İstenmeyen aramaları engelleme trueCall

İstenmeyen aramaları engelleme trueCall
İstenmeyen aramaları engelleme trueCall
İstenmeyen aramaları engelleme trueCall
İstenmeyen aramaları engelleme trueCall

Buluş: Size gelen rahatsız edici aramaları durduran yenilikçi bir cihaz.
Mucit: Steve Smith, Birleşik Krallık
Finansal Ödül: 1 Milyon Dolar
Hikayesi: Modern hayatın getirdiği sorunlardan biridir bu: Özellikle size ya zaten sahip olduğunuz ya da istemediğiniz ürünleri satmaya çalışan istenmeyen ve rahatsız edici aramalar. Otomatik arama merkezi teknolojilerindeki yenilikler ile birlikte istenmeyen aramaların oranında patlama oldu. Ama şu an aramalarınız gösterecek ve istenmeyen aramaları yollarına geri gönderecek küçük bir cihaz var: trueCall.

Bu ürün 20 yıldan fazla süredir call center endüstrisi için yazılım tasarlayan bir yazılım mühendisi olan Steve Smith tarafından icat edilmiştir. Kendisi de bir mucit aileden gelmektedir; büyükbabası bir elektrikli saat icat etmiştir ve büyük amcası sihirli numaralar bulmuştur.

İstenmeyen Arama Sorunu

İstenmeyen aramalar sorunu Smith’in dikkatini çekmiştir ve kapsamlı araştırmalar yapmaya devam etmiştir. İstenmeyen aramalar alan birçok insanın bu konudaki öfke ve rahatsızlığını görmek onu şok etmiştir. Örneğin, hırsızlar evlerine girmek için sessiz aramalar yaparak evde olup olmadıklarını öğrenecekler diye evlerinden çıkmaya korkan yaşlı insanlarla karşılaştı. Bir şeylerin yapılması gerektiğine karar verdi. Bunun için bir ürün aradı ancak bulamayınca kendi ürününü geliştirdi.

TrueCall ciltsiz bir kitap boyutundadır ve arayan ile aranan arasında “güvenli bölge” oluşturmak için bir evin telefon hattına monte edilir. Duvardaki soket ve telefon arasında durur ve evinize gelen her aramayı kontrol eder. Eğer arayanı tanıyorsa aramaya izin verir, eğer tanımazsa bu insanlardan kendilerini tanıtmalarını ister. Mesajlarını kaydeder ve arayanın isminin yer aldığı mesajla sizi arar. Bu da size kabul edip etmeme imkanı verir (birçok tele-pazarlama şirketi bu noktada pes eder). Eğer reddetmeye karar verirseniz bu araç arayana “Aramanızla ilgilenmiyoruz, bu yüzden telefonu kapatın ve bir daha bizi aramayın” mesajı iletiyor. Bu buluş bant kaydı aramaları, zararlı aramalar ve tele-pazarlama aramaları gibi istenmeyen tüm aramaları engelleyebilir.

Müşterilere Satış

Smith için en büyük sorun ürünün tasarlanması veya geliştirilmesi ile ilgili aşamalarda oluşmuyor, bu ürünü müşterilere satma aşamasında oluşuyor. Smith’in artalanı yazılım üzerineydi ve fiziksel bir ürünü satmak onun için yeni bir şeydi. Ve her ne kadar ticari tanıtımlar buluşunu ballandıra ballandıra anlatmalarına rağmen okuyucular onların çekirdek pazarı değildi. Zorlukların asıl sebebi tamamen yeni bir ürün üretmiş olmasıydı. Eski bir ürünü geliştirip sunmuyordu, bu yüzden insanların bu ürünü neden alması gerektiği konusunda bilgilendirilmesi gerekiyordu.

Ejderlerle Yüzleşme
Gözü pek bir hamle yaparak BBC TV programı Ejderha Mağarası’na katılmaya karar verdi. Zaten önceki işlerindeki satışlarından sahip olduğu için maddi bir destek amacıyla girmedi bu yarışmaya. Asıl amacı reklamını yapmak, yeni bağlantılar oluşturmak ve insanlara bu ürünü anlatmaktı. Eğer büyük bir şey yaptığınızı anı merak ediyorsanız 5 multi milyoner girişimcinin işinizden bir pay istediği andır o an. Sonunda telekom sanayicisi Peter Jones’un sağladığı 100,000 Sterlinlik (160,000 Dolar) yatırımı güvence altına aldı.

2009 yılında bu programa katılması ile birlikte trueCall zirveye oturdu ve 30’dan fazla şirket bu ürünü satmak için iletişime geçti. Jones aynı zamanda Smith’i çalıştığı iş alanlarındaki şirket müdürleriyle tanıştırdı ve şu an bu teknolojiyi cep telefonlarına taşımak için sağlam planları var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here