Kobi Rekabet ve Büyüme Stratejileri

Kobi Rekabet ve Büyüme Stratejileri
kobi rekabet strateji
kobi rekabet strateji
kobi rekabet strateji

KOBİ’lerimizin global dünya ile rekabet edebilmesi, istikrarlı bir büyümeyle varlığını sürdürebilmesinde finansal yönetim becerileri kritik rol oynuyor. Çünkü bir işletme için finansal kaynak bulmaktan ziyade, elde edilen finansmanı doğru kullanmak daha hayati bir önem taşıyor. Bu doğrultuda Türk Ekonomi Bankası (TEB) olarak 2005’ten beri KOBİ’lerin sadece finansman sağlayan banka değil, aynı zamanda bu finansmanı doğru kullanması konusunda yol gösteren ‘danışman’ banka olma hedefiyle çalışıyoruz. Küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin finansal ihtiyaçlarına uygun ürünler sunarken, ellerindeki bu finansal gücü nasıl kullanabileceklerini de sosyal sorumluluk anlayışıyla hayata geçirdiğimiz KOBİ danışmanlarımız, KOBİ Akademi, KOBİ TV gibi projelerle anlatıyoruz, yol göstermeye çalışıyoruz.

Ücretsiz eğitimleri ve atölye çalışmalarıyla büyüme çabasındaki işletmelere yön veren, şirketlere daha çok başarı ve kazanç için yol gösteren KOBİ Akademi ile 2005’ten bu yana 35 ilde 56 etkinlik ile 13 binden fazla iş insanına ulaştık. Sahada başarılı olmuş işletme geliştirme modellerinin yanı sıra iş planına dayalı stratejik yönetim çalışma atölyesi, KOBİ’lerde büyüme için pazarlama çalışma atölyesi, KOBİ’lerde kurumsallaşma ve süreçlerle yönetim çalışma atölyesi, dış ticarette stratejik yönetim ve planlama çalışma atölyesi ile KOBİ’lerde büyüme senaryoları eğitimleriyle KOBİ’lerin ufkunu genişleterek rekabette bir adım öne çıkmalarına yardımcı oluyor.

KOBİ’lere rekabetçi oranlarla sunulan finansal desteklerin yanında sosyal sorumluluk bilinciyle oluşturduğumuz KOBİ Akademi ile geçmişlerine ve geleceklerine ayna tuttuğumuz illerin raporları KOBİ Akademi web sitesinden (www.tebkobiakademi.com) ücretsiz olarak herkesin erişimine sunuldu. Şirketler kendi işletmelerinin yanı sıra sektörlerinin ve kendi şehirlerinin potansiyelini, fırsatlarını ve tehditlerini görerek daha sağlıklı büyüyor. Bilgiyi KOBİ’lere ulaştırmayı ve bu işletmelerin sadece bankası değil, aynı zamanda danışmanı olmayı kendine misyon edinen TEB, bu akıl haritasında yer alan alanlarda aktif rol alırken, misyonu gereği üstlendiği başlıklarda toplantılar ve eğitim programları düzenleyerek eğitime katkısını sürdürüyor.

Bir Dünya Bankası kuruluşu olan IFC tarafından hazırlanan raporda KOBİ Akademi için kullanılan, “KOBİ Akademi, TEB’in KOBİ segmentine olan adanmışlığını ve bu alandaki liderliğini göstermektedir.” ifadesi ise KOBİ’lerimizi ve onların ihtiyaçlarını ne kadar önemsediğimizi ortaya koyuyor. KOBİ Akademilerle ilgili detaylı bilgi TEB KOBİ Akademi web sitesi (www.tebkobiakademi.com) ve tüm TEB şubelerinden edinilebilmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here