Japonya’da iş fırsatları ve yatırım alanları

Japonya'da iş fırsatları ve yatırım alanları
Japonya'da iş fırsatları

Japonya’da iş fırsatları

Japonya’da iş fırsatları ve yatırım alanlarının kısa özeti yazımızdadır. Bildiğiniz üzere Japonya ABD’den sonra dünyanın en güçlü teknolojik pazarıdır ayrıca ABD ve Çin’den sonra üçüncü büyük ekonomisine sahiptir.

Japonya büyük bir gıda ve tekstil ihracatçısıdır. Ayrıca başlıca dış ülkelere verdikleri akaryakıt, makine teknolojileri, az miktarda kimyasal ve hammadde açısından gelişmiştir ve bu alanlar Japonya’nın kalkınmasında büyük rol oynar. Bunları göz önünde bulundurduğumuzda Japonya ‘da ki iş fikirleri ya tamamen bunlardan bağımsız ithal edilen ürünler olmalıdır ya da zaten var ve gelişmekte olan bu sektörlere el atmaktır. Bu sizin vakit sermaye ve yaratıcılığınıza kalmıştır.

Japonya’da iş fırsatları ve Yatırım Yapmak

İlaç sektörü
Japonya’da iş fırsatları arasında ilaç sektörüne yatırım yapmak tavsiye edilen işler arasında yer alıyor. Unutmayalım ki dünyanın en gelişmiş ikinci ilaç sektörü Japonya’ya aittir. Eğer bu sektöre yatırım yapmak veya bu sektör hakkında bilginiz varsa en doğru yatırım yapılacak yer Japonya dır.

Bilişim Teknolojileri Sektörü
Bu sektör büyük bir yerel ve uluslararası pazara hizmet etmektedir. Ayrıca dünyanın durumuna baktığımızda teknoloji sektörü büyük paralar kazandıran ve sürekli kendini yenilediği için ölmeyen bir sektör bu konuda yatırım yapmak için en mantıklı yer dünyada ikinci bilişim sektörü pazarı olan Japonyaya yatırım yapmak olabilir.

Enerji Sektörü
Enerji sektörü son zamanlarda ciddi şekilde ihtiyaç duyulan bir sektör haline geldi. Özellikle güneş enerjisini başka enerjilere döndürmek hem çevreyi korumak için önemlidir hem de yeni bir sektör haline gelmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle ve insanların bu sektörün dünyaya yararlarını gördüklerinde hiç ölmeyecek bir sektör olacaktır. Yatırım için kesinlikle doğru bir seçenek olabilir.

Perakende Sektörü
Bütün ülkelerde rağbet gören bir sektör perakende sektörü. Alım satım işi fazla sermaye gerektirse de amazon, e-bay gibi siteler kurup büyük bir Japon pazarı oluşturulabilir.

Üretim Sektörü
Bilindiği üzere Japonya büyük bir hammadde pazarıdır. Hammaddeyi ihraç etmeyeceğiniz için büyük bir kar elde edebilir ve bunu güzel bir üretim sektörüyle iş gücü haline getirebilirsiniz özellikle tekstil ve giyim teknolojileri alanıyla.

İnşaat Sektörü
Japonya da gelişmekte olan en büyük sektörlerden biridir. Ekonomisi büyüyen her ülke gibi Japonya’nın da gayrimenkul sektörü aşırı derecede gelişmekte ve yatırıma açık bir sektör. Zaten dünyada asla ölmeyecek bir sektör inşaat sektörü.

Alternatif Tıp
Çin ve Hindistan kadar olmasa da alternatif tıp Japonya’da da ilgi gören bir sektördür. Bitkisel ilaçların yanı sıra yoga tipi ruhu arındıran bazı uygulamalarda büyük ilgi görecek ve iyi kazançlar sağlayacaktır.

Mücevherat
Japonya’da iş fırsatları arasında mücevher sektörüde çok hareketlidir. Japon kadınları moda ve takı sektörüne aşırı derecede düşkündür. Yani özellikle takı kadın giyimi sektörü ülkede aşırı derecede kazanç sağlayabilir.

Peki Japonya’nın ithal ettiği ürünler neler?

Bu iş fikirleri biraz riskli olsa da diğer eğer tutturulursa diğer sektörlerden daha fazla kazandırabilir.
En çok ithal edilen ürün petroldür. Petrol yatağı çıkartmak için uğraşmak sıkıntılı ve büyük bir iştir o yüzden bu sektörü geçebiliriz. Ayrıca en çok ithal edilen ürünler buğday, demir, kereste ve kauçuktur.

İlgili Konu : Japonya’dan iş fikirleri

1 YORUM

  1. Hem sağlıklı olalım. hem para kazanalım. fda onaylı Amerika’dan ithal ürünlerle. Network marketingde devrim, Ulaşılabilir paralarla iş ortağımız olun. hem satıştan hem sistemden para kazanın. Facebook @migensedef beğeni sayfasından ya da 05332247383 den İbrahim BURMAOĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here