KOBİ’lerde çalışacak nitelikli elemanın ücreti 1 yıl devletten

Sanayi Bakanı Ergün, yeni destek paketi ile KOBİ’lerin istihdam edeceği nitelikli elemanların bir yıllık maaşlarını devletin karşılayacağını kaydetti.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere (KOBİ) yeni bir destek paketi geliyor. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, bir hafta içinde KOBİ’lere yönelik yeni bir destek paketi açıklayacaklarını söyledi. Bakan Ergün, “300 milyon liralık proje desteği öngörüyoruz, inovasyon, arge veya nitelikli eleman desteğini içerecek paket. Farklı projelere farklı destekler öngörülüyor” dedi. Ergün, paketteki en önemli yeniliklerden birinin KOBİ’lere nitelikli eleman desteği olduğunu söyledi. Ergün, mühendis, muhasebeci gibi nitelikli eleman çalıştırılmasını destekleyeceklerini, bunun için bir yıllık maaş ödeme desteği sağlayacaklarını vurguladı.
KATKI MİKTARI DEĞİŞECEK
Ergün, “Bu süre içinde KOBİ’ler nitelikli eleman çalıştırmanın kendileri açısından ne kadar yararlı olduğunu görme şansına da sahip olacak. Süre bittiğinde bu kişiler ile çalışmaya devam etmek isteyebilecek” diye konuştu. Ergün, projenin niteliğine göre destek miktarı değişeceğini, bazı projelerin tamamını, bazılarının yarısını, bazılarının da yüzde 75’ini destekleyeceklerini kaydetti.
DENETİM YENİ DEĞİL
Sanayi Bakanı Nihat Ergün, TOBB’un 4 iştirakinde Bakanlık müfettişlerinin başlattığı denetimin yeni olmadığını söyledi.
Kaynak:Sabah

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here