Kasap Havası uygulaması

ODTÜ Teknokent’te bir grup yazılımcının geliştirdiği ‘Kasap Havası’ ismindeki Iphone oyunu, 200 bini aşkın kullanıcı tarafından indirildi. Android işletim sistemiyle çalışan telefonlara da uyarlanması yönünde yoğun talep gören oyun, Apple Store’da yaklaşık 5 bin kişi tarafından da satın alındı. Akıllı telefonların yaygınlaşmasının etkisiyle her geçen gün büyüyen mobil oyun pazarı, Türk girişimcileri de cezbediyor.

Kasap Havası uygulaması 10 bölüm ücretsiz

ODTÜ Teknokent’te Zibumi Oyun Geliştirme Stüdyosu’nu kuran bir grup yazılımcı, yabancı oyunların hakimiyetindeki pazara, geliştirdikleri ‘Kasap havası’ oyunuyla girmeyi başardı. Fonda çalan kasap havası eşiliğinde ‘Nihat’ adındaki kahramanın eğlendiği oyun, düğün salonunda masalara çarpmadan halaya daha fazla kişi katma esasına göre oynanıyor. İlk 10 bölümü ücretsiz olmak üzere 40 bölümden oluşan “Kasap havası”, 200 binden fazla Iphone kullanıcısı tarafından ücretsiz indirildi.

Zibumi Oyun Geliştirme Stüdyosu’nun ortaklarından Elif Buğdaycıoğlu, oyunun önce adından dolayı dikkati çektiğini sonra ise atmosferiyle oynayanları cezbettiğini vurguladı. “Kasap havası”nın eski model Nokia telefonlardaki yılan oyunuyla aynı mantıkla oynandığını belirten Buğdaycıoğlu, oyunun herkesin rahatlıkla oynayabileceği düzeyde olduğunu ifade etti. Buğdaycıoğlu, yaklaşık 3 ayda 6 kişilik ekiple geliştirdikleri oyunun ilk çıktığı dönemde Apple Store’da en çok ilgi gösterilen ilk 10 uygulama arasında olduğunu kaydetti.

Mobil uygulama teşviği dikkat çekiyor

HÜKÜMETİN açıkladığı yeni teşvik paketinde akıllı telefonlarda uygulama geliştirenlere 50 bin dolara kadar destek verilmesinin sektör için büyük motivasyon kaynağı olduğunu ifade eden Elif Buğdaycıoğlu, teşvik paketinde bilgisayar ya da mobil oyunlara bir başlık ayrılmasının bile oldukça önemli olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here