Kiler yerel marketleri satın alıyor

7

Kiler Holding Perakende Grubu, 2009 yılındaki büyüme stratejisi doğrultusunda yerel perakende zincirlerini ve mağazaları satın almak için gerekli finansman temini ile ilgili stratejik opsiyonları değerlendirmek ve uygulamak üzere HSBC’yi yetkilendirdi.
Bugüne kadar öz sermayesini kullanarak organik ve inorganik büyüyen Kiler, organizasyon yapısına ve konseptine uygun, gelecek vaad eden küçük ve orta boy yerel perakendecileri satın almayı hedefliyor.
Kiler Holding Perakende Grubu bu satın almalar için gerekli finansman temini ile ilgili stratejik opsiyonları değerlendirmek ve uygulamak üzere HSBC’yi yetkilendirdi. Sağlanan kaynak ile yerel marketler satın alınacak. Tüm tarafların kazançlı çıkacağı bu modelle yola çıkan Kiler Perakende’nin 2010’lu yıllarda halka açılma hedefine yaklaşılmış olacak.
Kiler Holding CEO’su Ahmet Kacar, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:
“Dünyada ve Türkiye’de yaşanan ekonomik gelişmeler göz önüne alındığında kriz dönemlerini fırsata çevirmek üzere; şirketimize, sektörümüze, ülkemize yararlı olacağını düşündüğümüz bu büyüme modelini uygulamaya koyuyoruz. Bu konuda bize finansal danışmanlık hizmeti verecek olan HSBC’ye tam yetki verdik. Danışmanımızla birlikte finansman sağlamak amacıyla her türlü stratejik alternatifi değerlendireceğiz ve elde edilen kaynağın tamamına yakınını yerel perakendecilerin satın alınmasında kullanacağız. Bu sürecin 2009 yılında ivme kazanarak devam etmesini planlıyoruz. Kiler olarak ülkemize ve bu ülkenin insanlarına inanıyoruz. Herkesin kazançlı çıkacağına inandığımız bu modelin aynı zamanda Kiler Perakende’nin önümüzdeki yıllarda halka açılması için de temel olacağını düşünüyoruz.”

1 YORUM

  1. BU YÖNETCİLERLE VE YÖNETİCİLİK ANLAYIŞI İLE HİÇ BİR YERE VARAMAZSINIZ.EĞRİYİ,DOĞRUYU AYIRT EDECEK YÖNETİCİLERE SAHİP OLDUĞUNUZU ZANNETMİYORUM.DÜŞÜNDÜKLERİ İLE UYGULAMALARI UYUŞMAYAN BİR ANLAYIŞA HAKİM YÖNETİCİLERİNİZ VARKEN SADECE GÖZÜNÜN GÖRDÜ ALANDA (YANİ DAR BİR ALANDA) DÖNÜP DOLAŞAN,BAŞLADIĞI NOKTAYA TEKRAR GELEN VE AYNI ŞEKİLDE GEVAM EDEN BİR BAKIŞ AÇISI İLE HAREKET EDEN BİR SİSTEMİNİZ VAR VE UZAĞI GÖREMİYORSUNUZ.MARKET SAYISINI ÇOĞALTMAK MARİFET DEĞİL,BUNLARIN %95 İNDEN KAR ELDE EDEBİLİYORMUSUNUZ O ÖNEMLİ AMA ZANNETMİYORUM.SADECE SICAK PARA TATLI GELİYOR,BAŞKA ALANDA DEĞERLENDİRMEK ZEVK VERİYOR PARA KAZANDIRIYOR.SADECE MARKET İŞİ İLE UĞRAŞINDA BÜYÜMENİZİ GÖRELİM.ANKARA’DAKİ VE KAYSERİ’DEKİ ÜST YÖNETİCİLİK ANLAYIŞINIZ KİLERİ VE SİZİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.MAĞAZALARDAN SORUMLU OLAN KİŞİLERİN MAĞAZACILIK/PERAKENDE/SATIŞ KONUSUNDA UZMAN OLMALARI GEREKMEKTEDİR,(MAĞAZA MÜDÜRLERİNİZDEN SÖZ ETMİYORUM,BÖLGE VE GENEL MÜDÜR YARDIMCILARIZDAN BAHSEDİYORUM).FİNANSCIDAN MARKETCİ OLAMAZ.(SÖZÜM CEO’NUZ AHMET BEYE DEĞİL,KENDİSİNİN MAĞAZALARLA ÇOK İLGİLENDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM,KENDİ İŞİNİ YAPTIĞINA İNANIYORUM.)ANKARA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINA DİREKTÖRÜNÜZ ŞENOL BEYİ GETİRİN,BUNU EN AZINDAN 1 YIL DENEYİN FARKI GÖRÜN.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here