Kitapçılarda neden yorum kısmı yok.

Ne zaman kitap almaya gitsek hep aynı görüntülerle karşılaşmıyormuyuz.Bir düzine raf kitaplar sıkış sıkış.Birde alacağınız kitap hakkında bilginiz var ama genede diğer okuyucularında görüşlerini bilseniz fena olmazmıydı.İnternette de sıkça alıcağınız kitap hakkında yorumlara rastlayabilirsiniz.Bir örnek verelimde konu daha iyi anlaşılsın.

Örneği incelerseniz kitap hakkında yorumları da göreceksiniz.Pekiyi bu sistem normal kitapçılarda olursa ve kitapların altında bir yorum köşesi olursa ne olur.Ne olur ben size söyleyim. Sırf kitap hakkında yorum yazmak için kitapçı dükkanına gidenler bile olur.En önemlisi kitabı alacak kişi bile muhtemelen yorumları okuyacaktır.Bu konuda bir resim hazırladım ama ben grafik tasarımcısı değilim.Şimdilik idare edin.Unutmadan aynı sistem içerisinde Bu kitabı alanlar bunları da aldılar gibi bir yöntemde uygulanabilir.

Bakın yazıyı hazırlarken fikir fikiri doğurdu.Şimdi onca masraf edip raflarda değiştirilir mi kardeşim dediğinizi duyar gibiyim. O zaman şöyle yapalım Müşterilerinizin rahatlıkla kullanabileceği alanlara bilgisayarlar koyun ve dükkan içi bir arama sistemi yapın.Herhangi bir kitapla ilgili yorum yazmak veya okumak isteyen kişi kitabın ismini yazarak rahatlıkla ulaşabilsin. Öyle ya Teknoloji ne güne duruyor.:))

1 YORUM

  1. Ben bu yorum fikrinizi cok begendim.Kitapcilara buradan duyurulur. Gazetelere, bu tip is fikirlerine yorumlar yaziliyor bu yorumlar okunuyor arastiriliyorsa kesinlikle bir kitapevinin satislarini ya da en azindan musteri cekmek adina dukkan trafigini arttiracak bir fikir,kutlarim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here