Kendi Kendini Şarj Eden Telefon

Kendi Kendini Şarj Eden Telefon 1

Kyocera adlı marka tarafından geliştirilen akıllı telefon güneş enerjisi ile kendi kendini şarj ediyor.

kyocera-solar-screen-6

Kyocera adlı firma akıllı telefon piyasasında kendine yer edinmeye çalışan yeni bir marka. Firmanın hedefi ise her türlü hava ve çevre koşulunda çalışabilecek ürünler ortaya çıkarmak.

Üretici firma geliştirdiği son teknoloji ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Güneş enerjisi ile kendi kendini şarj edebilen bir telefon geliştiren firma bu sayede bir çok akıllı telefonun en büyük sorunlarından biri olan yetersiz şarj kapasitesi ve şarj imkanına bir çözüm getirmiş oluyor.

Barcelona’da yapılan Mobile World Congress (Mobil Dünya Kongresi)’nde tanıtılan konsept telefon, ekranını kullanarak güneş ışınlarını emebilen ve bunları çalışması için gereken enerjiye dönüştürebilen bir teknolojiye sahip. Dokunmatik ekranının altında, transparan fotovoltaik bir katmana sahip telefon bu sayede güneş enerjisi ile kendi kendini şarj ediyor.

kyocera-solar-screen

0.1 milimetre kalınlığındaki katman sağladığı güneş enerjisi şarjı ile belki de elektronik kitap okuyucuların ve ya basit telefonların, herhangi bir şarj cihazına ihtiyaç duymadan çalışabilmesine imkan sağlayabilecek. Daha fazla enerjiye ihtiyaç duyan akıllı telefonlarda ise şarj miktarının daha uzun süre muhafa edilmesi sağlanabilir.

Kyocera, güneş enerjisi kullanımı teknolojisini Sunpartner adlı bir firma ile ortaklaşa gerçekleştiriyor. Ortaklar yaptıkları açıklamada, bu teknoloji sayesinde bir çok elektronik cihazın açık kalma süresi uzayabilir ve şarj endişesi duyulmaksızın kullanılabilir, diyorlar.

Gelişen teknolojiler sayesinde üreticiler güneş enerjisi ve alternatif enerji yöntemleri ile elektronik cihazların kullanımını arttırmaya yönelik yenigeliştirmeler üzerinde çalışıyorlar. Yakın bir tarihte belki de telefonlarımızı şarj cihazlarına bağlamak zorunda kalmayabiliriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here