KFC Bayilik ve Franchise Bilgileri

Kfc Bayilik ve Franchise Bilgileri

Kfc Türkiye’de bayilik ve franchise vermeye başladı. Kfc Türkiye genelinde 21 ilde 104 mağazası ile hizmet vermektedir. Kfc ‘nin toplam yatırım tutarı 900.000 doları buluyor. Türkiye’de 400 Restoran açmayı planlayan KFC sadece bayilik bedeli için 48.800 dolar istiyor. Ardından KFC açılacak yerin metrekaresine göre fiyatlar verilmeye başlanıyor.

Kfc Bayilik ve Franchise ile ilgili bilgiler

KFC “Kentucky Fried Chicken” Hakkında kısa bir açıklama isterseniz 1930’ların ortalarında merkezi Louisville Kentucky ABD olan ve Albay Harland D. Sanders tarafından kurulan KFC ilk restorandan bugüne kadar vazgeçilmez lezzetiyle bir lezzet klasiği halini almıştır. Hiçbir işlemden geçirilmemiş %100 taze ve tavuk etini, Albay Sanders’ın 11 baharatlı gizli tarifli karışımına batırılmasından sonra pişirerek müşterilerinin beğenisine sunan ünlü zincir, günde yaklaşık 7 milyon müşteriye yılda 4.5 milyardan fazla parça tavuk satan tartışmasız bir fast-food devidir. KFC ‘nin Türkiye’de şu an 104 restoranı bulunmaktadır.

KFC Konsept
KFC Konsept

KFC Hangi bölgelere bayilikler verecek

KFC Franchise Haritasında Karadeniz bölgesi, Doğu Anadolu bölgesi, Güneydoğu Anadolu, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgesindeki illere öncelik verileceği belirtiliyor. AVM’ler içerisinde açılacak şubeler için, oturma alanıyla birlikte ortalama 100 metre karelik bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Caddelerde açılacak şubeler için ise 75-100 kişinin oturabileceği şekilde, ortalama 250-300 metrekarelik bir alana ihtiyaç vardır. KFC markası için başlangıç bedeli 48.800 Dolardır. Yatırım bedeli yer ve konsepte göre değişiklik göstermektedir.Ciro üzerinden Royalty bedeli %6 olarak belirlenmiştir. KFC Türkiye, franchise verirken yatırım yapmak için yeterli sermayeye ve sağlam girişimcilik ruhuna sahip, çoklu restoran açabilecek adayları tercih etmektedir.

KFC Franchise
KFC Franchise

KFC Türkiye’de restoran ve paket servis odaklı olmak üzere iki ayrı konseptteki şubeleriyle hizmet veriyor. KFC paket servis sisteminde mağazalarında olduğu gibi parça tavuktan, dev kova menülerine, kanattan dürüme ve burgere kadar birçok farklı damak zevkine hitap eden zengin bir ürün çeşitliliği sunuyor. KFC’de ayrıca salata, patates kızartması, coleslaw, tatlı ve farklı içeceklerden oluşan geniş bir yan ürün seçeneği de sunuluyor.

Genel Bayilik Başvuru Formu :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here