Kadın Girişimcilere

903

AB fonlarından finanse edilerek 4 kentte kurulacak olan iş merkezlerinde üç yılda 500 yeni kadın girişimcinin desteklenmesi hedefleniyor. Merkezlerde kadınlara değişik teşvikler verilecek.

Türkiye’nin 4 kentinde kadın girişimcilerin sayısını artırmak hedefiyle özel iş geliştirme merkezleri kurulacak. Avrupa Birliği (AB) fonlarından finanse edilerek Kütahya, Nevşehir, Çorum ve İstanbul’un Pendik ilçesinde kurulacak olan merkezlerde üç yılda 500 yeni kadın girişimcinin desteklenmesi hedefleniyor. “İş Geliştirme Merkezleri”nin organizasyonunu ise Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Geliştirme Birliği (KOSGEB) yürütecek.


Türkiye’de ilk kez 2003 yılında kurulan ve bugün sayısı 6’ya ulaşan iş geliştirme merkezleri (İŞGEM) kapsamında kadınlara özel olarak kurulacak yeni merkezler, “Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi Projesi” kapsamında “Avrupa Birliği katılım öncesi mali yardımlar”dan sağlanan bütçeyle hayata geçirilecek. Üç yıllık hedefle oluşturulan proje için 2006 yılında 2 milyon 220 bin euroluk harcama yapıldı. Projenin toplam büyüklüğü ise 3.5 milyon euro.


İş geliştirme merkezlerinde kadın girişimcilere yönelik değişik teşvikler uygulanacak. Her bir İŞGEM’de en az 20 işletmeye yer verilmesi öngörülüyor.


Organizasyonu yapacak olan KOSGEB’in Başkanvekili Bayram Mecit, kadın girişimciler için kurulan İŞGEM’lerin kısa sürede başarıya ulaşacağını belirtiyor. Bir yıldır altyapı çalışmaları ile uğraştıklarını söyleyen Mecit, kadın girişimcilerin, ellerindeki her tür projeyle kapılarını çalabileceklerini söylüyor. Mecit, “Param yok, bilgim yok gibi bahaneleri ortadan kaldırıyoruz. Bunun da ötesinde kadınları cesaretlendirmek istiyoruz. Çünkü kadınların iş disiplini gerçekten çok yüksek. Birçok alanda erkeklerden daha kolay başarıya ulaşabilirler” diyor.


Başvuruların KOSGEB merkezlerine ve şu anda faaliyet gösteren 6 İŞGEM’e yapılabileceğini anlatan Mecit, projenin ayrıntılarını ise şöyle özetliyor:


“Başvurular başlayabilir. Gelen başvuruları önce uzman ekibimiz tarafından değerlendireceğiz. Eksikleri varsa yol göstereceğiz. Tabii her projeyi kabul edemeyeceğiz. Ancak onlara da başka imkânlar sunmayı planlıyoruz. Projesi kabul edilen kadın girişimciye projesine göre ücretsiz yer tahsis edeceğiz. Bu yerler üretime de uygun olarak inşa edildi. KOSGEB’in 48 ayrı alandaki desteklerinden de işkollarına göre yararlanmaları mümkün olacak. Örneğin paketleme konusunda yatırım hedefleyen bir kadın girişimciye sektöre ait bilgi ve portföy de sunacağız. 3 yıl sürecek bu desteklerin sonunda girişimci yerini başka girişimcilere bırakmak üzere İŞGEM’den ayrılacak.”

Kütahya’da hedef 100 kadın
“İş Geliştirme Merkezleri”nden birinin kurulacağı Kütahya’nın Belediye Başkanı Mustafa İça, merkezin kentin kaderini değiştirebileceğini söylerken ilk aşamada çevre iller de dahil olmak üzere 100’e yakın kadın girişimciye ücretsiz olarak, bina temini, ortak makine-ekipman kullanımı, sekreterya hizmetleri, işletme geliştirme danışmanlığı sağlayacaklarını ifade ediyor ve şunları söylüyor:


“İŞGEM’ler, küçük girişimcinin iş kurmasını ve gelişmesini destekleyen, dolayısıyla da işletmelerin hayatta kalma ve büyüme olanaklarını artıran bir proje. Kütahya kadını çalışmayı seven bir gelenekten geliyor. Ağırlıklı yatırımı ise çini ve işlemeli tekstil üzerine bekliyoruz.”


Öte yandan Pendik Belediyesi ise 35 kadına ücretsiz yer için Kiptaş Sosyal Konutları Ticaret Merkezi’ni tahsis etti. Bu merkez de kısa süre içinde faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

İŞGEM’LERİN İSTİHDAM SAYISI

Tarsus 290
Van 200
Adana 285
Ereğli 105
Mersin 0
Eskişehir 59

İŞGEM’de istihdam maliyeti düşük
Bu arada 2003’te başlayan İş Geliştirme Merkezleri Projesi (İŞGEM), küçük bir yatırımla istihdam sağlanmasında oldukça başarılı bir model olarak öne çıkıyor. Türkiye’de bir kişilik istihdam yaratmak yaklaşık 130 bin dolara mal olurken İŞGEM’lerde bu rakam 4261 dolara kadar düşüyor. Şimdiye kadar açılan 6 İŞGEM’de sadece 5 milyon dolarlık yatırımla 1200 kişiye iş sağlandı. İŞGEM’lerde girişimciler 3 yıl sonra bölgeden ayrılarak yerlerini yeni girişimcilere bırakıyor. İŞGEM’ler “işletme kuluçkaları” ya da “KOBİ fidanlığı” olarak da adlandırılıyor. Bu merkezler, bünyelerinde barındırdıkları yeni işletmelere, yönetim danışmanlık desteği, finans kaynaklarına erişim imkânı, uygun koşullarda işyeri mekânı ve ofis hizmetleri sağlıyor. Dünyada faaliyette bulunan 4 bin civarında İŞGEM bulunuyor. Türkiye’de ise Eskişehir, Adana, Ereğli, Van, Mersin ve Tarsus olmak üzere 6 adet İŞGEM bulunurken, Elazığ, Yozgat, Diyarbakır, Samsun ve Van’da da ikinci bir merkezin açılması planlanıyor. Engelliler ve emeklilere yönelik projeler de hazırlık aşamasında.


KADIN GİRİŞİMCİLERE UYGULANACAK TEŞVİKLER


* Projesine göre ücretsiz yer tahsis edilecek.


* İşyeri ofis harcamaları karşılanacak.


* İş kurma ve yatırım yaptığı sektör hakkında eğitimler verilecek.


* İşyerinde 5 kişiye kadar çalışanın yarım maaşı ve sigortası ödenecek.


* Çalışanlara ücretsiz yemek, şirkete ise reklam ve tanıtım desteği sağlanacak.


* Sekreterya hizmetleri, işletme geliştirme danışmanlığı gibi hizmetler de sunulacak.


* 3 yıl sürecek destekler sonunda girişimci İŞGEM’den ayrılacak.

158 YORUMLAR

 1. İstanbul büyükçekmece sahilinde bufeye ortak aranıyor tercihen Kokorecci detaylar için arayınız 05077024842 nisan 15 son gündür

 2. merhabalar …bende yıllardır başkalarının işinde az maaşla çok iş yapmaktan yoruldum .insan ilişkilerim kuvvetli sorun çözme stresle başa çıkma ve pozitif düşünen pozitif hareket eden biriyim , sahada olmayı seviyorum , insanlara yakın olarak çalışma temposunu uygugum …1 kızım var üniv . bitirdi birlikte yaşıyoruz …Artık kendime ait bir işim olsun ve sevgimi iş birikimlerimi harmanlayıp coşkuyla kendi işimde sunmak istiyorum , zaman geldi de geçiyor demeden , artık uyanma ve güçlenme zamanı diyorum ve sizlerden destek ve yönlenme bekliyorum …teşekkürler :)
  / saygılar.

 3. Merhaba
  Ben İstanbul ‘da ikamet ediyorum.Home ofis olarak işyerim var.
  Modelhane açmak istiyorum.fakat gerekli sermayem yok.Bana bu konuda yardımcı olurmusunuz? Bu işi yapmak için eğitimlerim çok var.Teşekkürler

 4. gözleme dükkanı açak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum vee geliri iyi olacak bir yerde olması gerekir

 5. Mihriban Hanım;
  iletiniz hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  parasempatik@windowslive.com

  mihriban tunayalı

  #
  .

  bende bursanın karacabey ilçesinde ikamet ediyorum 37 yaşındayım kızmeslek lisesi mezunuyum elim el sanatlarında oldukça iyi ama yıllardır ev hanımıyım eşimden ayrı yaşıyorum 18 yaşında öss ye hazırlanan kızım ve lise 1 e giden oğlum var benim yanımda yaşıyorlar babalarından hiçbir destek almıyorumonlara gelecek hazırlamak eğitimlerine devam ettirebilmeleri için iş yeri açmak istiyorum yazdıklarınızı okudum harika geldi bu konuda bana yardımcı olurmusunuz. ilginize şimdiden teşekürlerimi sunuyorum …saygılarımla ….

 6. Merhaba, ben Antalya Konyaaltında ikamet ediyorum. 30 yaşında Bankacılık ve Sigortacılık mezunuyum. Bir süre ahşap boyama üzerine kurs gördüm. Yaptığım çalışmalar genellikle çok beğeniliyor, yaratıcı olduğum söyleniyor. Ben de bu işi çok zevk alarak yapıyorum. Şu anda işsizim ve ahşap boyamayı hobi olarak değil de iş olarak yapmayı çok istiyorum. Yaptığım çalışmaları pazarlayabileceğim bir yer bulmama yardımcı olursanız sevinirim.
  Şimdiden teşekkürler…

 7. cız bız köfte üzerine iş yeri açmak istiyorum alanya mahmutlar da ikamet ediyorum yaşadıgbım şehir turizm e açık bölge desteginizi bekliyorum teşekkürler

 8. Ben Aydının Merkeze Bağlı Umurlu Beldesinde İkamet Etmekteyim. . Ev Hanımıyım Ama Birşeyler üretmek, Faydalı Olmak ve Kendi İşimi Kurmak istiyorum. Faaliyet göstermek istediğim konu KARTON KOLİ ve KARTON AMBALAJ Üretimi Yapmak istiyorum bunun için bana gerekli bilgiyi verirseniz çok menun olurum. Saygılarımla.

 9. Yüz bakım ürünleri,
  El bakım ürünleri,
  Ayak bakım ürünleri,
  Saç bakım ürünleri,
  Spa – masaj ürünleri,
  Otel buklet ürünleri,
  Profesyonel kuaför ürünleri

  gibi çok farklı kategorilerde 300′ün üzerinde geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Rosa Impex Türkiye geneline bayilik veya satış yapacak kişiler arıyoruz..Dilerseniz detayları görüşebiliriz.

  http://www.rosaimpexturkey.com

  info@rosaimpexturkey.com

 10. Bayan grişimcilere harika bir yazı olmuş, teşekkür ederiz, Özellikle anlatım ve aheng harika olmuş

 11. Merhabalar
  Emekli Öğretmenim. Ahşap Hediyelik Eşya İmalatı yapabileceğim bir atölye açmak istiyorum. Şu an için el testeresi ile çalışıyorum. Atölye kurmak için ne yapmam ve nereye baş vurmam gerekiyor. KOSGEB’den destek alabilirmiyim?
  http://kiltestereci.blogspot.com/ adresinde yaptığım çalışmalardan bazı örnekler bulunuyor.
  İyi çalışmalar.

