Karton Kutu Bas Gitarı

Karton Kutu Bas Gitarı
Karton Kutu Bas Gitarı
Karton Kutu Bas Gitarı
Karton Kutu Bas Gitarı

Başarı hiç beklenmeyen yerlerden gelebilir. İsterseniz mucit Bodgon Vasquaf’a sorabilirsiniz. 800 Dolarlık basgitarı alamayınca çok üzüldü ve karton bir kutudan, ot biçme makinesinin ipinden, orijinal tunerden köprü için bir scrabble parçasından bir gitar icat etti. Bu alet çok iyi ses veriyordu ve Vasquaf internete bir video gönderdi. Şansa bakın ki Günaydın Amerika Programı görüntünün 10 saniyesini yayınladı ve 99 Dolar olan gitarı satın almak istediğini söyleyen e-postalar almaya başladı. Karton Kutu Bas Gitarı 

Akustik ve elektronik mühendisleri olan aile üyelerinin de yardımıyla Vasquaf fikrini mükemmelleştirdi ve bir aparat hazırladı.  Basgitarı eBay’de satmaya başladı ve onun hikâyesini yayınlayan Bass Player Dergisine ürünü hakkında bilgiler gönderdi. Bir amcası malzemelerin alınmasına yardım etti ve Vasquaf bir yılda sıfırdan başlayarak 100 bin Dolar elde etti.

Ulusal ticaret gösterisi NAMM’de en iyi ödülünü kazandı ve bu da basgitarının mağazalarda satılmaya başlamasını sağladı. Müşterilerinden gelen bilgilerle Vasquaf kutu basgitarının 5. versiyonunu üretiyor ve bu işte 3. yılı. Üretimden sorumlu kuzenleri ve denetleme ve dağıtımdan sorumlu amcası ile bir aile şirketi haline geldiler ve her şeyi kendileri üretiyorlar. Yeni ürünler üzerinde çalışıyorlar ve daha mağazaların ürünü görmeden sipariş ettiği dünyadaki tek “Elektrikli Çamaşır Leğeni Bas Pikapı” nı üretiyorlar. Bogdon Kutu Basgitarının dağıtımı şu an bütün dünyada yapılıyor ve Vasquaf satış yada pazarlamada her gün en az bir anlaşma yapmadan akşam uyumaya gitmiyor. Bodgon Music web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Karton kutu doğal bir yapıya sahip olması nedeniyle tercih edilme sebebidir. Aslında çevreye duyarlılık bakımından bir çok plastik eşya yerine oluklu mukavva kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here