Köftede franchise verenler

Köklü geçmişe sahip köfteci olmak için 50 yıl beklemeye gerek yok. Ünlü köfteciler, cazip fırsatlar sunuyor


5-10 yıl öncesine kadar ‘Başka yerde şubemiz yoktur’ diye övünen meşhur köfteciler, şimdilerde şube açma yarışına girdi. Para dergisinin haberine göre; markalaşan ünlü köftecilerin yayılma hareketi, girişimciler için de cazip yatırım imkanları sunuyor…


ÇİÇEK IZGARA: 1963 yılında kurulan firma yıllarca Bursa’da tek restoranla faaliyet gösterdi. 2 yılda şube sayısı 15’e ulaştı. Franchise bedeli talep etmiyor. Yatırım tutarı 250-300 bin TL arasında değişiyor.


CIZBIZ KÖFTE: 1917’de kurulan restoranın 25 şubesi var. 100 metrekarelik bir şubenin toplam yatırım maliyeti 100 bin TL civarında.


ŞENÇAM KÖFTECİSİ: 1971’de kurulan restoranın 8 şubesi var. Yatırım sermayesi 140 bin dolar.


FİLİZLER KÖFTECİSİ: 16 yıldır İstanbul Tuzla’daki tek şubesiyle faaliyet gösteren restoran, şubeleşme kararı aldı.


YOĞUN İSTEK ÜZERİNE BAYİLİK VERİYOR
Köftecin: Antalya’da tek şube ile faaliyet gösteren restoran 3 yıl önce kurulmuş. Yoğun franchise talepleri alan firma, öncelikle Akdeniz ve Ege bölgelerinden gelen teklifleri değerlendiriyor. Köftecin açmak için gerekli yatırım tutarı ise 70 bin dolar civarında.


ŞUBE AÇARAK HIZLI BÜYÜME HEDEFLİYORLAR
FEVZİ TOR SULTANAHMET KÖFTECİSİ: 1987’de kurulan şirketin, 17 yurt içinde, 3 yurt dışında şubesi var. Franchise giriş bedeli 20 bin dolar talep ediyor. Metrekare yatırım maliyeti ortalama bin 500 TL civarında.


KÖFTECİ RAMİZ: Agresif bir şekilde büyüyen firma şubeleşmeye ağırlık veriyor. Firmanın 17 ilde 73 şubesi bulunuyor. 5 yıl içinde ise şube sayısını 200’e çıkarmayı hedefliyor.

1 YORUM

  1. Türkiye’de her şey hızlı büyür doğru planlama yapılmaz isede hızlı iner. Gıda sektöründe lezzet, temizlik ve kalitenin çok önemi var fakat şubeleşirken bu maddelerde istemeden de olsa aksaklık oluyor. ÖRNEK ; Tatlıses lahmacun v.b

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here