Kahve Dünyası’nın iki bardağı Reddot tasarım ödülü aldı

Kahve Dünyası

Dünyanın en prestijli tasarım ödülleri arasında yer alan Reddot Design Awards 2010’da Kahve Dünyası için kutu, bardak, fincan tasarımları yapan endüstriyel tasarımcı Yeşim Bakırküre’nin tasarladığı bardaklar, ödül kazandı.

Bu yıl 57 farklı ülkeden tasarımcı ve markaların toplam 4 bin 252 ürünle katıldığı yarışmada, Kahve Dünyası’nın bardakları, yenilik derecesi, işlevsellik, biçimsel kalite, ergonomi, simgesel ve duygusal içerik gibi kriterlere göre ve detay çözümlemeleriyle, sıra dışı tasarım değerlendirmesi kazanarak endüstrinin en iyileri arasında yer aldı. Bardaklar ‘red dot design award honourable mention 2010’ etiketiyle ödüllendirildi. Yeşim Bakırküre’nin Kahve Dünyası mağazalarında kullanılması ve satılması amacıyla tasarladığı soğuk içecekler için cam bardak serisinin konsepti, farklı her bir içeceğin görsel olarak da hafızalara yerleşmesi fikri üzerine kuruldu. El yapımı bardaklar, Paşabahçe’nin Denizli Tesislerinde cam üfleme tekniğiyle üretildi.

1 YORUM

  1. Bu bardakların tasarımları gerçekten çok hoş ve el yapımı olması işin inceliğini gösteriyor. En alttaki 2 bardak çok ilginç, özellikle sağ taraftaki bardak. Yeşim hanım çok iyi iş çıkarmış, kendilerini tebrik ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here