Kadın girişimcilere destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 20 fuar şirketinin düzenlediği 167 fuarın her birinde beş girişimci kadına, 15’er metrekare, toplamda 75’er metrekare ücretsiz fuar alanı kullandıracağını açıkladı.


TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş’ın katılımıyla “Yurt İçi Fuar Katılımında Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi” tanıtıldı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun birinci kuruluş yıl dönümünü kutladığını belirterek, “Türkiye’nin en geniş üye ağına sahip kadın sivil kuruluşunu oluşturduk. 73 ilimizde kadın girişimciler kurullarının oluşum süreci tamamlandı. İl Kadın Girişimciler Kurullarımız süratle çalışmalarına başladılar” diye konuştu.


2.5 milyon YTL


Hisarcıklıoğlu, tanıtılan söz konusu projeyle kadın girişimcilerin yurt içi fuarlara katılımlarını sağlayarak, yeni kadın girişimcilerin ortaya çıkmasını hedeflediklerini söyledi. Hisarcıklıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kadın Girişimciler Kurulumuz tarafından yürütülen bu projeyle, kadın girişimcilerin ürettikleri mal ve hizmetleri tanıtırken, yeni ticari ilişkiler kurmalarına imkan sağlayacak en etkin platform olan fuarlarda ücretsiz olarak yer almalarını sağlamalarını amaçladık. 2009 yılında ülkemizde düzenlenecek 167 fuar, bu destek kapsamına alınmıştır. Kadın Girişimcilere sağlanacak desteğin maddi değeri yaklaşık olarak 2.5 milyon YTL’dir. Bu destekten yararlanmak isteyen kadın girişimcilerimiz, bulundukları ildeki İl Kadın Girişimciler Kurulu’na veya Ticaret-Sanayi Odasına başvurmalılar.”
Kaynak:Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here