 12. Merhaba ben izmirde yaşıyorum.20 küsür yıldır aktif olarak gıda sektöründe çalışıyorum.Bir çok çalışan kadınların ortak sorunu patrun tacizi ve iş engelleme olayıyla karşılaştım.Ve gıdanın farklı dalına sıçradım,30 yaşıda tekrar çıraklıktan başlayarak şu anda o alandada çok başarılı oldum hatta çok,çok iyi usta deniyor bana.Bana dizlerinin üzerinde geri geleceksin,topra ğirmeden seni ………… diyen patronuma inat başarılı olmak,iki çocuguma namusumlada bakmak istiyorum.İyi oldugumu biliyorum bilgim var,cesaretim var ama param ve imkanım yok.DETEGİNİZLE HAYALLERİMİ İSTİYORUM.

 13. ben emlak ofisi açmak istiyorum ama imkanlarım olmadığından dolayı açamıyorum beni dikkate alırsanız sevinirim .

 14. merhaba ben adanada yaşıyorum güzellik uzmanıyım kendi işyerimi acmak aileme katkıda bulunmak istiyorum ama maddi olanaklarım olmadıgından iş yerimi acamıyorum bana yardımcı olursanız cok memnun olurm tşkr ederim.nasıl kredi alabilirm

 15. merhaba.benim 2 iyneli, 1 overlok ve 1 düz dikiş makinam var.kendi atölyemi açmak ve seri fason üretim yapmak istiyorum.(makina sayısı arttırılacak) Bursada ikamet ediyorum desteklerinizi bekliyorum…saygılar…

 16. merhaba ben hande saral bende iş yeri açmak için elimden geleni yapıorum fakat sermayem olmadıgı için mümkün olmuyor..detaylı bilgi almam mümkün mü..

 17. Buraya yorum yapan herkese selamlar. Ben Yatırım, Finans ve kobi danışmanlık hizmetleri yapmaktayım. Yorumları okudum bir çok kadın girişimci olduklarını ve bir şeyler yapmak istediklerinden bahsediyorlar. Çok güzel şeyler bunlar. En azından karar vermiş olmalarıda büyük bir cesaret işi. Ben buradaki bayanlara tavsiyem, önce kendilerini tanımaları, güçlü ve zayıf yönlarinin analizlerini yapıp yapacakları işle ilgili finansın nereden, nasıl temin edeceğini ve hangi yöntemle bu finansı kontrol etmesi gerektiği konularında insanlardan destek istemelidirler. insanlar bilgi, beceri, istek ve inançları doğrultusunda yaptıkları işlerde başarılı olurlar. Bu bir genel kuraldır. Artık kendi ayaklarımın üstünde durmak istiyorum, artık birşeyler yapmak istiyorum, evde çalışarak ekonomik özgürlüğümü sağlamak istiyorum gibi talepler kısa vadede çözümler değil. Kişi ne yapmak istediğine önce karar vermeli daha sonra bunları hayata geçirme aşamasında çevresinden destek almalı diye düşünüyorum. Ayrıca, ilginç projeleri olan bayanlarda yorum yazmışlar. Onlarada tavsiyem Tübitak, kosgeb ve ticaret bakanlığının Teknogirişim sermaye destek paketleride bu bayan arkadaşlara ar-ge ve inovasyon konularında yol gösterici olabilir diye düşünüyorum. daha detaylı bilgi alışverişinde bulunmak isteyen girişimci bay bayanlar için mail adresimi yazdım. Şimdiden başarılar herkese….

 18. Merhaba;
  Ben istanbul da yaşıyorum ismim filiz 42 yaşındayım ticaretle uğraşıyorum yetişkin iki çocuğum var artık kendi işimi kurmak ve çocuklarımla birlikte çalışmak istiyorum.Yapmak istediğim 3 adet proje var ve bunlardan en azından bir tanesini hayata geçirmek istiyorum.Fakat sermaye sıkıntısı yaşıyorum daha detaylı bilgi almak istiyorum.teşekkürederim.

 19. merhabalar ben esra karakuş şu anda patent başvurusunda bulunduğum tekstil sektörüyle ilgili türkiyede ve bildiğim kadarıyla hatta yurdışında yapılamayan yeni bir baskı sistemini hayata geçirmek istiyorum.

 20. meraba ben KASTAMONU DADAY İLÇESİNDEYİM her türlü nakış el işi örgü yapıyorum şuan daday ilçende yapıyorum evde ben kendime göre dükkan acıp dışarıya satmak istiyorum yanımda elaman çalıştırım ama maddi destegim yok yardımcı olursanız sevinirim

 21. Merhaba, İzmir'deyim ve çok farklı ve hiç denenmemiş bir fikrim var. Bunu hayata geçirmek için fırsat kolluyorum.

 22. merhaba ben kadınlara yönelik kozmetik ve bijuteri yeri açmak istiyorum muş merkezde çünkü bu konuda kendime güveniyorum.ama sermayem yok bana yardaımcı olursanız çok sevinirim.eger bu iş yapabilirsem kendime olan özgüvenimi yükselicek.ve bu işi yapmayı çok istiyorum.geregin yapılmasını arz ederim.saygılarımla

 23. ben kütahya merkezde oturuyorum cocugum oldugu icn evde calışa bılecegım bi iş istiyorum tefebaşı üc etek gibi makina uzeri iş yapmadıgım kütahyada nakışcı kalmadı ama bişe kazanamıyorum hakkettigim degeri alamıyorum kutahyada işverenlere sesleniyorum evde yapabilecegim iş istiyorum artık bende bişeyler kazanmak istyorum aysekart83@hotmail.com

 24. merebalar ben kütahya merkesde oturuyorum yöresel kıyahetler işliyorum tefebaşı üc etek gibi kütahyada calışmadım nakışcı kalmadı bişe kazanamıyorum cocum oldugu icn evde yapmak zorundayım bana hakkettigim degeri verecek iş imkanı sunacak yerbulamıyorum cok sıkıldım odiplamaları boşunamı aldım kutahyada sesimi duyacak kimse yokmu artık nolursunuz yardımcı olun evde yapabilecegim bir iş istıyorum 05378196967

 25. mrb erzurumda bez çanta imalatı yapmak istiyorum kendi işimi kurmak için ne yapmalıyım bu işe nasıl başlayabilirim bana bilgi verebilirmisiniz

 26. merhabalar
  bende kendime ait bir kozmetik dükkanı açmak istiyorum. sermayem yok. bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevirim. saygılar…

 27. Merhaba ben 38 yaşında elsanatları ve çiçek mezunuyum uzun süredir çocuklarım la ilgilenmekten iş hayatından uzak kaldım.Yemekhaneler de çalıştım.Fakat artık kendi ayaklarım üzerinde durmak ve kendi işimin sahibi olmak istiyorum.Ne yazık ki bu konuda hem çok tecrübesiz hem de çok kararsızım.Ben de bir kadın olarak birşeyler yapmak istiyorum hem maddi hem de manevi olarak kendimikanıtlamak istiyorum.Ayrıca benim gibi birçok kadına da örnek olmak isterim.Bu konu da bana yardımcı olursanız çok sevinirim.SAYGILARIMLA. .

 28. merhaba bende bu projeden faydalanıcam fakat nasıl bir iş yapmam gerektiği konusunda kararsızım tekirdağ çerkezköyde ortak iş yapabileceğim bir bayanla anlaşabiliriz.

  msn: falkontr@hotmail.com

 29. KİŞİYE ÖZEL TASARLANMIŞ ABİYE ,FANTAZİ KIYAFETLER DİKİYORUM VE İŞLEMESİNİ DE KENDİM YAPIYORUM AYRICA MARAŞ İŞİNDEN BİNDALLILAR ,YATAK ÖRTÜLERİ ,VE ODA TAKIMLARI İŞİLİYORUM ,BU İŞLEMEDEN FARKLI BİR TEKNİK OLAN KASNAKTA BONCUK İŞLEMESİDE YAPIYORUM BU TEKNİK İLEDE YATAK ÖRTÜLERİ VE ODA TAKIMLARI YAPIYORUM İLGİLENENLERİN MAİL ADRESİME MESAJLARINI BEKLİYORUM BEYLİKDÜZÜNDE İKAMET EDİYORUM ( ferahcivan@hotmail.com )

 30. merhaba ben evimde kişiye özel abiye ,fantazi kıyaferler dikiyorum kişinin zevkine göre tasarımlar uglularım / Maraş işi işliyorum ister kıyafete ,istenirse yatak örtüsü olarak ,veya oda takımı olarak / Kasnakta boncuk işliyorum ilgilenenlerin mail adresime mesajlarını bekliyorum (ferahcivan@hotmail.com)

 31. MRB BEN SERBEST OLARAK KIYAFET SATIYORDUM AMA ARTIK YORULDUM VE İŞ YERİ AÇMAK İSTİYORUM PARAM YOK KÜÇÜKTE OLSA BİR DÜKKANIM OLSUN OĞLUMLA İŞLETEYİM İSTİYORUM İÇ ÇAMAŞIRI VE GİYİM ÜZERİNE DULUM EŞİMDEN AYRIYIM VE ZOR DURUMDAYIM BANA DESTEK OLURSANIZ VE ACİL BİR ŞEKİLDE ÇOK SEVİNİRİM SAYENİZDE KÜÇÜKTE OLSA BİR İŞ YERİM OLSUN BU BENİM RÜYAM BAŞKA BİRŞEY İSTEMİYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİR SİZLERE MİNNETTAR KALIRIM SAYGILAR…SEVİLAY

 32. merhaba
  benim bulunduğum ilçe gelişmiş ve nüfusu oldukça fazla ve burada spor salonu açmak istiyorum.ancak hiç param yok.nasıl nerden en uygun krediyi alabilirim bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 33. ARKADAŞLAR KAYNAKLARDA GÖZLEME DÜKKANIM VAR ANNEM VE KARDEŞİM 1 AY KADAR İŞLETMEYE ÇALIŞTI AMA KARDEŞİMİN KİŞİSEL SORUNLARINDAN DOLAYI KARDEŞİM DEVAM EDEMEDİ.SİMDİ DEVREDİYORUZ İÇİNDE MASALAR (KÜÇÜK BÜYÜK) TABAK ÇANAK VS. VAR BUNLARIN HEPSİ 1 AY ÖNCE ALINDI .DÜKKAN İÇİN KOMİK BİR RAKAM OLAN 1.500TL HAVAPARASI 350TL KİRA 500 DEPOZİTO İSTİYORUZ. TAM KAYNAKLAR MERKEZDE .CADDE ÜZERİ TERASI VAR .BAHÇESİ VAR. DERE DİBİNDE ALT KAT BOŞ. MÜSTAKİL BİR EV. KENDİ İŞİNİ KURMAYA ÇALIŞAN ARKADAŞLARA TAVSİYE EDERİM. KALABİLECEĞİNİZ ODA DA VAR. MUTFAKTA GENİŞ. ÖZELLİKLE AİLECEK İŞLETİRSENİZ VE AİLEDE İYİ GÖZLEME YAPAN VARSA ÇOK İYİ İŞ YAPARSANIZ imba-12@hotmail.com 05383080502

 34. MERHABALAR,
  24 EKIM 2002 YILINDA TEKSTIL ALANINDA KURMUS OLDUGUM SIRKETIMIZ HAVA KUVVETLERI BASTA OLMAK UZERE ÇESITLI ALANLARDA IMALAT VE TOPTAN SATIS YAPIYORZ..MAKINA PARKURUMDAKI ESKIME NEDENIYLE VERIMLILIK DUSUSU MEVCUT UZUN VADELI KREDILENDIRMEDE OLABILIR…

  BU KONU ILE ILGILI ILGILENDIRIRSENIZ SEVINIRIM…

 35. slm ben manisa turgutludan gülsüm zengin.6 ay önce bir meslek eğitim kurumu açtım hiçbiryerden destek alamadım daha doğrusu kadın girişimcileri desteği almak için birkaç yere başvurdum fakat hala olumlu yada olumsuz sonuç gelmedi internette ararken sizin sitenize rast geldim. bende kadın girişimcileri destek amaçlı faizsiz kredi almak istiyorum bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.mail adresim berdanumull@hotmail.com..

