Kahve Diyarı Ortadoğu ‘ya Açılıyor

Kahve Diyarı, başta Suudi Arabistan ve Irak olmak üzere birçok bölge ülkesinden master franchise için davet alıyor. İzmir merkezli kahve zinciri Kahve Diyarı’na Ortadoğu’dan talep var. Başta Suudi Arabistan ve Irak olmak üzere birçok bölge ülkesinden master franchise için davet aldıklarını belirten Kahve Diyarı Genel Müdür Yardımcısı Yaşar Arağ, önümüzdeki dönemde bunları değerlendireceklerini ifade etti.

Kahve Diyarı
Kahve Diyarı

Ortadoğu’da kahve kültürünün çok gelişmiş olduğunu ve kahvenin manevi değere sahip olduğunu belirten Arağ, “Arap ülkelerine sunduğumuz kahvelerle ticaret ilişkilerimiz açısından karşılıklı güvenin artmasına ve Türk firmalarının bu güven sayesinde bölgede daha rahat ticaret yapmasına bir katkı sunmayı amaçlıyoruz. Türkiye’deki 110 şubemizle 200 milyon dolarlık kafe pazarının yaklaşık yüzde 25’ine hakimiz. Misafirlerimizin ayağına 5 yıldızlı otelin lobi konforunu taşıma amacıyla hizmet veriyoruz. Ticari başarımızla bölge ülkelerinde de bilinen bir marka olduk. Bunun sonucu olarak yurtdışında şubeleşmeye başladık. Irak’taki ilk şubemizi geçtiğimiz yıllarda Erbil’de hizmete açtık. Buradaki hizmet kalitemizden ötürü Erbil halkı bizi kısa sürede kentin en önde gelen markaları arasına koydu” dedi.

Arağ, “Şu anda Suudi Arabistan ve Irak başta olmak üzere birçok Ortadoğu ülkesinin en önde gelen firmaları bizden master franchise almak için başvurularda bulundu. Bu firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor. Hizmet kalitesi de büyük önem arz ediyor. Master franchise anlaşmasında son aşamaya geldik. Yakın zamanda anlaşmaların tamamlanmasıyla birlikte, bu ülkelerde çok sayıda şubemiz birbiri ardına açılacak” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here