İşyerindeki sorunlarımız.

Hepimizin iş hayatında çözemediği veya kimseye soramadığı sorular mutlaka oluyor. Sorunlarımızı paylaşmak ve birbirimize yardımcı olmak için bu konuyu açmak istedim. Sorulan sorulara cevaplar uzmanlar tarafından verilmeyecek bizler-sizler vereceğiz.Belkide sanal bir dostluk olacak yaptığımız yorumlar.Bence birbirimizle yardımlaşmaya ihtiyacımız var.
Yorumların ve önerilerin içerisinde kesinlikle küfür vb. gibi yayınlamıyacağımı şimdiden belirtmek istiyorum.Direk isim ve iş yeri belirtmek zorunda değilsiniz.Ne dersiniz başlayalım mı?

8 YORUMLAR

 1. İŞyerindeki sorunlarımın en büyüğü parasal olarak yaşadığımız sıkıntılar.Bizim sektörde neredeyse hiç canlı para dönmüyor.Hep çek senet.Neredeyse işçi maaşlarını bile çekle ödeyeceğiz?İşte asıl çözüm bulunması gereken başlıca sorunlardan biride bence bu.

 2. Bir şey daha eklemek istiyorum. Türk patronların istediklerini.
  Her zaman çok çalışacaksın ( hastalık, evlenme, hamilelik kesinlikle hoş değil), işten çok geç çıkacaksın hatta eve hiç gitmezsen daha iyi. Haftasonları da çalışacaksın. Zam istemeyeceksin, maaaş geç yatırılırsa sesini çıkarmayacaksın. İşin önceliğini değil patronun önceliğini takip edeceksin. Onu öveceksin. Karşısınnda saygıyla ceket ilikleyeceksin. Onun söylediği bir şeyi yapıp, yanlış sonuç alırsan hatanın kendinde olduğunu kabul edeceksin. Ona şirket içinden bilgi taşıyacaksın, iş arkadaşlarını gammazlayacaksın.
  Ve patron sizi birine tanıştırıken en has ve sadık elemanım …küsür senedir yanımda diyecek.

 3. Sorun firmaların yönetemeyecileri ve sömürücü patronları. 12 senedir iş hayatındayım, 9 sene boyunca her kademede yöneticilik yaptım. En son Genel müdür yardımcısıydım. Ama yetti, bittim tükendim. Yalaka değilsen, dedikoducu değilsen, en iyisini sen bilirsin müdürüm, patronum değilsen istediğin kadar savaş sonunda pes ediyorsun. Onlar çok kalabalıklar çünkü. Ben de pes edip, daha az mücadelenin olacağı 5 kişinin çalıştuğı bir yerde işi kabul ettim. Daha az maaş, pozisyon yok. Ama neyi atlamışım biliyormusunuz bunlar her yerde. 3 yıldır başka türlü bir cehennem hayatı. Sürekli engellemeler, bilgi saklama, haberlendirmeme, görmezden gelme v.s v.s ( bilimsel adı mobbing sanırım). Bir ara kendi işi kurayım, en azından kendi kendimin patronu olurum dedim( farklı zorlukları olduğunu biliyorum elbet). Araştırdım, araştırıyorum ama yapabileceğim işleri gözden geçirince paran yoksa para kazanamıyorsun sonucu vardım. Bankalar yeni iş kurana kredi vermek istemiyor, franchise sisitemleri zaten çok para ( markası yaygın tanınmış olmayan, yeni franchise sistemine geçen firmalar bile 30.000 usd’den başlıyor ve buna dükkan kirası, vergiler, yanında çalıştıracağın eleman v.s dahil değil) Kısacası iş hayatından tüm umudumu kaybettim. Mutsuz olduğum bir işe her sabah gidip ay sonu maaşımı almak zorundayım ( Bu kadar işsizlik varken buna da şükür diyorum tabi ama Türkiye mutsuz ama şükreden insanlar yüzünden geldi bu günlere) Namaz kılma konusuna takılan arkaşa da kaza namazı dene birşey var diye hatırlatmak istiyorum. Ama bu zihniyetle işi kabul etmemesinin daha hayırlı olacağını, eminim o iş için hevesle bekleyen başka müslüman kardeşleri olduğunu da belirtmek isterim.

 4. her birimin birbirinin işlerine burnunu sokmaları beni delirtiyor. sorumluluk sahalarına müdahele olduğu anda ne bir istek nede bir başarı olabilir.herkes yetki ve sorumluluklarını bilirse verimlilik sağlanır. yoksa bu şekilde saçta dökeriz sakalda.

 5. http://www.staddan.com http://www.turkcellsuperligi.com http://www.spotdan.com domain adreslerinin isim babasıyım çok güzel fikirlerim var bunlari gerçekleştirmek istiyordum fakat suan iyi bir iş yerinde çalışıyorum.Zamanım olmadığı için bu siteleri faliyete geciremiyorum çünkü ben ne yaparsam yapayım birşey yaptımmı en iyisi olması gerekiyor hep bu düşünce ile hareket ediyorum.Sizlerin fikirlerini almak istiyorum iddaa canlı maç sonuçlarini veren http://www.staddan.com,turkcellsuperligi ile ilgili aradığınız herseyın içinde olduğu bir http://www.turkcellsuperligi.com,spot ürünlerin satıldığı http://www.spotdan.com adresleri gelecek için hazırda tutayımmı yoksa bu isimleri satayımmı. teşekkürler morfikirler.

 6. Sorunum farkedilememek. 200 kişilik bir işletmede çalışıyorum.Alt düzey yöneticiyim.İşletme için çok farklı fikirlerim var.Ama üstlerin içinden sıyrılıp bir türlü fikirlerimi anlatamıyorum.Üstlerime de anlatamıyorum.Eleştirilmek ve ya fikrimin çalınmasından korkuyorum.Galiba zor bir sorun ama cevapları mutlaka takip edeceğim.

 7. Merhaba ilk yorum bana nasip oldu.Yeni bir işe girmek üzereyim ama işyeri namaz kılmaya müsade etmiyor.Özel bir kargo firması.Çok fena arada kaldım.Büyük ihtimal işi kabul etmeyeceğim.Sizce doğru mu yapıyorum?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here