Kitap Okuyanlara Ücretsiz Ulaşım İmkanı

Romanya’da hayata geçirilen proje kapsamında, kitap okuyan insanların ücretsiz bir şekilde şehir içi ulaşım araçlarını kullanması sağlanıyor.

kitap-okuyana-ucretsiz

Romanya’nın Cluj-Napoca şehrinde, kitap severler için ve kitap okuma alışkanlığının gelişmesi için gerçekleştirilen proje tüm dünyadan büyük bir ilgiyle karşılandı.

Projeye kapsamında şehir için ulaşım araçlarında kitap okuyanlar ve insanları kitap okumaya özendirenler, ulaşım araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor.

Eskiden beri alışkanlık haline gelmiş olan ulaşım araçlarında kitap okumak, yerini akıllı telefonlara gömülmüş insanlara bıraktı. Dünyanın bir çok kentinde, ulaşım araçlarındaki bu manzara, Romanya’nın Cluj-Napoca kentinde de dikkat çekmiş olacak ki, kitap okumaya teşvik eden bir uygulama ile duruma çözüm bulunmaya çalışılıyor. Travel By Book ( Kitap ile seyahat) adı verilen proje ile kitap okurları, ücretsiz olarak şehir içi ulaşım araçlarını kullanabiliyor. Proje fikri ilk olarak şehir valisi ile yakın bir arkadaş olan avukat Victor Miron tarafından düşünülmüş. Kitap ile seyahat projesi şehirde halen devam ederken projenin başarısı hakkında istatistikler de ilerleyen dönemlerde açıklanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here