Konuşmayı anında metne dönüştürme

  21

  Konuşmayı anında metne dönüştürecek

  İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokenti’nde faaliyet gösteren Sestek, 2000 yılında Prof. Dr. Levent Arslan tarafından kuruldu. Ses ve iletişini teknolojileri, çağrı merkezi uygulamaları ve müşteri hizmetleri otomasyonu alanlarında faaliyet gösteren şirketin altı adet tamamlanmış, üç tane de devam eden TÜBİTAK destekli Ar-Ge projesi var.

  Konuşmayı metne çevirme
  Konuşmayı metne çevirme

  En önemli projesi bir konuşma dönüştürme yazılımı. Yazılım sayısal işaret işleme, metin konuşma sentezi, konuşmacı algılama ve ses dönüştürme alanlarında uzman ve şirketin iddiasına göre dünyanın ticari nitelikteki ilk ve tek konuşmacı dönüştürme yazılımı. Firma, aynı teknoloji ile yeni nesil çağrı merkezi, otomatik sesli mobil tercüman sistemi ile görme engelliler için bilgisayar kullanımına yönelik projeler geliştiriyor. Ses ve iletişim teknolojileri alanında lider konumda olan firma üniversite ile sanayi işbirliğinin başarılı bir örneği ve ihracat konusunda büyük potansiyele sahip.

  1 YORUM

  1. Gerçekten çok güzel bir fikir. İnsanın konuştuğu yazıya dökülebilirse süper olur. Şu anda morfikirlere yazdığım yorumu mikrofondan okumak kişiye zaman ve rahatlık getirecektir.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here