İZTEKGEB ile Tekno Girişimcilik Eğitimi Başlıyor

iztekgeb
iztekgeb

Tekno-Girişimcilik Eğitimi Programı Başlıyor
Nitelikli tekno-girişimcilerin yetiştirilmesi amacıyla kurulan İZTEKGEB AŞ’nin düzenlediği 3. dönem eğitim programı başlıyor. İzmir Üniversiteler (İZÜ) Platformu etkinlikler çerçevesinde nitelikli tekno-girişimcilerin yetiştirilmesi amacıyla kurulan İZTEKGEB A.Ş.’nin düzenlediği 3. dönem eğitim programı başlıyor.

İZTEKGEB Tekno-Girişimcilik Akademisi’nin 3. dönem eğitimleri, İYTE-SEM’de 12 Şubat-9 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacak.

Öğrencilerin başarılı girişimciler olabilmeleri için gerekli bilgi donanımına sahip olması amaçlanırken, program süresince girişimciler de tecrübelerini öğrencilerle paylaşacak. Eğitim programında, atölye çalışmaları yapılarak özgün iş fikirlerin oluşması sağlanacak.

Program kapsamında, Mühendislik, Güzel Sanatlar ve Tasarım veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri’nde 3. veya 4. sınıfında okumakta olan ya da en fazla 5 yıl önce mezun olmuş üst düzey bilgi birikimine sahip girişimcilerden oluşan katılımcılara; yaratıcılıktan iş fikri geliştirmeye, proje yönetiminden iş planı yazımına kadar tekno-girişimcilik hakkındaki birçok konu uygulamalarla ele alınacak, aktif ve katılımcı bir çalışma ortamı sunulacaktır.

4 haftalık bir süreye yayılan ve ücretsiz olan eğitim programı, Tepekule Kongre Merkezi’nde bulunan İYTE Sürekli Eğitim Merkezi’nde yapılacak. Katılımcılara program hakkında detaylı bilginin verileceği tanışma kokteylinin de yine Tepekule Kongre Merkezinde 12 Şubat 2012 tarihinde düzenleneceği bildirildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here