 36. merhaba ben erzurumdan hatıce kadınlar ıcın duzenlenen bu destek kobılerınden yararlanmak ıstıyorum ev tekstılı uzerıne kızkardesımle yenı ışyerı actık ve kadınlara ıs ımkanı sunmak ıstıyoruz elbecerısı olmayan genc bayanlara meslek ve ıs oğretmek ıstıyoruz fakat ımkanlar kısıtlı kobı destegı ıle bu problemlerı asmak ıstıyoruz bızde ulkemıze vergı odemek ve ıs sahası kazandırmak ıstıyoruz.yasımız25 ve24 hayata kazanc katmak ıstıyoruz ve destek beklıyoruz artık bırseyler yapılsın ıstıyoruz kadınlar kendı ekonomık özgurlugune kavussun ıstıyoruz sesımızı duyun artık

 37. Kadınlar el emekleriyle ekonomiye can veriyor
  Manisa’da Arif Koçak tarafından kurulan internet sitesi, ürünlerini pazarlamak isteyen ev hanımlarına imkân sağlıyor RIDVAN KÖRPE ( MANİSA )

  Manisa'da genç girişimci Arif Koçak (29) tarafından 3 ay önce kurulan "www.albitiyor.com" isimli internet sitesi el emeği göz nuru ürünlerini pazarlamak isteyen Manisalı ev hanımlarının buluşma adresi oldu. 90 günde 1800 ev hanımının üye olduğu sitede el işi patikten iğne oyasına kadar her türlü çalışmasını sergileyip müşteri arayan Manisalılar ev ekonomisine sanal dünya yardımıyla katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadı.
  Krizde her platformda dile getirilen "Ekonomiye can verin" sloganından yola çıktığını belirten sitenin kurucusu Arif Koçak, bir reklam filminden esinlenerek Manisalı kadınlara hitap edecek site kurmaya karar verdiğini belirtti. Sanal ortamda pazar oluştararak, çalışmayan, ancak aile bütçesine katkı sağlamak isteyen kadınlara hizmet etmeyi arzuladığını anlatan Koçak, "Sitenin kuruluşundan sonra yaptığımız reklam ve tanıtım sayesinde bugün il genelinde ve çevre illerde 1800 üyeye ulaştık. Sitemize üye olan kadınlar genellikle 35 yaş ve üzeri, çalışmayan bayanlardan oluşuyor" dedi.

  KATKI VERİYOR
  Manisalı ev hanımlarının yaptıkları elişi süslemeler, havlular ve çeşitli hediyelik eşyalar ve benzeri ürünleri siteden pazarladıklarını belirten Koçak, "Biz de üye olana verdiğimiz kotanın dolmasıyla birlikte müşterimize çeşitli hediyeler gönderiyoruz" dedi. Koçak, ev hanımlarının yaptığı satışlarla hem kendi ekonomilerine hem de eşlerine yardımcı olacak seviyeye geldiğini ifade etti.

  'İsmi oylama ile bulduk'
  Sitede satış yapmak isteyen bayanlara yönelik 'el emeği' kategorisi oluşturduklarını belirten Koçak, "Sitemizin ismi için arkadaş grubumuz içinde oylama yaptık ve bu ismi bulduk. Daha sonra ev hanımlarına da hitaben 'el emeği' kategorisini oluşturduk. Gördük ki en fazla büyüyen ve gelişen kategori o oldu. Evinde bilgisayar ve internet kullanan tüm ev hanımlarına açık olan bu site bugün gördüğü ilgi ile layık olduğu yere doğru ilerliyor" dedi.

 38. ek gelir elde etmek isteyen hanımlara .evinizden iç çamaşırı ,çorap fantazi gecelik,temizlik bezi kemer yakında eklenecek 1200 çeşit ürün satıp %40 %50 %60 kazanç elde etmek isterseniz beni ekleyip mesaj atın yardımcı olurum işin işleyişini anlatıp sorularınızı cevaplarım .yeni bir şirkettir yakınzamanda katılırsanız il yada ilçe temsilcisi olabilirsiniz bilginize eessmmaa82@hotmail.com

 39. slm ben modelistim denim grubunda kot imalatı için işi bilen bayan modelist arıyorum

 40. slm , bende bir iş kurmak istiyorum fakat henüz ne üzerine çalışmak istediğimi bilmiyorum, öncelikle benim yapmak istediğim iş faal, ve sıkıcı olmamalı yani işimi severek yapmalıyım bunun içinde kafe,ve ya emlak işi olabilir diye düşünüyorum .tabi bunun içinde sermaye gerekli şuan bukadar sermayem yok fakat herne iş olursa olsun öncelikle o iş yerini idare edebilmenin önemli olduğuna bunun içinde bilgi ve beceriye ihtiyaç olduğuna inanıyorum tabi bu durumda eğitim şart ,işte tam burada şunu söylemek istiyorumki benimde günlerdir yaptığım araştırmalarda aradığım şu ben bir işyerini idare edebilmek ve o işyerinden para kazanabilmek için hangi eğitimleri ve nerden almalıyım . Ankarada oturuyorum fakat şuana kadar tam bir bilgiye ulaşamadım okadar çok kurs ve girişimciler için destekten bahsediliyorki nereye müracaat ettiysem hala kafamda netleşmiş birşey yok, keşke tarım bakanlığı, turizim bakanlığı vs gibi bizim gibi iş yeri açmayı düşünen insanların müracaat edebilecekleri ve orda işletme,muhasebe, işhukuku vs,ticari hayatta bilmesi gereken herşeyin eğitimini ücretsiz alabileceği ve deneyimli kişiler tarafından yönlendirilebileceği bir birim olsaydı yada varda benmi bilmiyorum?
  yukardada bahsettiğim gibi araştırdım işgem,işkur,kosgeb,vs bunun gibi birsürü ayrı ayrı yerler telefon açıyorsunuz tam cevap alamıyorsunuz inanın okadar müracaata rağmen şuanda sadece bilgi kirliliği yaşıyorum, ben hiç bir kuruma bağlı deilim veya biryerde çalışmıyorum veya işyeri sahibide deilim bu bahsettiğim birimler bişekilde bir kesime hitap ediyor..
  ben sadece eğitim almak istiyorum, bu niye bukadar zor

 41. mrb 12 makinelik bi atölyem var kendi çabamla suıfırdan kurdum burayı ispatlarımla ve şu an zor durumdayım vergiye tabi olamam rağmen kredi kullanamıyorum beni yönlendirirseniz sevinirim umaruım ulaşırsınız olumlu veya olumsuz herleye hazırlıklıyım ben erbaeb_3@hotmail.com kimseden hayır felan beklemiyorum elim ayağım tutuyo sadece manevide olsa destek aradığım tşklr

 42. evden kolye boncu takılar yapıyoruz ankardan değerlendiren bayanlar varmı acaba…çok hoş modeller var..

 43. 23 yaşındayım 1çocuk annesiyim ev hanımıyım eşime destek verebilmek için evde iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 44. İSTANBULDA İKAMET EDEN VE BOŞ ZAMANLARINI DEĞERLENDİRMEK İSTEYEN EŞİME KATKIDA BULUNMAK İSTİYORUM,KENDİ İŞİMİ KURUP PARA KAZANMAK İSTİYORUM DİYEN GİRİŞİMCİ BAYAN ARKADAŞLAR BAĞLANTILARINIZI BEKLİYORUM(AVON-ORİFLAME-EMWAY-HERBELİFE-TİTAN TÜRÜ BİR İŞ DEĞİLDİR SATIŞ VE PAZARLAMA İŞİ HİÇ DEĞİLDİR)..baran_h_7@hotmail.com

 45. merhaba ben şükran ben yaklaşık 7 yıldır ev tekstilinde çalışıyorum ve 4 yıldırda kendi çapımda bir kaç mağzanın tül perde işlerini dikiyorum ben bankalara baş vuru yaptım kadın girişimci olarak ama 2 yıllık vergi mükellefi vs. olması gerekiyormuş buda bende yok
  kimse yardımcı olmadı nereye baş vurduysam boş çıktı sesimi duymadılar ben kendimi işimi üretip satmak istiyorum bursada dükkan dahi buldum ama destek olmuyorlar tül perdede m.k.paşa bursada çok iyiyim kendime güveniyorum son çarem bu site lütfen sesimi duyun bana ulaşabileceğiniz tel.05357878553 ilgilenirseniz sevinirim mağzaların dikkatine tül perde dikimi yapılır çalışmak isteyen mağzalar varsa beni bu numaradan araya bilir

 46. Merhaba arkadaşlar ben Amasya-Merzifondan yazıyorum.Sanayi makinasıyla nakış,arma,loga,isim vb. işler yapıyoruz.Eşim,ben ve 2küçük kızımızla birlikte ailecek büyük sorumluluk altında çalışıyoruz.Pike,nevresim tk.,kayrola tk.,mutfak tk.,dantel sarma,gibi her türlü iş yapıyoruz.Hertürlü kumaş üzerine nakış yapılır.İmalat ıle uğraşan fabrika sahiplerine duyrulur.İşinizi temiz,hızlı kısa sürede teslim edilir.devamlı iş yaptırmak isteyipte bulamayan şirketlerin dikkatine 05376435953tl de gökkuşağı çeyizevi ZÜLAL ÇIK olarak bize ulaşabilirsiniz.

 47. MERABA BEN AŞÇI BAYANIM 15 SENEDİR AŞÇILIK YAPIYORUM ARTIK KEN İŞİM OLSUN DEDİM YERİNDE ÜRETİM MUTFAK KURUP YEMEK PİŞİRME TABLOT İŞİNE GİRDİM TABİ ÇEVREMİZDEKİ İNSANLARLA BU İŞİ YAPIYORUZ HEM BAYANLAR PARA KAZANIYOR HEM BİRLİK BERABERLİK VAR BENDE KENDİ İŞİMİ YAPIYORUM İHTİYACI OLAN BAYANLAR ÇALIŞIP İŞ FIRSATI B ULUYORLAR YERİNDE SICAK YEMEK TABLOT YİYEN FİRMALARA MUTLU VERİMLİ ELEMAN SAGLIYOR BÜYÜKÇEKMECE İSTANBULDAYIZ FİRMALARDAN İŞ YERLERİNDEN TALEP BEKLİYORUZ nevim1966@hotmail.com 05392803719

 48. bütün arkadaşlara yaptıkları işlerde başarılar diliyorum ….herkesin fikri çok güzel ve bence en önemliside bize böyle bir fırsatı veren morfikirler ekibine sonsuz teşekkürler ..yolunuz açık olsun

 49. merhaba bayanlar sizde bir zamanlar çeşitli meslek edindirme kurslarına katılıp güzel ürünler yapabildiğinize inanıyorsanız sitemiz hizmetinizde siz üretin biz satalım evinizden ürettiklerinize müşteriler bulalım lütfen ürettiğiniz ürün resimlerini bilgilerini albitiyor@gmail.com adresimize gönderin http://www.albitiyor.com sitemizde evde fazla kategorimizden satışına başlayalım. para kazanmak için yapmanız gereken tek şey harekete geçmek.

