King Paolo Klimalı Ayakkabı Bayilik Veriyor

King Paolo Klimalı Ayakkabı Bayilik Bilgileri

King Paolo, AR-GE çalışmalarına paralel olarak bilimsel verilerin ışığında 5000m²’lik fabrikasında üretimini gerçekleştirmektedir. Son teknolojiye sahip altyapısını yenilikçi düşüncesi ile sentezleyen King Paolo, genç tasarım ekibi ve profesyonel kadrosu ile sağlıklı, rahat ve kaliteli modellere imza atmaktadır.

Türkiye’de bir ilk olan klimalı ayakkabıyı tasarlayan King Paolo çalışmalarına devam ederek dünyada ilk kez 3 SİSTEM klimalı ayakkabının mimarı olmuştur. Üniversiteler ve doktorlar ile beraber yürütülen AR-GE çalışmaları sonucunda anatomik, hijyenik, sağlıklı ve kaliteli ürünlerini tüketicinin beğenisine sunan King Paolo, çalışmalarını bilimsel verilere dayandırarak devam etmektedir.

Sağlıklı, rahat ve şık ayakkabı modelleri ile sektöre yeni bir soluk getiren King Paolo, ürün içerisindeki pompa sayesinde ayaklarda hava dolaşımı sağlarken, modellerin içinde ve dışında su bazlı deri kullanılarak ayakta nem ve bakteri oluşumu azaltmaktadır. AR-Ge çalışmaları sonucunda özel olarak tasarlanan esnek tabanı ayak yapısına uyum sağlamakta ve zeminden kaynaklanan darbeleri emerek en aza indirgemektedir.

Doktor onaylı olan King Paolo; diyabet, romatizma, bel ağrısı, yarım düztaban, topuk dikeni, nasır gibi rahatsızlıkların tedavisinde hastaları yalnız bırakmazken aynı zamanda şık ve kaliteli modeller sunan bir marka haline gelmeyi başarmıştır. Klimalı ayakkabı üretimi ile sektörde farkını kanıtlayan King Paolo, bambaşka yenilikler ile Türkiye için çalışmalarına durmaksızın devam etmektedir.

King Paolo’nun halen Türkiye genelinde 300’ün üzerinde bayisi bulunuyor. Bayilik vermeyi sürdüren şirket, King Paolo’dan sonra geçen aylarda dünyanın en büyük ayakkabı markalarından Hush Puppies’in de Türkiye dahil 12 ülke için distribütörlüğünü aldı. Bu markanın Türkiye pazarına sunacağı ayakkabıların yüzde 50’si King Paolo’nun fabrikasında üretilecek. Ardından Hush Puppies için de Türkiye genelinde bayilikler verilecek.

King Paolo Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Turan, bayilik için en çok Marmara, Ege ve Iç Anadolu bölgelerinden talep geldiğini söylüyor. King Paolo bayiliği için 100 metrekarelik bir mağazaya ihtiyaç var. Bir mağazanın yatırım tutarı 400 bin TL civarında. Turan, King Paolo’nun iddialı olduğu ‘klimalı’ ayakkabılar ve diğer yeniliklerle ilgili şu bilgi“1998 yılında King Paolo markamızla imalata başlamıştık. İlk yıllarda kösele ve klasik ayakkabı üretiyorduk. Ardından ayak sağlığını korumaya yardımcı ayakkabı üretimine odaklandık. Bu konuda Ar-Ge çalışmaları yaptık.

Örneğin, ‘Şeker hastaları nasıl bir ayakkabıyla rahat ettirilebilir? gibi konulara kafa yorduk. Sonra Fatih Üniversitesi’ndeki araştırma bölümüyle klimalı ayakkabının oluşturulması için çalışmalara başladık. Bu çalışmalarımız sonucunda dünyada ve Türkiye’de bir ilk olan klimalı ayakkabıyı üreterek patentini aldık. Yaklaşık 3 yıllık çalışma sonucu piyasaya sunduğumuz bu yenilikçi ayakkabı, hava sirkülasyonlu ve ayakta yürüyüş sırasında darbeleri emen üç sistemli yapıya sahip.”

Ersoysan Ayakkabı ve Deri San. Dış Tic. Ltd. Şti.
Adres : Ziya Gökalp Mah. Der San Koop. San. Sit. S6-A Blok Kat: 3 No:201 İkitelli/ İstanbul
Tel : 0212 444 10 64 (pbx)
Fax : 0212 671 65 75
E-Mail : info@kingpaolo.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here