Kar Bisikleti fikri ile 1 milyon dolardan fazla kazandı

Kar Bisikleti fikri ile 1 milyon dolardan fazla kazandı
Kar Bisikleti fikri ile 1 milyon dolardan fazla kazandı
Kar Bisikleti fikri ile 1 milyon dolardan fazla kazandı
Kar Bisikleti fikri ile 1 milyon dolardan fazla kazandı

Kar bisikleti fikri Kyle Reeves’in yaptığı işe yakın bir düzenekten geldi. Sistem bisikletlere monte edilen bir aparat şeklinde idi. Ejder Mağarasındaki 500.000 doları kabul etmeyen girişimciler, fikirlerine biçilen bu fiyatı az bulup kendi yağında kavrulmayı tercih ettiler.

Ürün tanıtımı: Bir dağ bisikletini tüm arazi koşullarında kullanılabilecek bir araca çeviren, tutuşu arttıracak arka çekiş düzeneğiyle kar bisikleti fikri oluştu.

İş fikri: Kyle Reeves, Kanada

Finansal Ödüller: 1 Milyon Dolardan Fazla

Hikâyesi: Adrenalin tiryakilerinin şimdi yeni bir oyuncağı var. Kayakçılar ve snowboardcular dağlardaki yokuşlarda kara özel olarak adapte edilmiş kar bisikletleriyle dağ bisikletçilerine yer açıyor.

Güzel Fikir
Ktrak, bir dağ bisikletini pedalla çalışan bir kar makinesine dönüştüren patentli bir teker sistemi. Kyle Reeves tarafından geliştirilen bu yenilik herhangi bir dağ bisikletinin arkasına takılabilen bir takım. Kar ve kum gibi daha önce kar bisikletiyle sürülemeyen zeminlerde bisikletinizi bir kar veya kum pulluğuna çevirerek tutuş sağlıyor.

Fikrin Doğuşu
Ampulün parlaması Reeves’ın ailesiyle yaşadığı Vancouver adasına giden uzun bir feribot yolculuğu sırasında gerçekleşti. Bir kazı şirketinin sahibi olarak arkadan çekişli paletlerin nasıl çalıştığını biliyordu ve bunu bir bisiklete uygulamanın nasıl bir sonuç doğuracağını merak ediyordu. Garajında birkaç fikir ürettikten sonra aradığı şeyi bulduğunu düşünen Reeves Kaliforniya’daki bir prototip imalatçısına gitti. Birlikte ürünün son halini oluşturdular ve Reeves 2007 yılında arka çekiş düzeneğinin ABD patentini aldı. Ürünün bitmiş hali standart dağ bisikletlerine monte edilebilen bir aparat şeklindedir. Şu an 26 inç lastikler için yapılmış olsa da 20 ve 24 inçlik düzenekler de yakında üretilecektir. Yaratıcı döngü fikri kompozit bir tekerlek ve poliüretan paletten oluşuyor ve kurulumu bisikletin milinin mandallı olup olmamasına göre kolaylık gösteriyor.

Finansal Yük

Reeves evini ikinci kez ipotek ettirdi ve iş ortağı olan çocukluk arkadaşı Jason Scoffings ile bu ürünü piyasaya sürebilmek için 700,000 Dolardan fazla yatırım yaptılar. İkili, ürünlerini pazarlamak, yaymak ve yatırımlarını güvence altına almak için Ktrak Bisiklet Şirketini kurdu. Buluşlarını Las Vegas Ski Show 2006 da dâhil olmak üzere sayısız ticaret gösterisine katıldılar. İlk siparişleri almaya başladıklarında ilk olarak harcama masraflarını çıkarmaya karar verdiler. Onlar için çok yorucu bir deneyimdi çünkü siparişleri yetiştirmekle boğuşuyorlardı ve denizaşırı siparişleri yerine getirmeleri mümkün değildi çünkü bir dağıtım hatları yoktu.

Ejderha Mağarası

İki arkadaş daha sonra sermayelerini arttırmak ve ürünü tanıtmak için CBC kanalındaki bir realite şovu olan Dragon’s Den yarışmasına katıldılar ve burada şirketlerinin %50 hisselerine karşılık 500,000 Dolar teklifi aldılar. Ancak bu teklifi kibarca reddettiler. Her ne kadar bu teklifi reddetmiş olsalar da izleyicilerin oylarıyla 75,000 dolarlık ödülü aldılar. Ktrak kiti şirketin web sitesinden ve Kuzey Amerika’da mağazalardan satışa sunulmaktadır. Ktrak Bisiklet Şirketinin aynı zamanda dünya genelinde bir çok pazarda ürününü satmak için ruhsatlı bir anlaşma programı vardır.

Hiçbir İş Kar İşine Benzemez

Reeves Ktrak’ı sadece karlı havalarda şehirde gezmek ve yokuşlardan kaymak için kullanmayı değil aynı zamanda 2010 yılı Vancouver Olimpiyatlarının da gözde ismi yapmayı planlıyor.

Önemli hatırlatma : Kaynak göstermeden yayınlamayınız.

2 YORUMLAR

  1. merhaba türkiyede birçok kayak merkezi var ve bunun için kar bisikleti satan bir yer var mı varsa kendisine nasıl ulaşabiliriz bu konuda bana geri dönüş yapılıp bilgi verilmesini rica ederim.
    0530 966 06 62

  2. bu bisikletin toptan satisinin yapildigi biryer varmi turkiyede?varsa toptan satis fiati ne kadar?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here