İyi Hizmet Almak İçin İyi Bir Müşteri Olmak

1

Müşteri gerçekten her zaman haklı mıdır?

iyi-musteri

Uzmanlık alanınızı değiştirmek, dünyayı görme ve onunla etkileşime girme şeklinizi değiştirecek.

Müşteri olmak, günlük hayatımızın doğal bir parçasıdır, fakat birçok insan müşteri desteği konusundaki kendi rolünü iyi bir şekilde tecrübe edemiyor veya kanıksayamıyor. Bu da bir anlayış eksikliğine yol açıyor.

Hepimizin başından geçmiştir; geç teslim edilen bir ürünle ilgili acımasız e-mailler, hatalı ürün yüzünden aranan ve azarlanan müşteri temsilcileri veya şikayet sayfalarında yazılmış korkunç yorumlar, tweetler…

Bunların çözüm olmadığı aşikâr. Peki, hem çözüme rahatça ulaşabilmek hem de hala iyi bir müşteri kalabilmek için neler yapılmalı? İşte birkaç ipucu:

İşi Yokuşa Sürmeyin

Şikayetinizi veya probleminizi uygun bir dille dile getirmeniz çok önemli. Probleminizi açık, net ve sakin bir şekilde dile getirmeniz hem sizin hem de çalışanların vakit kaybetmesini engeller. Sakin ve açık bir dille şikayetinizi dile getirin. Gerekli ayrıntıları müşteri hizmetlerine bildirin. Aklınıza takılanları sabırlı bir şekilde sorun. Ürün ya da hizmetle ilgili somut bir probleminiz varsa bir fotoğrafını müşteri hizmetlerine göndermek istediğinizi belirtin. Probleminiz çözüldüğü zaman teşekkür edin. Unutmayın, etkili iletişimin çözemeyeceği çok az şey vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here