KAYSERİLİ GİRİŞİMCİ KIRMIZI BİBERLİ DONDURMA ÜRETTİ

KAYSERİLİ GİRİŞİMCİ

Yemeklerde Baharat Ürünlerinden Kırmızı Biber, Kayserili Bir Üretici Tarafından Dondurma Sosu Olarak Kullanılıyor. Dondurmanın 53. Çeşidi Olarak Sunulan Bu Lezzet, Günden Güne Isınan Havalarla Sıcaktan Bunalan İnsanları Serinletirken Hem de Acıla Dondurma Keyfi Yapma İmkanı Veriyor.

Yemeklerde baharat ürünlerinden kırmızı biber, Kayserili bir üretici tarafından dondurma sosu olarak kullanılıyor. Dondurmanın 53. çeşidi olarak sunulan bu lezzet, günden güne ısınan havalarla sıcaktan bunalan insanları serinletirken hem de acıla dondurma keyfi yapma imkanı veriyor.
Dosa Dondurma Genel Müdürü Sadullah Kavak, açıklamasında, 23 yıldır bu mesleği sürdürdüğünü ve bugüne kadar 52 çeşit dondurma ürettiğini ifade etti. Sıcakların artması ve dondurma sezonunun açılmasıyla birlikte dondurma tüketiminin artığını belirten Kavak, yeni sezonda ürün çeşitliliklerine kırmızıbiberli dondurmayı da eklediklerini ifade etti. Dondurma tadıyla kırmızıbiberin acısını birleştirdiklerini belirten Kavak, yeni dondurma çeşidinin ilgiyle karşılandığını, 150 kilogramlık dondurmanın bir günde tüketildiğini kaydetti.

2 YORUMLAR

  1. ben amasyadan levent.teminatım yok.sizinle çalışmak istiyorm yardımcı olursanız sevnirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here