 50. merhaba ev hanımları ve oturdukları yerden para kazanmak isteyen hanımlar ben evde katologla çorap çamaşır işi yapıyorum bu işte çevre ve ikna önemli ve kazanç azınsınmayacak kadar çok sizde benimle bu işi yapmak isterseniz mervesigirci@mail.com dan bana ulaşın

 51. Amasyadan selam ve sevgiler,mail adresim değişmedi ama bu yeni mailim, k.kutlukmehmet@hotmail.com,05544125357
  KOBİ,KOSGEB,FAİZSİZ VE GERİ ÖDEMESİZ TARIM KREDİLERİ ,15.000 TL FAİZSİZ 2 YIL ÖDEMESİZ 5 YIL VADELİ KREDİDEN NASIL YARARLANIRSINIZ SORUN MAİL ATIN ELİMDEN GELDİĞİNCE BİLGİ VERİRİM.SİTEM KAPALI YAKINDA AÇILACAK.www.kutluklardanismanlik.com,mehmet kutluk Amasya
  05544125357

 52. merhaba arkadaşlar ben bursa dan girişimci adayım.çok güzel iş fikirlerim var ama hayata geçirebilmem için teşvik,eğitim,seminer gibi konularda işgem_kosgeb_tobb…vs gibi kuruluşlarla nasıl irtibata geçebilirim?siteleri incelediğimde tarihi geçmiş projelerle karşılaşıyorum.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. guleraydogan@hotmail.com adresinden mail atabilir yahut msn e ekleyebilirsiniz. Hatta şimdi işle ilgili yeni bir vahiy aldım:)bu tür haber,proje,eğitim,seminer,teşvik…gibi konularda aldığımız haberleri kaynaklarıyla birlikte internet ortamında paylaşabiliriz.ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar…

 53. Merhaba Sayın Hanımefendiler
  Tesadüfen girdigim sitede sizlerin işe benimde sizin iş gücünüze ihtiyacım oldugunugördüm. Birlikten kuvvet doğar diyerek yazıyorum.Türkiyede dünyada tek ürünün patent sahibiyim.Ürünümün markası BRAGUARD Sütyen yıkama taşıma aparatı site adreslerime girip lütfen inceleyiniz bizimle çalışmak isterseniz telefonla faksla mail le bize ulaşabilirsiniz.Gelin BRAGUARD ı birlikte tüm dünya kadınlarına ulaştıralım.
  SAYGILAR
  BUKET ÖNDER
  Tel.0232 483 75 00 faks.483 37 33 izmir
  info@braguard.com
  http://www.braguard.com
  http://www.sutyenkoruyucu.com

 54. Merhaba arkadaşlar bayanlara bu imkanlar verildiği için çok memnunum ben ABde 2 üni bitirdim .Maalesef türkiyede iş bulamadım ekip başı olarak boncuk işi arıyorum ekibim var fakat bulamıyorum .Yardımcı olursanız mutlu olurum hepimizin ihtiyacı var azda olsa Sevgiler saygılar.

 55. dore kozmetiğe üye olmak istermisiniz?
  dore kozmetik ÜLKER in bir kuruluşudur.İlklerden olup çok kazanmak isteyenler ,yada sadece kendi sipArişlerini verip ,almak istediklerini daha ucuza getirmek İSTEYENLER LÜTFEN bana ulaşınız..

  dore temsilcisi olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarım..
  melihhamza@hotmail.com ————- NURCAN

 56. Merhaba, Ankara'da ikamet eden ve evinde çalışmak isteyen bayan arkadaşlar arıyorum. Satışı yapılacak ürün :Bitkisel tüy azaltıcı. Kâr:%40 ilgilenen arkadaşlar bana mail atsın. biosoft_cosmetic@hotmail.com

  İstenmeyen tüyler bay ve bayanların derdi olduğu için satışı da kolay.Yüz bölgesinde tek seansta ( nadiren 2-3 seansta) tüyleri tamamen bitirme garantisi veriyoruz.

 57. MERHABA BU PROJEYI DESTEKLIYORUM BEN TASARIMCIYIM PIKO,NAKIS, OVERLOK,DIKIS,BILIYORUM TASARIMCI OLARAK CALISTIM BILGISAYAR BILIYORUM CEYIZ ISI,TOKA ÜRETIMI,ELBISE VE COCUK ABIYE YAPABIRIM MADDI HER HANGI BIR BUTCEM YOK AMA KISGEB 'TEN YARDIM BEKLIYORUM VE AYRICA MADDI DESTEK VEREBILICEK GUVENILIR BIR KADIN GIRISIMCI VARSA DUKKAN YONETIMI DAHIL URETIMLE ILGILENEBILIRIM TASARIMCIYKEN YONETICILIK'TE YAPTIM %50 ORTAK OLABILIRIM VEYA TEKSTIL URUNLERI SATAN BIR DUKKAN ACIP OLAGANUSTU ILERLETEBILIRIM DESTEK BEKLIYORUM TESEKKURLER
  05543678526

 58. Samsunda öğretmenlik yapmaktayım ,30 yaşındayım bir süre lokantalarda çalıştım .Aklımda çok güzel resteron işyle ilgili fikirler var iş kurmak isteyen sermayesi olan samsunlu yatırımcılarla tanışmak istiyorum.Eğer sermayesi olupta para kazanmak isteyenler varsa benle irtibata geçebilir.

 59. merhaba biz kadınlara bu şekilde öncülük yaptığınız için teşekkürler.ist,bir internet kafeden yazıyorum çeşitli işlerde çalıştım.bir sene önce trafik kazası gecirdim yüzümden yaralandım dolayısıyla iş bulmam zorlaştı.evde takıyla uğraşıyorum ama satacak yerim yokbaşka mesleğimde.39 yaşındayım banada yol gösterirseniz sevinirim teşekkürler.

 60. MERHABA; BEN 4 YILLIK İŞLETME MEZUNU 24 YAŞINDA BİR BAYANIM. AMA MALESEF BİR FABRİKANIN ÖN MUHASEBESİNDE 600 TL MAAŞLA ÇALIŞIYORUM. BENİMLE ÇALIŞAN LİSE MEZUNU ARKADAŞ İSE 1000 TL ALIYOR. ÇOK ÜZÜLÜYORUM OKULUMU OKURKEN HAYALLERİM BU DEĞİLDİ. SÖZLÜYÜM VE SÖZLÜMÜNDE OKULU BİTMEK ÜZERE. BİZİM SERMAYEMİZ VAR VE BİZ EVLENİNCE BİRLİKTE KENDİ İŞMİZİ KURMAK İSTİYORUZ. AMA Bİ FİKİR ÜRETEMEDİK. OKUDUĞUMUZA DEĞECEK Bİ İŞ KURMAMIZ LAZIM YANİ ALANIMIZ OLAMLI. NOLUR Bİ FİKİR VERİN. SERMAYEM VAR AMA FİKRİM YOK. FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM… SAYGILARIMLA

 61. MERHABALAR BU PROJE BENİ ÇOK SEVİNDİRDİ.KENDİNE GÜVENEN GİRİŞİMCİ BİR BAYANIM DESTEĞİNİZE İHTİYACIM VAR.KENDİ İŞİMİ KURMAK KENDİ İŞİMİ YAPMAK İSTİYORUM.BANA YARDIM CI OLURSANIZ VE PROJENİZLE ALAKALI DETAYLI BİLGİ VERİR SENİZ SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

 62. selam,ben düzceden mümine çeyiz üzerine dükkan açtım ama vergi ödenmesi isteniyo ama kazancım az olduğu için vergi ödeyemiyorum üç arkadaş çalışıyoruz ,çalışmaya da çok ihtiyacımız var bize nasıl bir yol gösterebilirsiniz ?yardımcı olursanız seviniriz .

 63. MERHABALAR GERÇEKTEN HAYAT ÇOK PAHALI .BU DEVİRDE GEÇİM ÇOK ZOR.HERKESİN ELİNDEN GELENİ YAPMASI GEREKİYOR.BENDE ŞU AN YAPMAKTA OLDUĞUM EK İŞİ BULDUM.EŞİMİNDE YARDIMI İLE GÜZEL KAZANÇLAR SAĞLIYORUM.İSTERSENİZ SİZDE BİR İNCELEYİN.BÖYLE BÜYÜK BİR ŞİRKETTE BİZİMLE BERABER ÇALIŞMAK İSTERSENİZ EŞİMLE YARDIMA HAZIRIZ.TEŞEKKÜRLER….

 64. 46 yaşında bayanım kokoreçcide çalışıyorum kendi kokoreç iş yerimi açmak istiyorum ama sermayem yok 3 bayan arkadaşımla beraber yapmak istiyoruz bize bu konuda yardımcı olmanızı istıyorum şimdiden teşekkürler

 65. Merhabalar!
  Ben 36 yaşında iki çocuk annesiyim.Çocuklarıma kendim bakmayı tercih ettiğim için işten ayrıldım. Şuan kendi işimi yürütmek istiyorum.
  Gebze de 450 haneli bir site de oturuyorum.Sitemin içerisinde ki spor merkezi ve havuza hizmet edecek bir cafe işletmek istiyorum.
  Beni bu konuda bilgilendirirseniz memnun olacağım.
  TEŞEKKÜRLER.

 66. Merhaba ben şuan bir şirkette mutfak sorumlusu olarak çalışıyorum çok sıkıldım yoruluyorum ama emegimin karşılıgını alamıyorum ve kendi işimin sahibi olmak isdiyorum ve inanıyorumki sizlerin desdegiyle bu olacak ben çok projeler düşündüm ama maddi gücüm el vermedigi için henüz bişey yapamadım katkılarınızı bekliyorum nasipse olacak teşekkür ederim

 67. bende bingöl ilinde açılan kadın girşimcilik kursuna müracaat edip; kursa yazıldım. mayıs ayının sonunda bu kurs bitecek. inşallah bu kurs biz kadınlar yani ev hanımları için faydalı ve verimli olur.sonuçta istediğimiz bir iş ve mesleğe sahip oluruz. buda bizi maddi ve manevi açıdan tatminkar eder.hemde bir gelir elde etmiş olucaz. umarım diyorummm…..yıl 2009 yılı nisan 3 te başlayıp mayısta kursu bitirecez.işgem den verilen kredi talebini bekliyorum………..sevim bürlükkara…..BİNGÖL

 68. Tüm Türkiye’nin hanımlarına sesleniyorum buradan,hiç sermaye olmadan iş yapmak en azında risksiz olarak başlayabileceğiniz bir işimiz bulunmakta işimiz ürünlerimizi katoloğ yardımıyla asla sermaye bağlamadan yapabilirsiniz ürünleri gösterebilmeniz ve kalitesini kanıtlayabilmeniz için katoloğ temini için sizlere hazırlanan setlerden en az bir ürünüde size ücreti mukabilinde numune gönderip çevrenize satabilirsiniz ürünlerde adresinize yada sattığınız kişiye kargoyla gönderilir bu işimizi yanlız ev hanımları değil herkes yapabilir ikinci bir iş olarak bile başka işlerimizde var şayetki ürün pazarlama işiyle ilgili full time – part time yapmak isteyenlerde yapabilir onlarda su tasarruf aparatları (BU ÜRÜNÜMÜZ SU FATURANIZI EN AZ % 50 DÜŞÜRMEKTEDİR ) ve galoşmatik makinalarımız bulunmakta iletişim için m.s.y.d.n@hotmail.com – 0555 667 1111

 69. MERHABALAR MODELİST OLARAK ÇALIŞIYORDUM AMA ŞUAN İŞSİZİM.ABLAM VE ABİMDE İŞSİZ.BENİM HAYALİMDE OLAN BASİC TİŞORT BLUJEAN VE SPOR KIYAFETLER AĞIRLIKLI HEM KENDİM TASARLAYIP KENDİM ÜRETEBİLECEĞİM,BUTİK TARZI BİR YER DÜŞÜNÜYORDUM AMA BUNUN İÇİN EKONOMİK OLARAK PEK İMKANIM YOK.BU FIRSATTAN YARARLANABİLİRSEM HEM KENDİ İŞİMİ YAPACAĞIM HEMDE 3-4 KİŞİ İŞSİZ OLMAKTAN KURTULACAK.İSTANBULDA OTRURUYORUM.TEŞEKKÜRLER.

