Kazan ve kombi bakımı faturadan tasarruf sağlıyor

Kazan ve kombi bakımı

Kış gelmeden yapılacak kazan ve kombi bakımı yüksek faturaları engelliyor.

Erensan Şirketler Grubu Genel Müdürü Efkan Çeviker, kış mevsimi gelmeden tüketicileri kalorifer kazanlarının ve kombilerinin bakımını yaptırmaları konusunda uyardı. Çeviker, çok düşük maliyetlerle yapılan bakımların, kışın gelen kabarık doğalgaz faturalarında yüzde 30’a varan oranlarda tasarruf sağlayabileceğini kaydetti.

Özellikle merkezi ısıtma sistemi kullanıcılarının daha fazla tasarruf edebileceğini belirten Erensan Genel Müdürü Çeviker, “Merkezi sistemler, bireysel sistemlere göre gaz tüketiminde yüzde 30’lara varan oranlarda daha ekonomiktir. Merkezi sistem kullanıcıları, Erensan Ecomax Ekonomizör ve Erensan Euromatic kontrol panelini kullanarak daha da fazla tasarruf sağlayabilirler. Üstelik yaptıkları masrafları da bir kış sezonunda amorti edebilirler” dedi.;

Çeviker doğalgaz kullanılan evleri daha güvenli hale getirmek ve kabarık faturalardan tasarruf etmek için şu önerilerde bulundu:

Binalarda, merkezi ısıtma sistemi tercih edilmelidir. Mevcut sistemlerin ise düzenli bakım ve kontrolleri yapılmalıdır. Denetimler ve tüketici eğitimleri aksatmadan yapılmalıdır. Gaz zehirlenmelerinden dolayı oluşan ölüm vakalarını sıfıra indirmek için merkezi ısıtma sistemleri teşvik edilmeli ve kullanılmalıdır. Özellikle doğalgazın yaygın ve yoğun kullanıldığı kış ayları gelmeden, ısıtma sistemlerinin periyodik bakımları yapılmalıdır. Cihaz üreticisi ve satıcısı firmaların belirtmiş olduğu kullanım şartlarına uyulmalıdır. Bu sayede yüzde 30’ları varan tasarruf ve doğalgazın güvenli kullanımı mümkün olur.
Kaynak:Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here