İsveçli Felix Arvid Youtube İle Bir Servet Sahibi Oldu

İsveçli Felix Arvid Youtube İle Bir Servet Sahibi Oldu

Youtube İle Bir Servet Sahibi Oldu

PewDiePie isimli Youtube kanalı pek çok insanın yapmak istediği ancak çoğunun başaramadığı oyun oynayarak para kazanma işini başardı ve 2014 yılında 63 milyon İsveç kronu kazandı.

Youtube üzerinde gördüğünüz ve izlediğiniz pek çok oyun kanalı var. Arada keşke bende bu işi yaparak para kazanabilsem dediğiniz olmuştur. Ancak bunu başarabilmek için özverili bir çalışma yapmanız gerekmektedir. PieDiePie isimli youtube kanalı bu öz verili çalışmanın sonucunda milyonlarca dolar kazanmayı başarıyor.

youtube-uzerinden-bir-servet-kazandi-5819408

Hazırlamış olduğu eğlenceli oyun tanıtım videoları ile tanınmaya başlanan kanalın sahibi olan 26 yaşındaki İsveçli Felix Arvid Ulf Kjelberg gittikçe bir marka haline gelmiş ve karşılığını da almayı başarmış dır. Geçtiğimiz haftalarda yapılan bir açıklamada Pewdie Prodution 2014 yılında 63 milyon İsveç kronu gibi büyük bir servet kazancı elde etti.

7.45 milyon dolara denk gelen bu bu kazanç her yıl bu kazancın büyüdüğüne bir işarettir.

Peki nasıl mı ? Yıllık gelirlerine sırasıyla baktığımızda bunu açıkça görmüş olacağız. 2012 senesinde ki kazancı 7.2 2013 yılında ise 29.6 milyon İsveç kronu elde etmeyi başaran youtuber istikrarlı bir yükselişte. Youtuber’ın yaptığı bir açıklamada ise kendisinin karakter olarak yer aldığı bir oyunun geliştireceğinden bahsediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here