İsviçre, Kıyafet Yardımlarını Artırmak İçin Özel Poşet Üretti

İhtiyacı olanlara, eski ve ya yeni aldığınız kıyafetlerinizi bağışlamak istemez misiniz ?

Çoğu insanın dolabında hiç giymedikleri ya da giymeyecekleri kıyafetler, aksesuarlar ya da ayakkabılar bulunuyor. Bu kıyafetleri bağışlayarak hem dolabınızda yer açabilir hem de ihtiyacı olanları sevindirebilirsiniz. İsviçrede başlatılan yeni bir kampanya ile bağışları artırmak ve daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak hedefleniyor.

Kampanya ise üretilen özel basımlı bir poşetle yapılıyor. Çift tarafı kullanılabilen poşetin üzerinde “Yeni bir şey satın al”, poşeti içini dışarı çıkardığınızda ise siyah arkaplan üzerine, “Eski bir şey bağışla” yazısı gözüküyor.

ragbag

The Rag_Bag adıyla sunulan poşetler ile daha çok kıyafet yardımı yapılması hedefleniyor.

Kampanyanın işleyiş şekli ise oldukça dikkat çekici. Harika bir pazarlama ve reklam stratejisi olan bu tekniğin işleyişi ise şu şekilde;

Mağazadan satın aldığınız ürünü, üzerinde yeni bir şey al yazılı Rag_Bag içinde alıyorsunuz. Evinize gidip ürününüzü poşetten çıkardıktan sonra, poşetin iç tarafını çeviriyorsunuz ve eski bir şey bağışla yazısı gözüküyor. Artık içine, kullanmadığınız ya da eski kıyafetleriniz koyarak postaya ücretsiz bir şekilde verebiliyorsunuz. İhtiyacı olan insanlar UNICEF ve İsviçrenin kazanç gütmeyen yardım örgütü Myrona, Radda Barnen ve Stockholms Stadsmission tarafından ihtiyaç sahiplerine gönderiliyor.

Rag_Bag tüketicileri, basit bir fikirle ve klas bir görünümle bağış yapmaya teşvik ediyor. Pazarlama ve reklam konusunda örnek teşkil edebilecek bir önrek.

Hizmetin Websitesi

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here