 70. bu sitedeki tüm bilgileri ve yorumları okudum çok ta hoşnutkaldım bende kendi işimi kurmak istiyorum ama sermayem yok çok isterdim kendime ayit bir işim olsun ama yok sermayesiz nasıl bir iş kurucam fikrim yok bana yardım cı olursanız sevinirim sahici_nurgul@hotmail.com bana bu msn den yardımcı ola bilirsiniz ulaşıp HOŞÇAKALIN.

 71. merhabalar.Bu hanımların çaresizliği çok çıkmaza girmiş durumda.Zamanımız bu duruma geldiği için çok üzülüyoruz ama biz hanımlar çevremizdeki hanımlar la elele vererek bir parça da olsa çıkış yolu bulabileceğimize inanıyorum.Her ev hanımın bir becerisi mutlak vardır.Bu elişi ,takı ,örgü ,yemek,pasta,börek çeşitleri üretebilen ev hanımları çocuğa bakmak dahil bütün planları belirleyip,bir yer tespit edilmesi ve bu çalışan hanımların reklam bastırıp çevrelerine ilan etmek dolayısı ile çıkış yapabilirler.Bu tür iş için lütfen muhtarlığa müracat edip her türlü bilgi ve yardımın olabileceğini unutmasınlar.Gerekirse belediye başkanları ile görüşüp seçim öncesi bu planlarını işlerliğe aldırabilirler ve acele edin lütfen…umarım başarılı olmanız dileğiyle,AYTÜL EKİM aytl_77@hotmail com.yardımcı olabilirim.hoşçakalın..

 72. haklısın arkadaşım.okudum bütün yorumları.. ama insanlar öyle çaresiz ki artık. işimiz mucizelere kaldı. evet bi mucize bekliyoruz. armut piş ağzıma düş ten ziyade artık sihirli deynek istiyoruz. bu hallere düştük. gülünecek haldeyiz. helal olsun bize. herşeye rağmen yine de ayaktayız.

 73. selam arkadaşlar.hepiniz iyi güzel dertlerşmisiniz de ya burda mali yarım veya al bu iş fikrini gibi birşey yok.burda sizin parlak iş fikriniz olup her ayrıntısıyla kağıt üzreine döktüğünüz ayrıntılarla başvuruda bulanabileceğiniz ve onaylarsa imkanlarından faydalanabileceğiniz bir yerden bahsediliyor.yani kısaca arm ut piş ağzıma düş yok.parlak fikri siz bulacaksınız.başkaları bulup gel bu fikri burda uygula demiyecek.
  hepinize başarılar dilerim.

 74. kadınlar için böyle projeler yapılması çok güzel benim beyim vefat etti 3 çocuk annesiyim evimi geçindirebilmek için gözleme dükkanı açmak istiyorum sizde yardımcı olursanız bunu yapabileceğime inanıyorum size ulaşabilmem için yardımcı olursanız çok sewinirim ben böyle bir projenin olduğunu televizyonda izledim ve çok sewindim

 75. kadınlar için böyle projeler yapılması ve teşvik edilmesi güzel. Ancak ben şöyle birşey söyleyeceğim 2002 den bu yana esnafım 2006 da kocamın sürekli kefil olması dolayısı ile çok büyük zarar gördüm kendileri kaçtı bütün borçlar bana kaldı sürekli ödüyorum ama hala bitiremedim bocalıyorum artık buralarda yazıyor krediler falan ama nereye başvurdu isem sonuç alamadım matbaa ve gazete üzerine çalışıyorum böyle zor durumdakilere yardım etmiyorsunuz buralarda yayın yapmak güzel bir sürü engel çıkartıyorsunuz öncelikle ben şunu söyleyeyim zor durumdakilere yardımcı olursanız birde kocalara kadınlarının kazandığı paraları dağıtmamayı öğretecek kurslar açarsanız memnun olacağım

 76. Merhabalar; Kadınlar adına böyle güzel bir bilgi paylaşımı ve destek projesi yaptığınız için çok teşekkür ederim. Çok güzel çalışmalara imza atılmış bir çok örnekler vardır önümüzde. Bende muhasebe müdürüyüm ama işimden ayrılmak istiyorum, ben kendi işimi kurmak ve çevremde işe ihtiyacı olan o kadar çok kadın varki onlara da iş olanakları sağlamak istiyorum. Ama ne konuda bir iş alanı açabilirim hala karar veremedim, ve sizler bu konuda ne ölçüde yardımcı olursunuz , bu konularla ilgili lütfen yardımcı olurmusunuz. mail adresim ayurukel@gmail.com bana geri dönen arkadaşlar olursa sevinirim. herkese iyi günler – hoşçakalın

 77. merhabalar..ben de 25 yasında ve evliyim. Kendi işi yapmak istiyorum.5-10.000 tl sermayem var ama sorun şu;buralarda pek kimsenin yapmadığı,değişik,çok gelir getirmese de devamlı olacak,bi iş yapmak istiyorum.değişik fikirleri olanlar paylaşırsa çok sevinirim.KARABÜK DE OTURUYORUM.

 78. merhaba ben dünya bankasının iş kurma kredisini kullanarak terzihane açtım ve günümüz şartlarında zorlanıyorum bu iş yerini kapatmak istemiyorum bizim için ne yapılabilir

 79. bayanlar için çok kolay bi şekilde para kazanma imkanı sağlık ve kozmetik ürünleri satışı ama sıradan bi iş değil düzenli yağıldığı zaman yüksek gelir imkanı lütfen irtiabata geçin karlı çıkacaksınız emin olun mail adresim baran_h_7@hotmail.com

 80. aceba bu destek hala geçerli mi .ilk haber 2007 de şu anda durum değişti mi
  hala var mı ve şehir olarak artış veya eksilme oldu mu aceba?güzel haberler almak dileğiyle hoşçakalın

 81. HİÇ İŞ BİLEMİYORUM YADA SERMAYEM YOK DİYENLER SİTEMİZDEN ÜYE OLSUNLAR ÜYELİK BEDELİDE ÇOK ÇÜZİ BİR RAKKAM ÜYE OLANLARADA 15 ÇEŞİT ÜRÜN BEDAVA GÖNDERİLİR İSTER KULLANIN İSTER SATIN YANİ ÜYELİK BEDELİNİZ ASLA BOŞA GİTMEZ VE HİÇ RİSKSİZ İŞ YAPMA OLANAĞI HERKES İÇİN İŞİNİZ OLSUN OLMASIN BU KAMPANYAYIDA KACIRMAYIN BAYANLAR EV TOPLANTILARINDA KATOLOĞLARL DA SATIŞ YAPABİLİR HİÇ RİSK YOK VE KAZANÇLI ÜRÜNLERDE DEVAMLI ÇOĞALMAKTADIR ÜRÜNLERİMİZ ERKEK BAYAN TEKSTİL ÜRÜNLERİ İÇ CAMAŞIRI,ÇORAP DEVAMIDA DEVAMLI GELİYOR ADRESİNİZE KARGOYLA TESLİM ÜRÜNLER İLETİŞİM BİLGİLERİ SİTEDE MEVCUT http://www.erolmarketing.org/ref.aspx?rcn=T075562921 TIKLAYIN AÇIN SAYFAYI HEMEN

 82. işinizi sadece dikiş nakış işleri yaparak yada yemek yaparak kısıtlamak yerine yerli üretim olan size sattığınız ürünlerden %35 kar veren ayrıca grup kurmanızı sağlayan ve bu gruptan prim kazanmanızı sağlayan bir sistem hakkında bilgi vermek isterim. ayrıca satacağınız ürünler konsantre olup kanserojen madde içermiyor. ürünler temizlik malzemeleri ve parfümlerden oluşuyor şimdilik…bu sistemin adı BioBellinda… ayrıca sermayeye ihiyaç yok. sisteme üye oluyorsunuz sipariş veriyorsunuz ürünleri satıp para kazanıp ödemeyi 1 ay sonra yapıyorsunuz. ve her ay kampanya daki ürünleri ücretsiz kazanabiliyorsunuz. daha ayrıntılı bilgi isterseniz cep numaram 0 545 747 71 00 – 0 534 408 00 55 mail adresim dost5881@hotmail.com

 83. ev hanımlarına böyle bir olanak sunduğunuz için teşekkürler.bende ev hanımıyım yeni bebeğim oldu evime katkıda bulunmak istiyorum.takı tasarımı ve bazı değişik el işleri ile ilgileniyorum.yardımcı olmanızı isterim.

 84. merhaba ben 37 yaşında bir ev hanımıyım el sanatlarında başarılıyım nakış dikiş örgü gibi meziyetlerim var aileme katkıda bulunmak istiyorum böyle bir imkan sağlanılırsa çok memnun olurum.

 85. iyi günler adım mualla parçacı 10 yıldır çeyiz işiyle uğraşıyorum 3 sene önce vergi mükellefi oldum küçük bir atölyem var işlerime oldukça yoğun ilgi var ama benim sermayeye ve desteğe ihtiyacım var işyerimi genişletmek ve herkeze iş kapısı olmak istiyorum iş arayan kadınlarımıza yardımcı olmak istiyorum lütfen bana destek olun saygılarımla KONYA

 86. sayfanız cok güzel insanlara bu şekilde katkıda bulunmanızı cok begendim.bende noda tasarımı tekstil böl. ünv.mezunuyum.inşallah hak eden sayenizde güzel yerlere gelir tabi işi bilenler…..

 87. NE İŞ YAPARSANIZ YAPIN BİLGİSAYAYARINIZ YADA CEP TELEFONUNUZ VARSA GÜCÜNÜ BİLİYORMUSUNUZ BU GÜCÜ KULLANABİLİRSİNİZ NASILMI DERSENİZ OKUYUN HERKES İÇİN OLAN İŞ İMKANINDAN YARARLANINIZ VAKİT NAKİTTİR DİYORSANIZ BAŞKALARININDA İŞ YAPMALARINI DESTEKLERSENİZ TAM SİZE GÖRE İŞ OLDUĞUNU UNUTMAYIN ARTIK DÜNYA ÇOK KÜÇÜLDÜ VE YAKINLAŞTI BU SAYEDEDE TİCARETTE KABUK DEĞİŞTİRİYOR SİSTEM SAYESİNDE TİCARET BU KADAR KOLAY MIYMIŞ DİYEBİLİRSİNİZ,SİSTEMİ OKUMADAN VE ANLAMADAN ASLA ÖN YARGILI OLMAYIN MEMURLAR EMEKLİLER ÖĞRENCİLER EV HANIMLARI VE PART TİME İŞ YAPMAK İSTEYENLER İÇİN İŞİNİ ASLA ENGELLEMEDEN YAPABİLECEKLERİ BİR İŞLE KARŞI KARŞIYASINIZ HİÇBİR KÜLFETİ OLMADAN YAPILABİLEN BU SİSTEM TÜM TÜRKİYEDE HERKESİN MUHAKKAK YA KENDİSİ YADA BİR DOSTU TANIDIĞI İŞ ARIYORDUR ONUN İÇİN BU İLANIMIZ HERKESİ İLGİLENDİRİYOR BENCE HEMDE İLGİLENENLERE DE YAPMIŞ OLDUĞU İŞ NE OLURSA OLSUN İŞİNİ ENGELLEMEYECEK ŞEKİLDE YAPABİLECEĞİ BİR FIRSATI ALTTA VERECEĞİM LİNKİ TIKLAYARAK İŞİN ÖZÜNÜ ÇOK DAHA İYİ ANLATAN HEMDE SİSTEME HEMEN GİREREK İŞ YAPMAK İSTEYEN YADA CEVRESİNDEKİ KİŞİLERE SİSTEMİ ANLATARAK İŞTEN KENDİLERİNİNDE KAZANÇ ELDE ETMELERİNE İMKAN TANIYAN SİSTEMİ TÜM TÜRKİYENİN İŞ ARAYANLARINA SUNMAK VE İŞ ARARKEN İŞ VEREN DURUMUNA GELMEK İSTEYENLER İÇİN ÇOK GÜZEL FIRSATTIR HEMDE HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜK OLMADAN YANLIZCA ÜYELİK BİLGİLERİNİZ SİZİN ADINIZA OLACAK OLAN İNTERNETTE SİZİNDE SAYFANIZ OLAN SİSTEMİ İNCELEYİN VE KARLI BİR İŞE ORTAK OLUN http://www.erolmarketing.org/ref.aspx?rcn=T075562921 MÜKEMMEL FIRSAT KAÇIRMAYIN m.s.y.d.n@hotmail.com ÜYELİK İŞLEMLERİNİ TAMAMLAYANLAR 15 ÇEŞİT ÜRÜNÜ (herkese lazım olan ürünler) KARGOYLA KATOLOĞLARLA BİRLİKTE ADRESLERİNE ULAŞTIRILIR

 88. Ben 15 senedir tekstil de her departmanda görev yaptım. Artık kendim bayan giyim üzerine imalat yapmak istiyorum. Güngören/İSTANBUL da Yapmam gereken başvuru ve şartlar hakkında beni bilgilendirirseniz memnun olurum.

