Kahve Dünyası İstanbul 2010 Çikolataları

Kahve Dünyası’nın “2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti” projesi kapsamında ürettiği İstanbul 2010 Çikolatası Paketleri Uluslararası Ambalaj Tasarımı Yarışması “Pentawards”da Bronz Ödülü kazandı.

“İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti” projesine çözüm ortağı olarak destek veren ve özel olarak üretilen “İstanbul 2010” kahve ve çikolata koleksiyonu ile projeye lezzet katan Kahve Dünyası, İstanbul 2010 çikolataları ile uluslararası paket tasarım yarışması Pentawards’da Bronz ödül kazandı.

Dünya çapında ambalaj tasarımı alanında en saygıdeğer ödüller arasında yer alan ve tamamen ambalaj tasarımı alanında ilk ve tek uluslararası tasarım yarışması olan Pentawards; içecek, gıda, kişisel bakım, lüks tüketim ve diğer sektörler olarak 5 farklı kategoride düzenleniyor. Dünya markalarının tasarımlarının yarıştığı Pentawards 2010’a 39 ülkeden 854 tasarım katıldı.

30 Eylül’de Şangay’da gerçekleştirilen ödül töreni ile kazananların açıklandığı yarışmada, ambalaj tasarımları ile ödül alan markalar arasında; içecek, kişisel bakım, gıda ve lüks tüketim ürünleri alanlarının liderleri bulunuyor. Pentawards 2010’da Kahve Dünyası grafik tasarım danışmanı Bülent Erkmen’in tasarımı olan Kahve Dünyası İstanbul 2010 Tablet Çikolatası Paketleri; yaratıcılık, fonksiyonellik ve tasarım kalitesi kriterleri ile Pentawards Bronze ödülüne layık görüldü.

Kahve Dünyası’nın İstanbul 2010 koleksiyonuna İstanbul’un kültür ve sanat serüvenini ilham veren ve keşfedilmesi gereken bir labirent metaforuyla yansıtan grafik tasarımcı Bülent Erkmen yönetimindeki BEK Tasarım, 2009 yılından bu yana Kahve Dünyası’nın kutusundan posterine, vitrininden görsel düzenlemelere rengarenk bir dünya kurgulamış durumda. Türkiye’nin en ünlü grafik tasarımcılarından birisi olan Bülent Erkmen’in imzası niteliğindeki renkli tasarımları, Kahve Dünyası markasına da enerji ve ilham veriyor.

Kahve Dünyası’nın İstanbul yazılı çikolatalarında; sade sütlü ve sade bitter tablet çikolataları yer alırken, İstanbul 2010 logolu çikolatalarda ise yine sütlü ve bitter seçenekleri olmak üzere; üzümlü ve kayısılı tablet çikolata paketleri yer alıyor. Üzüm ve kayısı tanelerinin bulunduğu çikolatalarda aynı zamanda fıstık, fındık, badem, pirinç patlakları da eşlik ediyor. Yeşil ve mavi renkli paketleri ile Kahve Dünyası İstanbul 2010 çikolataları 6 farklı seçeneği ile İstanbul’un yeni simgesi ve lezzeti olmayı “Pentawards 2010 Bronze” ödülü ile hak ettiğini bir kez daha vurgulamış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here