İlk sermaye: Lokasyona göre 50 bin ile 200 bin dolar arasında değişiyor.
Ciro hedefi: Aylık brüt 500 bin
TL Kâr marjı: Yüzde 30 civarında
Bayilerde aranan özellik: Eğitimci ya da işletmeci olmaları.

Başvuru için Bilgiler

Osman Nuri EROĞLU
Yurtdışı Eğitim Acenta Geliştirme Koordinatörü
osman@ilm.com.tr

Leyla BAYSAK EROĞLU
Kurs Şube Geliştirme Koordinatörü
leyla@ilm.com.tr

İSTANBUL LİSAN MERKEZİ FRANCHISE GELİŞTİRME
Tel: 02125718270 Fax: 02125718295
ilm@ilm.com.tr

Web Sitesi : ilm.com.tr

1 YORUM

  1. Nasıl bir güldüm ya aylık 500 bin tl ciro yapan bir firma frenchise için bayilik veriyor gidin köyünüzde saz çalın bence siz batıyoruz deyin de millet ona göre atılım yapsın yalan hikayeler boş vaatler boşuna okumayın arkadaşlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here