 89. merhaba ben de ev yemekleri ve pasta börek üzerine bir iş yeri açmak istiyorum birkaç arkadaşız ama maddi imkanımız yok.Ne yapabiliriz?Yardımcı olursanız seviniriz.Sanayi mahallesinde oturuyoruz.

 90. ben diyarbakırda oturuyorum çeşitli el becerilerim var.bunları değerlendirmek hatta ilerde kendi iş yerimi açmak istiyorum.bu proje çok hoşuma gitti.proje hakkında bilgi istiyorum.projeden nasıl yararlanabilirim.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 91. bende çok sevindiğimi belirtmek isterim ancak kredinin 4 ille sınırlı olması çok üzücü ben aksaraydayım ve burada bir işyeri açmak istiyorum öyleyse bu fırsattan yaralanamıcam türkiye geneli olmasının tercih ederdim doğrusu ama yinede girişimci bayanlar için süperr.

 92. bu habere cok sevindim ben ev hanımıyım biraz param var ve böyle bir destekle iş yapmak istiyorum nasıl ve kiminle irtibata gecmem gerekiyor.

 93. morfikirler bize bu fikri sunduğunuz için teşekkürler,ama kimlerle nasıl iletişim kuracağızımızı da lütfenyazın saygılar.

 94. Merhabalar ben istanbulda tekstil sektöründe denim kot üzerine imalat müdürlüğü 5 sene yaptım.üretim tüm alanıyla bilgim var.Fason ve tedarikçi çevrem var.kendi işimi yapmak istiyorum ama sermayem yok.iletişim nasıl kurabiliz.

 95. ben 45 yaşında tekel büfe işletmecisi bir kadınım+15 inegim var sütlerini evimde işliyorum peynir,yogurt,tereyagı,çökelik yaparak parça parça satıyorum ben bu işleri yapabilecegim uygun bir yer yapabilmek için maddi destek istiyorum Malatyanın/hekimhan ilçesinde oturuyorum.

 96. iyi günler muğla marmaristen ilknur gülergenç benim fikrim sayesinde bulunduğum ilçenin bir eksiği tamamlanmış olup yanımdada 4 yada 5 kişiye iş olanağı sağlamış olucam aynı zamanda ilçedeki ve çevre ilçelerdeki bayanlarda yararlana bilecekler bana ulaşırsanız sevinirim

 97. selam ben kayseri bünyandan yasemin bürüngüz bende bu yardım paketinden yaralanm ak istiyorum benim fikrim birçok iş arayan ev kadınına da iş imkanı sunacak çünkü böyle bir iş bünyanda yok ama olması için istek çok benimle temasa geçerseniz bu konu hakkında size bilgi veririm bana yardım yaparsanız memnun olurum 38 yaşındayım en az 4 veya 5 kişiye yada daha fazla kişiye iş imkanı verebiliriz

 98. slm bende samsundan bir ev hanımıyım bir mesleğimde yok çücük bir dükkan acsam diyorum ama ne üzerine olacağına henüz karar veremedim fikirlerinizi bekliyorum

 99. AMASYADA TOPTAN ,PERAKENDE VE İMALAT YAPMIŞ BİR MÜTEŞEBBİSİM.BÜROKRATİK ENGELLERDEN DOLAYI 1997 YILINDA FABRİKAM KAPATILDI.ÇEŞİTLİ ARAYIŞLAR İÇİNDE İKEN TECRÜBEMİN ÇOK ÇOK ARTIĞINI GÖRDÜM,kendim kredi-teşvik-hibe kullanamıyorum ama bu konuda yeni girişimcilere rehberlik edebilirim.Yeterki çek ve senet protostonuz olmasın,bağkur ,ssk borcunuz yoksa işiniz çok kolay demektir.Hibe,teşvik-kredi kosgeb-işgem gibi kuruluşların imkanlarından faydalanmak istiyorsanız http://www.kutluklardanismanlik.com girin,ve kutlukemin@mynet.com mail atın,0554-4125357 -0358-2120567 BİTLİS KÖFTE salonumuzdan ücretsiz bilgi verebiliriz.Hanımların köfte tariflerini de bekliyoruz.Amasyadan selam ve sevgiler .Müteşebbis Mehmet KUTLUK

 100. mrb ben arzu bende tekstilde çalıştım ve ünlü bi markanın kozmetik ürünlerini
  saatım elden şuan işsizim kendimi geliştirmek için ismek kursuna yazıldım kuaförlük ve bilgisayar muhasebeye kendi işimi kurmak istiyorum küçük bi mağza ama sermayem yok nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 101. bu çok sevindirici süper bi haber okurken tüylerim diken diken oldu …

  umarım çok başarılı bir uygulama olur ve başarılı iş kadınları çıkar…

  helal olsun diyorum

 102. m erhaba ufak bir atölyem vardı işsizlik yüzünden kapatmak zorunda kaldım iş kurabilmek için sermayesi olmayan hemde iş bulamayan birisiyim bu proje çok güzel bana yardımcı olurmusunuz sizinle görüşmek isterim nasıl iletişim kurabilriz yardımcı olursanız sevinirim
  azize çay 14 Eylül 2oo8

 103. evden kendi işiniyapmak isteyenler her ildn olabilir email adresim;gulayozol@hotmail.combu gibi işlerle ilgilenecek olan arkadaşlar msn mi ekleyebilir veya email ile ulaşabilirler tşkleriyigünler

 104. bolu kadın girişimciler kurulu başkanıyım.işgem nasıl kurulur bolu dada bunu kurmak için nerelere başvurabiliriz.

 105. bende bursanın karacabey ilçesinde ikamet ediyorum 37 yaşındayım kızmeslek lisesi mezunuyum elim el sanatlarında oldukça iyi ama yıllardır ev hanımıyım eşimden ayrı yaşıyorum 18 yaşında öss ye hazırlanan kızım ve lise 1 e giden oğlum var benim yanımda yaşıyorlar babalarından hiçbir destek almıyorumonlara gelecek hazırlamak eğitimlerine devam ettirebilmeleri için iş yeri açmak istiyorum yazdıklarınızı okudum harika geldi bu konuda bana yardımcı olurmusunuz. ilginize şimdiden teşekürlerimi sunuyorum …saygılarımla ….

 106. SELAMLAR BEN KENDİ İŞMİ YAPMAK İSTEYEN BİR BEYİM OLUKLU MUKAVVA SEKTÖRÜYLE UĞRAŞIYORUM 50,000BİN YTL AYDA 15,000 BİN YTL KAZANMAK İSTEYEN DÜRÜST BİR BAYANLA ORTAKLIK YAPMAK İSTERİM 0536 391 39 70 gurhan-yildiz@hotmail.com cvp yazabilirsiniz

 107. slm ben de sermayesiz ama sürekli kendi işimi nasıl kurabilirim diye bu konuda ne bulursam okuyan ve fikir edinen bir ev işcisiyim.( ev isçisi diyorum çünkü bütün günlerimizi bizim evimizde hergün aynı işleri yapmakla fakat karşılığında bir ücret almadan boğaz tokluğuna çalışan ev hanımlarından bir tanesiyim ) ben biraz daha farklı alanda atılım yapmak istiyorum antalya da yaşıyorum ve buharlı oto yıkama işine girmek istiyorum ama nereden nasıl başlanır bilemiyorum beni en çok sermayem olmaması engelliyor yoksa çalışarak yapamıyacağım bir iş yok biz ev hanımlarını destekleyen kurum lardan bilgisi olan arkadaşlardan yönlendirmeler bekliyorum nerelere başvurabilirim kişgemin antalya da bir çalışmasına rastlamadım

 108. MERHABA TÜM ARKADAŞLARI SELAMLIYORUM
  BEN İSTANBUL LEVENTDE YAŞIYORUM KIZ MESLEK LİSESİ ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNUYUM.
  KATILDIĞIM KURSLAR
  EV EKONOMİSİ
  SİTİLİSTLİK
  MODELİSTLİK
  BİLGİSAYAR
  İNGİLİZCE

  EVDE SERBEST EV TEKSTİLİ PERDE VS ÜZERİNE ÇİZİMLER YAPTIM KATALOG ÇEKİMLERİ MODA EDİTÖRLÜĞÜ YAPTIM
  ŞUAN BABAMA AİT Bİ DÜKKANDA HEM KENDİ İŞİMİ HEMDE EVE KATKI SAĞLAMAK İSTEYEN ARKADAŞLARINDA EL ÜRÜNLERİNİ SATMAK İSTİYORUM.YETERLİ SERMAYEM YOK BAYAN SERMAYEDER ORTAK VE NE İŞ YAPABİLİRİM DİYE FİKİRLER ARIYORUM .
  TEŞEKKÜRLER sofistikex@hotmail.com

 109. sermayem var fakat iş fikrim yok sanayi tarzı üretim yapmak istiyorum yukarıda yazılan baya güzel fikirler var en çok ilgimi çeken hava tahmin balonu işi aysel hanım u konuda bilginiz varsa bana ulaşın ..

 110. arkadaşlar bende kaç gunlerdir site site dolaşıp ne iş kurabilirim diye mucadele veriyorum elimde yuklu mktarda sermaye var fakat ne üzerine iş kurmam gerektiği konusunda karara vara bilmiş değilim ilginc ve yaratıcı fikirleri olan arkadaşlar bana ulaşsın görüşelim msn adresim (genio16@hotmail.com) yukarıda cok guzel fkirleri olan arkadaşlar var hava tahmin balonu fikri gibi :)) yaratıcı ve ilginç fikri olan butun arkadaşları beklyorum kolay gelsin..

