Kariyer.net, Unisbul.com’a yüzde 50 ortak oldu

unisbul
unisbul

Kariyer.net, stratejik bir yatırıma imza atarak part time iş arayan üniversite öğrencileri ile işverenleri buluşturan unisbul.com’a yüzde 50 ortak oldu. Kariyer.net, iki üniversiteli genç tarafından kurulan unisbul.com’a ortak oldu. Türkiye’nin en büyük insan kaynakları platformu Kariyer.net, part time iş arayan üniversite öğrencileri ile işverenleri buluşturan unisbul.com’a yüzde 50 ortak olarak stratejik bir yatırım gerçekleştirdi.

Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, unisbul.com’a yapılan yatırımla sektörde bir ilki gerçekleştirdiklerini ve katma değer yarattıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
“Ülkemizdeki istihdam dinamikleri, farklı ihtiyaçları ortaya çıkarıyor. Üniversiteli gençler de istihdam açısından çok özel bir grubu oluşturuyor. Kariyer.net’e eklenen özgeçmişlere baktığımızda, 19-24 yaş arasının her yıl ortalama % 76’lık bir artış gösterdiğini görüyoruz. Diğer yaş gruplarında bu oran en fazla % 30 civarı. Üniversiteye başlangıç ve mezuniyet sonrasını kapsayan dönemde, gençlerimiz aktif bir şekilde iş gücüne katılmak için çaba gösteriyor. Biz de buradan yola çıkarak, yarı zamanlı ve dönemsel işler alanındaki ihtiyaca yanıt verebilmek için sektörde bir ilke imza attık ve iki genç girişimcinin kurmuş olduğu unisbul’a yatırım yaptık. Bu girişimin, iş ve eleman bulma süreçlerinde tamamlayıcı rol oynayacağını ve ülkemizde istihdamı hareketlendirici bir etkisi olacağını düşünüyorum.”

Part time iş ararken patron oldular
2008 yılında hem okuyup hem de harçlıklarını kazanmak amacıyla part time işlerde çalışmak isteyen ancak iş bulmakta zorlanan Cemil Erol ve Uğur Akkuş tarafından kurulan unisbul.com, part time işleri üniversite öğrencilerinin faydalanabileceği bir çatı altında topluyor. Unisbul.com kurucularından Uğur Akkuş, ilk kuruluş yıllarını ve çalışmalarını şöyle anlattı:
“Üniversiteye başladığımız ilk yıllarda harçlığımızı kazanmak amaçlı part time işlerde çalışmak istiyorduk. Fakat part time iş bulmakta zorlanıyorduk. Ayrıca internet forumlarında, mağaza önlerinde part time çalışacak eleman arıyoruz diye ilanları görüyorduk. Bunları bir çatı altında toplamak, üniversite öğrencilerine faydalı olabilmek amaçlı bu siteyi kurmaya karar verdik. Yaptığımız farklı çalışmalarla bu ilgiyi gün geçtikçe arttırdık ve part-time iş ve eleman denince akla ilk gelen site olduk. Özellikle çalışan anne ve babaların, çocuğu için en önemli ihtiyaçlarından olan oyun ablası ve eğitimli bakıcı kavramlarını Türkiye’ye kazandıran ayrıcalıklı bir platformuz. Kariyer.net ortaklığı ile Türkiye’de part-time işin ana merkezi olma konumumuzu ve bu alandaki başarımızı sektöre getirdiğimiz yeniliklerle artırmayı hedefliyoruz.”

Unisbul.com hakkında
2008’de kurulan unisbul.com, iş arayan üniversite öğrencileri ve yeni mezunları işverenlerle buluşturan bir insan kaynakları sitesi. İş arayan tarafında 18-26 yaş arasında, üniversitede okuyan veya yeni mezun olmuş üniversitelileri hedefleyen unisbul.com, işveren tarafında ise part-time eleman arayan kurumsal ve bireysel tüm müşterileri hedefliyor.

Kariyer.net Hakkında
Kurulduğu 1999 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük istihdam platformu olan Kariyer.net, iş arama ve işe alım süreçlerinde yeni nesil teknolojilerle iş arayanlarla işverenleri internet ortamında bir araya getiriyor. Kariyer.net’in aday veritabanında 15 milyonu aşkın özgeçmiş bulunuyor. Kariyer.net üyesi 36 bin firma, ihtiyaç duyduğu işgücünü Kariyer.net aracılığıyla arıyor. Bugüne kadar 850 bin kişi Kariyer.net üzerinden iş buldu. Yaygın bir hizmet ağına sahip olan Kariyer.net, İstanbul Merkez ve Yeşilköy satış ofislerinin yanı sıra Kocaeli, Bursa, Ankara, Kayseri, Konya, İzmir, Antalya, Adana, Gaziantep ve Samsun satış ofisleri ile müşteri ve adaylarına yakın hizmet götürüyor. Kariyer.net’in en önemli özelliği, teknolojideki her yeniliği hiç zaman kaybetmeden İK’nın kullanımına sunuyor olması. Adayla işvereni en hızlı ve en ekonomik şekilde bir araya getirebilmek için Kariyer.net her geçen gün uygulamalarına yenilerini ekliyor. Hem adayların hem de işverenlerin ihtiyaçlarını çok iyi takip edip bu ihtiyaçlara ürün ve hizmetlerle hemen yanıt veren Kariyer.net böylece yıllardır sektördeki liderliğini koruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here