Kişisel Rüzgar Tribünü İle Elektirik Faturasından Kurtulun

Almanya’da geliştirilen kişisel rüzgar tribünlerinin sadece bir tanesi ile bir evin enerji ihtiyacı karşılanabiliyor.

ruzgar-enerjisi-faturaya-son

Almaya’da geliştirilen Breezergy adlı rüzgar tribünleri standart bir ailenin tüm enerjisini sadece 1 tribün ile karşılayabiliyor.

Özellikle Almaya’da giderek artan enerji masraflarına alternatif oluşturmak isteyen insanlar rüzgar enerjisine yöneliyor. Kişisel rüzgar enerjisi ile faturalarında müthiş miktarlarda düşüşler olduğunu belirten kullanıcılar, elektirik tüketiminin yüksek olduğu zamanlarda ya da rüzgarın yavaşladığı zamanlarda şebeke elektiriği kullanmaları gerektiğini belirtiyorlar. Ancak bunun haricinde hiç bir şekilde elektiriğe para vermediklerini belirten kullanıcılar kişisel enerjilerini üretebildikleri için oldukça mutlular.

Breezergy adlı firma tarafından üretilen rüzgar tribünleri yaklaşık 550 dolardan satılıyor ve sadece 1 tanesi bir ailenin enerji ihtiyacını karşılamaya yetiyor.

Özellikle küçük yerleşim yerlerinde kullanılan ürün, bazı yerlerde tarım ve sanayi için de kullanılıyor. Şirket yetkilileri, tarım arazileridne hem yer sıkıntısı olmadığı için hem de daha fazla enerjiye ihtiyaç duyulduğu için 3 ya da 4 adet tribün yerleştirildiğini ve bu sayede ömür boyu enerji üretimi sağlandığını belirtiyor. Firma sayfası

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here