 111. Sevgili Girisimci Adaylari, Yukarida gordugum kadariyla, Kadin Girisimcilere Destek basligi altinda once Kisgem projesi tanitilmis. Ama ondan sonra girilen mesajlarda o kadar cesitli yorumlar ve farkli anlatimlar var ki, kafa karisikligi veya bir fon beklentisi yaratmamasi icin, sadece ve sadece KISGEM Projesi hakkinda bir aciklama yapma geregi duyuyorum. Projemiz, dunya genelinde “kulucka merkezleri” ya da “inkubator” olarak adlandirilan fiziksel bir ortamda yer alan, yeni girisimcilere ayaklari uzerinde durana kadar (maksimum 3 yil olmak uzere) cok ucuza islik/atolye tahsis ederek destekler. “Mali bir yardim” maalesef bizim projemiz kapsaminda yoktur. Is fikri konusunda da, projemiz kapsaminda kimseye yonlendirme yapilmaz. Proje, kendi isini KISGEM’de kurmaya karar vermis, “gercek bir is fikri olan” ve de merkezimize yazili basvuru yapmis kadin girisimcilere Pendik’te bulunan 3 katli ismerkezinde, cok ucuza kiralik yer tahsis etmektedir. Talebin coklugu ve yerimizin kisitli olmasi sebebiyle en iyi projeler (girisimciye zarar vermeyecek ve gercek bir arastirma sonunda hazirlanmis projeler) Icra Kurulu huzuruna getirilerek, secilmekte ve desteklenmektedir. Destekler kesinlikle maddi degildir, girisimcinin dunyanin heryerinde oldugu gibi burada da cok az miktarlarda da olsa “risk alma sorumlulugu” bulunmaktadir. Desteklerimiz inkubator olarak adlandirilan, kulucka merkezi mantiginda kurulan, dunyanin diger ulkelerinde bulunan diger merkezlerdeki desteklerle paraleldir. Desteklerimiz, “is fikri olan” kadin girisimcilere, kendi kanatlariyla ucana kadar, ihtiyac duyduklari konularda, ucretsiz, pazar analizi ve is plani hazirlanmasi konusunda egitim, satis ve pazarlama danismanligi ve islerini gelistirme konularinda kocluk hizmetlerinden ibarettir. Ayrica Kisgem’de yer alanlar ucuz isliklerde calismanin yaninda, 24 saat guvenlik, santral, faks, telefon, egitim ve toplanti odalari gibi ortak kullanim alanlarinin olanaklarindan da faydalanmaktadirlar. 27 Subat 2008 tarihinde duyurusu yapilan Pendik Kisgem’e 5 ay icinde yazili basvuru yapan, 130 kadin girisimci adayindan sadece 15 tanesi secilmistir. Toplam 30 islik bulunan Pendik KISGEM’de halen girisimci adaylarinin basvurulari kabul edilmekte ve titizlikle secilmektedir. Daha ayrintili bilgi icin asagidaki linkten merkezimiz ve proje hakkindaki roportaja ulasabilirsiniz. http://www.tebkobitv.com/screen.aspx?prg=602 ya da Basvurularla ilgili bilgi almak ve basvuru formu istemek icin, Kisgem Sekreteryasini 0 216 5964464 nolu telefondan arayabilirsiniz Bilgilerinize Saygilarimla

 112. merhaba ben 28 yaşındayım 2 yıllır sözleşmeli olarak devlet dairesınde asgari ücretli olarak çalışıyorum projeyi çok beğendim çok güzel bir fırsat bu ama sermayemve bir fikrimde yok nasıl nereden başlamam gerekir evliyim eşimde asgari ücretli olarak çalışıyor aslında içimde yaşattığım ama bir türlü gerçekleştiremediğim bir hayalim var gazetede iyi bir köşe yazarı olmak şuana kadar nereden başlamam gerektiğini bilmediğim için girişimde bulunamadım konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler

 113. piko nakış ovwerlock bilen lise mezunu 50 yaşında samsunda oturran bir bayanım.daha önce ankarada çeyiz dukkanı açmıştım.şuan imkansızlıklardan dolayı samsunda açamıyorum.samsunlu bayanlar fikir alışverişinde bulaniliriz f.k.m.a.l@hotmail.com

 114. Merhaba ben alanyadan benimde bir projem var ve yeterli kaynağım yok
  çocuklara yönelik bir restorant açmak istiyorum ilgilenirseniz sevinirim tel 0537 4747308

 115. Merhaba ben uzun süredir kendi işimi kurmak istiyorum.Antalyada oturuyorum.İlkokul yanında kırtasiye açmak istiyorum ama getirisi ne olur bilmiyorum.Bilgi verirseniz sevinirim.

 116. MERHABALAR BEN DUL VE 3 ÇOCUKLU BİR BAYANIM ÇOK ZOR ŞARTLAR ALTINDA YAŞIYORUM ÇALIŞIYORUM SSK YAPILMIYOR HAKKIMI ALAMIYORUM BİRDE DUL BAYAN OLARAK BİN BİR TÜRLÜ TACİZ VE SÖZLÜ MARUZATLARA KÜÇÜK GÖRÜLMELERE HEDEF OLUYORUM BUNUN İÇİN KENDİM KÜÇÜK ÇAPLI BİŞEYLER YAPMAK KENDİ İŞİMİN SAHİBİ OLUR AYAKLARIM ÜSTÜNDE DURMAK İSTİYORUM…DESTEĞİNİZE İHTİYACIM VAR HEM FİKİR HEM MANEVİ HEMDE MADDİ OLARAK MÜMKÜNSE TABİKİ…UMARIM BU ÇAĞRIM DUYARLI KİŞİLER TARAFINDAN DİKKATE ALINIR SAYGILAR…EMİNE KAYNAR ANTALYA….

 117. merhabalar kosgeb benim projem var ama sizin proje alanınız içindemi bilemiyorum Türk kadını tarihinde her zaman cesaretli çalışkan ve başarı için canını dişine takar. Evet benim porjem ise Hava tahmin balon imalat yeri kurmak bir gazetenin ekinde okumuşdum. yaklaşık 20 euro' ya mal oluyormuş tahmin balonları tabiki ithal, o kadar paramız dışarıya gidiyor ve ben bundan üzüntü duyuyorum. bana o balon makinesini yurt dışından getirterek daha ucuza biz imal edebiliriz ve devletimizin cebinden daha az para çıkacaktır, Hatta ilerisinde, ki inşallah olur bu sefer biz onlara satacağız. dünyanın 1000 hava tahmin merkezinden balon bırakılıyor büyük bir pazar diye düşünüyorum.HEDEFİM BÜYÜK SERMAYEM YOK YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM BURSA' DAN SAYGILAR

 118. slm ben demre antalyadan katılıyorum ve okuduklarım cok hoşuma gitti burdada cok sayıda ihtiyacı olan bayan arkadaşlar var ve ben düşünüyordum nasıl yardım yapabilirim nasıl genişlete bilirim ve elimdeki imkanlarım kısıtlı bayanlara nasıl yardım ve iş sahaları yarata bilirim bilgi verirseniz veya yardımcı olursanız sevinirim

  esma dogan

 119. herkeze merabalar benkendi işini yapan ve kendine çalışan ellektirikçiyim yeniyer açan yada açmaya niyetlenen yatırımcı girişimci kişilere sesleniyorum elektirik işleriniz yapılır herşey prosüdürüne uygun şekilde yapılır ilgilenen bay&bayanların maillerini bekliyorum daha detaylı konuşalım tayfunyzc@gmail.com tayfun_yazici_@hotmail.com

 120. selam ben sevim güzelşeyler tazıyosunuzda sonucunu görmek bence çok zor CEVAP BİLE CERMEDİNİZ MAİLİME NASIL OLUCAK NEREDEN BAŞLICAM BİLEMİYORUM HİÇ BİR ARKADAŞIM SONUÇ ALAMIYO GİRİŞİMCİLİK YAPICAZDA NEREDEN BAŞLANCAK ŞARTLARI NELER ÖGRENEMİYORUZ BİLGİ VERİN UMUTLANDIMKADINLAR UMUTLARIMIZ BOŞA ÇIKMASIN CEVAP BEKLİYORUM SAYGILARLA HOŞCAKALIN

 121. Merhaba,

  Istanbul Pendik'te kurulan Kadin Is Gelistirme Merkezine 0216 5964464 nolu telefondan ulasabilirsiniz. Is Fikrinizle ilgili basvuru formu doldurduktan sonra ucuz isliklerimizden yararlanabilmeniz icin bir gorusmeye cagrilacaksiniz.

  Filiz Bastuzel
  Pendik Kisgem Mud.

 122. slm bende tüm bu sorularla başınızı artık mak istemiyorum
  izmirin ilçesindeyim ben önce temizlik frmasında çalıştım
  sonra iflas etiler
  işsiz kaldım çok yere başvurtum sonra gentim temizlik firması açtım onu başaramadım
  ve şimdi ne yapayım diye düşünmeye başladım

 123. artık idialerimi yarına bırakmak istemiyorum.Bayanlar için böylesine güzel bir fırsat sunulmuşsa bende yararlanmak istiyorum.Ekonomik özgürlüğümü kazanıp aileme destek olmak beni çok mutlu edecek umarım böyle bi porejede bende yer alabilirim.EVkadınlarına destek olmak istiyenlere çok teşekkür ediyorum.

 124. slmlar bende şırnakın silopi ilçesinde yaşıyorum bende kadınlar için bir şeyler yapmak istiyorum.burdaki kadınlarımızlada ilgilenmesi lazım diyorum çünki burada çok zor şartlar altında yaşayan kadınlrımız var onlarında özgüvenliği için birşyler yapılması lazım….bizede bir şans verirseniz çok mutlu olucaz…

 125. merhaba
  ben HATAY-Antakya'da yaşıyorum. üniversite mezunu bir genç olarak iş imkanları kısıtlı bir yer olan Antakya'da kendime topluma yararlı olabileceğim ve antakyanın kalkınmasına katkıda bulunabileceğim bir iş açmak için destek arıyorum…lütfen İŞGEM'le nasıl irtibata geçeceğimi yazabilirmisiniz?

 126. Merhaba ben 25 yaşındayım daha önce çeyiz atölyesinde piko bölümünde çalıştım şimdi bilgisayarlı piko makinamla evden çalışmaktayım kendime bir yer açıp işimi ilerletmek istiyorum bu proje hakkında daha fazla bilgi almak ve projeye katılmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim…

 127. MERHABA BEN İYİ DERECEDE DİKİŞ DİKMEYİ BİLEN EV HANIMIYIM DAHA ÖNCEDE BİR MODA EVİ AÇTIM İŞLETİM AMA EŞ TAYİNİ YÜZÜNDEN KAPATTIM ŞİMDİ EV DEYİM KIZ KARDEŞİMDE ŞU AN TERZİ DÜKKANI VAR BİRLİKDE BÜYÜTMEK İSTİYOZUR AMA PARA MIZ YOK İŞİMİ Zİ İMALATTA ÇEVİREK BENİM HAYALİM ÜRETİM AMAÇLİ LÜTFEN BU İŞİ YAPABİLİRSEK 3 KARDEŞİZ 3 MÜZDE KBU İŞLE UGRAŞMAK İSTİYORUZ TÜRKEY Lİ BİR MARKALAŞMAK HAYALIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN DÜNYAYA KIRMIZI BEYA Z BAYRAKLI TÜRKEY GELİYO DİYE HAYKIRMAK İSTİYORUMMMMMMMM SAYGILARIMLA BİLGİ VERİN 1

 128. Merhaba ben samsun da halen esnaflık yapan bir bayanım . ilk dükkanımı 2006 nın 8 ci ayında açtım.2 ci dükkanımı da 2007 nin 7 ayında açtım fakat 4 ay sonra ilk dükkanımı kapatmak zorunda kaldım ve bunları yaparken inanın hiç bir birikimim yoktu.Şu anda malum nedenlerden dolayı can çekişen esnaflardan biriyim.Eğer banada bir fırsat verilebilirse çok şeyler başarabileceğimi biliyorum.Çalışmayı ve imkan vermeyi çok seviyorum .Ancak piyasaların çok karışık olması ve maddi zorluklar beni çok bunaltıyor.En çok istediğim çalışamayan ev kadınlarına evde yapabilecek iş imkanı vermek istiyorum.Üstelik çin mallarıyla dolan ülkeme made in TURKEY yazılı mallar üretmek en büyük arzum.Kendi ülkemin kadınını mutlu , başarılı ve maddi anlamda güçlü görmek için lütfen bana destek olun.

