Kelebek mobilya franchising veriyor.

Kelebek Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Cumhuriyet tarihinin en eski 10 kuruluşundan biridir. 1935 yılında uçak kanatları için kontrplak üretmek amacıyla kurulmuş ve 1986 yılına kadar İstanbul Haliç’te Kelebek markalı kontrplak üretilmiştir. 1978 yılında dünyanın konusunda en iyi proje grupları ile teknik işbirliği yaparak Düzce’ de kurduğu Modüler Mobilya fabrikasını ise Avrupa’nın en modern ve büyük tesislerinden biri olarak işletmeye açmıştır. Aynı yıl Kelebek yetkili satıcı teşkilatı oluşturulmaya başlanmıştır.

Günümüzde Kelebek Mobilya Düzce’de ve Kayseri’deki üretim tesislerinde en güncel teknolojileri kullanarak mobilya, mutfak, oturma grupları ve özel ahşap donanımları üretimini sürdürmektedir. Genel Müdürlüğü İstanbul’ da olan şirket, 1990 yılında İMKB de halka arz edilmiş olup halka açık anonim şirket statüsündedir. Kelebek Mobilya, 71 yıldır dünyadaki trendleri yakından takip ederek, sürekli kendini yenileyip geliştirmiş ve Türkiye’de mobilya sektörünün lider ismi olmuştur. Hemen her ihtiyaca cevap verebilen kaliteli mobilyalar üreten Kelebek Mobilya’nın geniş ürün yelpazesini; yatak odası, yemek odası, genç ve bebek odası, kütüphane, büfe, çalışma odası sistemi, oturma grupları, hazır mutfak ve banyo mobilyaları oluşturmaktadır. Türkiye’nin ilk mobilya üreticisi olan Kelebek Mobilya marka hatırlamada ilk sırada yer alıyor.

Tasarımda ilklerin öncülüğünü her zaman üstlenmiş olan Kelebek yeni tasarım konseptiyle de bunu devam ettirmektedir. Kelebek çalışanlarının ve tüm iş ortaklarının performanslarını ve motivasyonlarını artırmak için, 2003 yılı içinde yeni yüzyılın gereksinimi olan tüm eğitim organizasyonlarını da başlatmıştır. Önümüzdeki yıllarda da çeşitli eğitim ve seminerlerle gelişim sürecini devam ettirecektir. Kelebek 2004 yılı başında kurumsal çalışmalarına, tasarım konseptine ve ürün gamına eklediği yeniliklere uygun mağaza dekorasyon anlayışını hayata geçirerek devam ettirmektedir. Kelebek’in kurumsal kimliği sadece hedef kitlesine değil çalışanlarına, yetkili satıcılarına ve tedarikçilerine karşı da güvenilir ve sağlam bir imaj oluşturmasını sağlamıştır.
Kelebek mobilyanın  Ürün ve Hizmet Kapsamı ; Mobilya, Mutfak ve Oturma Grupları, Yatak ve Ev Tekstili, Halı ‘dan oluşmaktadır.
Gereken Ortalama İşletme Sermayesi ise ;  Mutfak: 150.000 YTL, Mobilya:400.000 YTL ‘dir.
Franchise Adaylarında Aradığı Özellikler :  Bayi adaylarında marka disiplini içinde firma ile çalışma gerekliliği ve yeterli işletme sermayesine sahip olması aranan ortak özellik olup Mutfak bayii adaylarının ayrıca konusunda tecrübeli mimar yada mühendis olması önemlidir. 
İşyerinde aranan özellikler :  Lokasyona uygun m² büyüklüğü, Mobilya Mağazaları için: 700 m² ile 1000 m² , Mutfak Mağazaları için: 150 m² ve üzeri Site 
Verdiği destekler ise :  Eğitim,El Kitabı,Yer Seçimi,Bölge Koruması,Proje,Ortak Reklam,Mal Temini,Pazarlama,Finansman,Personel Temini ‘dir.

4 YORUMLAR

  1. kelebek mobilya eskisi gibi kaliteli değil.teknik hizmetleri ve müşteri hizmetleri çok yetersiz. tamamen hayal kırıklığı. Tesadüfen almak ise tam bir trafik kazası.

  2. kelebek mobilya bayiisiydim 4 yilda 750 milyar zarar ettim bayiilik almak isteyen varsa parasi cok akli yoksa alsin tv de reklam vermez bayiiye yardim etmez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here