KFC’de Yemek Yiyenlerin Şarjı Bitmiyor!

KFC’nin Hindistan şubelerinde, şarj cihazı içeren yiyecek kutuları müşterilere sunulmaya başlandı.

kfc-hindistan-sarz-cihazi
Kfc şarj cihazı

Günümüz teknolojilerinin en büyük sorunu yetersiz şarj kapasiteleri ve bataryası boşalan cihazlardır. Durumun farkında olan bir çok girişimci, telefonlar ve akıllı cihazlar için taşınabilir şarj cihazları tasarlarken en küçük boyutla en fazla şarj süresi sağlayanlar arasında yarış devam ediyor.

Bunlara nazaran şarj problemi sadece teknoloji geliştiricilerin ve firmaların dikkatini çekmekle kalmıyor. Dünyanın en büyük restoran zincirlerinden biri olan KFC, müşterilerine şarj cihazı içeren yemek kutuları ile hizmet vermeye başladı.

Watt a Box adı verilen proje çerçevesinde KFC‘nin Hindistan’daki şubelerinde, en popüler 5 menüden birini tercih edenler, yiyeceklerini yedek şarj ünitesiyle birlikte alıyorlar. 6,100mAh Lithium-ion baterilere sahip şarj cihazları Android ve Apple cihalara uygun USB kabloları ile birlikte geliyor.

Hindistan’ın Delhi ve Mumbai kentleridne KFC şubelerinde yapılan proje kapsamında, müşteriler arasından seçilecek şanslı kişilere ise bu kutular hediye edilecek.

Özellikle geçtiğimiz yıl Hindistan’da ve Çin’de bulunan KFC şubelerinin hijyen konusunda ortaya çıkan skandalların ardından, bu tarz kampanyalar ile yeniden müşterilerin kalbinin kazanılmaya çalışıldığı düşünülüyor.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here