 129. benım gıbı sosyal bı ınsan ıcın ınanılmaz bı fırsat !evde bos bos oturp esınn getırecegı paraya muhtac okadar cok bayan varkı..kafamda tasarladıgım guzel projelerım var ama malum maddıyat..hem ben hemde ıhtıyacı olanlar kazansın ne guzel bısı dusunmussunuz ınanlmaz bı fıkır kım urettyse beynıne saglık.ısgemın tekırdag temsılcısı olmalıyımkı sesınızı cumle alem duysun 1bunun ıcın benden daha ıdeal kım olabılırkı……..??????sımdıden tesekkurler artı basarılar…

 130. selam ınanılmaz bısı bu tam benlık.yunlerden cok sırın seyler yapıyorum ama turkıyede el emegıne saygı ve hakedılen deger verılmıyor maalesef oyuzden ben dıyorumkı urettıklerımı dısarı ıhrac etmelıyımkı asıl yerını bulsun.yurtdısı baglantılarım yok olsa el emegımle artı dekorasyon fıkırlerımle cok guzel seyler yapabılecegıme ınanıyorum.tekırdagda yasıyorum kucuk sırın bı sehır ama herseyı kaldırabılecek bı kapasıtesı yok.ıst gıbı bı metropolde olsam ınanın bana 5 dakıka bos kalmam!ıletısım kurmanızı beklıcem ınanılmaz bı fırsat benım ıcın kendımı kanıtlamam ve ınsanlkara yararlı bısıler yapıp para kazanmak sufer bısı..tanımanız gerek kendımı ovmıyım ama mutevazıde olamıcam uzgunum ozguvenı saglam bı kısılıgım var ,sosyal bı ınsanım ve ınsanlarla ılıskım gayet guzel..eee daha ne olsun yanıtınızı beklıyorum mınık tekırdagımızın buyuk ısgem tanıtımcısı ben olmalıyımkı sesınızı cumle alem duysun ..ınanılmaz bı proje sımdıden tesekkurler kolay gelsın herkese basarılar…kalbınız hangı umudun dusuncesıyle carpıyorsa ,gelecek sıze onu getırsın…saygılar..[angel]

 131. çok güzel bir proje ve olanak sağlıyor.Ben özel bir bankadan yeni emekli oldum.Kendime küçük bir hobi atölyesi kurma aşamasındayım.cam boncuk ve gümüştan takılar yapmak istiyorum.Eğitimşerini aldım.ayrıca pike tasarlayıp satış yapmak istiyorum.Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.Pikeleri dişarıda 9 hanıma işletmekteyim.Şu anda tek başımayım.

 132. elimde çok sayıda ve çeşitte boncuklar var ancak bir yer açmak için sermayem yok. değerlendirmek ve eve katkıda bulunmak istiyorum. daha önce turzim sektöründe çalıştım 17 yıl kadar. bilgisayar da biliyorum. çok çeşitli turizm programları da ayrıca ingilizcem de var.

 133. 6 senedir yalova dayım 43 yaşım. eşimle bir büfe açtık.3 sene çalıştırdık ve bazı nedenlerden dolayı kapatmak zorunda kaldık.çok şeyler öğrendim.ve tekrar çalışmak kendi işimi kurmak istiyorum. çalışmak isteyen ev hanımlarına da yardım etmek istiyorum öncülük yapabilirimyeterki bazı fırsatlarım olsun.yer bilgim ve para olursa..yardım istiyorum teşekürler..

 134. goldensun un bitkisel besin takviyeleri çok güzel satış yapmak isterseniz hanımlar sitesini inceleyip kariyeredin@hotmail adresinden benimle irtibata geçebilirsiniz .

 135. ben ankaradayım.girişimci olmak istiyoruz.tabi birazda korkuyoruz piyasalar malum. elimizde avcumuzda biriktirdiklerimizide kaybetmek ürkütüyor.ben bir bodrum dükkanımız var orada kültür mantarcılıgı yapmak istiyorum.ama tam bilgialabilecek bir yer bulamadım tarım ve köy işlerini aradım internet sitesinde yazıyor dediler .biz başka bir şey yapamayız dediler .bu konuda destek varmıdır aceba

 136. Amasya da yaklaşık 10 yıl TERLİK,SANDALET,AYAKKABI imalatında çalıştım,işverenimizin ısrarı ile SAYACI kalfalık BELGESİ ALDIM.Bu yüzden Amasya da kadınların ve genç kızlara EĞİTİM VE İSTİHDAM amacıyla 12 bayan kursiyere 6 ay kurs verilecek şekilde,ve bu kurslar kursiyerler değişmek şartıyla SAYACILIK,SARAÇÇILIK VE AYAKKABICILIK eğitim ve istihdam atölyesi açmak istiyorum.İşverenimiz çok ileri görüşlü bir insan olduğu için bize zorla 3 arkadaşımıza kalfalık belgesi aldırdı.ALLAH ONDAN RAZI OLSUN.Patronumuzu Belediyenin ve bankaların bürokratik ve kasıtlı davranışları batırdı.17 kişi ile 7 ülkeye İstanbul beyazitpaşa vasıtasıyla 100.000 lece terlik,sandalet sattık.Bugün Atölyede kapandı,İşverenimizde çok mağdur edildi.İŞSİZ KALAN ARKADAŞLARIMA FAYDALI OLMAK İÇİN ATÖLYE AÇMAK İSTİYORUM.YARDIMCI OLURSANIZ AMASYA VE TÜRKİYELİ KADIN GİRİŞİMCİLER KAZANACAKTIR.EKONOMİK HÜRRİYETİ OLMAYANIN SOSYAL VE HUKUKİ,SİYASİ HÜRRİYETİ DE YOKTUR.
  SEBİHA BAHAR-AYŞE EKŞİ-RAZİYE DEHNE.kutlukemin@mynet.com

 137. merhaba bu konu çok dikkatimi çekti çok güzel bir proje ben istanbulda maltepe de yaşıyorum ev hanımıyım bir arkadaşımla birlikte bir şeyler yapıp üretmek istiyoruz. ama ne yapacağımızı pek bilemiyoruz biz gıda üzerine çalışmak istiyoruz. evimize katkıda bulunmak istiyoruz ve arkadaşımı kira derdinden kurtarmak istiyorum bende kendimi mutlu etmek istiyorum üreterek. bize de yardımcı olursanız çok memnun olurum. saygılarımla, ilknur doğu

 138. merhaba 44 yaşındayım inşaat teknikeriyim 8yıl gediz belediyesi fen işlerinde görev yaptım 1996 yılıında kendime ait butik açtım 2007 yılında çocuklarımın egitimi için kütahyaya taşındım ve burada bayanlara yönelik cafe ve fitness salonu açtım aynı zamanda kütahyamızın kültürü haline gelen gezek evi olarakta faaliyet gösteriyordu ancak dükkan kiramın yüksek olması 20 yıldır şehir dışında olmam nedeniyle yeterli çevreminolmaması enönemlisi sermaye yetersizliği nedeniyle yürütemedim oysaki kadınlara yönelik farklı conseptler içeren fikirlerim vardı şu anda işsizim çalışmayı sosyal faaliyetlerde bulunmayı seviyorum şuanda kendimi işe yaramaz biri gibi görüyorum belediye bana yer gösterterse bu projedende destek alabilsem çalışıp geri ödemeye razıyım fikirlerimi nasıl paylaşabilirim saygılarımla

 139. ben 4 cocugu olan bır ev hanımıyım esime yardım etmek istıyorum maddı durumumuz ıyı degıl iş yapmak ıstıyorum sermayemız yok kırsehırde hıç bır imkanımız yok ev hanımları olarak beledıyemızde duyarsız muhtarımızda lutfen sesimizi bir duyan olsun işgem yozgatta iş imkanı sunuyor kırşehırde yozgata yakın bızım ev hanımlarımız cok becerıklı ama ımkanları yok şahsım ve şehrim adına yetkililerden bizi duymalarını beklıyoruz pışman olmayacaksınız nerelere yazacagımı bılmıyorum sesımı duyurmak ıcın yazarım şimdiden allah razı olsun saygılarımla kırsehırden ev hanımları

 140. BENDE EV HANIMIYIM KENDİ İŞİMİ YAPMAK İSTİYORUM AMA BİR PLANIM YOK 25 YAŞINDAYIM ASLINDA MUHASEBECİYİM İMKAN ARIYORUM

 141. güzel bır fırsat gıbı görunuyor çini ustasıyım. üretırken problem yok ancak satıs noktaında sıkıntı duyacagımı dusunuyorum. hakettıgı fıyatın çok çok altında pazarlanıyor çünki… ve ne personel olarak ne uretıcı olarak ve nede ılımız adına yeterlı kazanımlarımız olamıyor malesef… 13 yıldır bu sektördeyim daha ıyı yerlere gelmek ısterım…

 142. Benim değişik ürünlerden tatlı projem var. Bunu geliştirmek için destek arıyorum.
  Bireyselim. Şirket kurmadım henüz..
  Reçelanneler ve bilgiaid ilgimi çekti, onlarla iletişime geçebilirim. Ayrıca projeme destek olunursa İş kurma konusunda 5 kişiden fazla kişiye istihdam yaratılabilir. Ofis yada işletme kurma aşamasındayım.
  Teşekkür ederim.

  Saygılarımla;

 143. Reçel Anneleri tanıtmak istedim.
  http://www.recelanneler.net/bizkimiz.htm
  adresleri ve kısa tanımları.

  BİZ KİMİZ

  Biz yaşadığımız ömrün 1982 yılından beri zaman dilimini bölüşen, saygılı sevgi içinde dostluklarını birleştiren yaklaşık yirmi aileden oluşan büyük bir aileyiz. Üzüntülerimizi, sevinçlerimizi, varlık ve yokluklarımızı birlikte göğüsleyerek hayatın getirdikleri ve götürdükleri karşısında dik durma çabası içindeyiz. Yaptığımız reçelin amacımıza araç olmasından dolayı ''REÇEL ANNELER' 'ismi 18.01.2006 tarihinde saat 19:00'da ATV ana haberlerde yer alan 4 dakikalık bir haber ile Sn. Ali Kırca tarafından kullanıldı. İsmin taşıdığı sıcaklık ve amacımıza uygunluğu sonucunda hem bizler hem de izleyiciler bu ismi beğendi ve bizler de yolumuza bu isimle devam etmeye başladık. Bizleri daha iyi tanımak için tıklayınız…

 144. SELAMLAR YENİLİKÇİ VE GİRİŞİMÇİ BİR BAYANIM VE İŞ KURMAK KENDİ İŞİMİ YAPMAK İSTİYORUM.MEVCUT POTANSİYELİMİN İYİ DEĞERLENDİRİLMESİSİNİ İSTİYORUM.KONU İLE İLGİLİ OLARAK SİZDEN BİLGİ TALEP EDİYORUM.EN ÖNEMLİ BENİ DÜŞÜNDÜREN NE YAPABİLECEĞİMİZ. SİZDEN BANA KONU İLE İLGİLİ OLARAK BİLGİ VERMENİZİ RİCA EDERİM. SAYGILARIMLA.

  Morfikirler : Paraşütünüz Ne Renk adlı bir kitap var okumanızı tavsiye derim.

 145. merhaba, ben de işsizlikten sıkılmış ve hem iş bulamayan hem de iş kurabilmek için sermayesi olmayan biriyim.bu proje çok güzel ama nasıl iletişim kurulabilir, daha fazla bilgi nasıl edinilebilir bilemiyorum.iletişim için yardımcı olabilirseniz sevinirim.bence çok güzel bir fırsat bu

 146. MERHABALAR; BU PROJEYİ OKUYUNCA ÇOK SEVİNDİM.BENDE EV HANIMIYIM BU PROJEDEN YARARLANMAK İSTERİM.FAKAT ZOR GÖRÜNÜYOR.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here