Yeni Kosgeb Destekleri ve Girişimcilik 2015

Yeni Kosgeb Destekleri ve Girişimcilik 2015 1
Kosgeb Destekleri

Kosgeb Destekleri 2015 yılında yenilendi 

Kosgeb destekleri 2015 yılında yenilenerek farklı alanlarda da destekler verilmeye başlanmıştır. Kosgeb iş kurmada ilk aşamadan son aşamaya kadar bir çok farklı desteği ekteki detaylarda mevcuttur. Kosgeb ile iş kurma aşamasında girişimciliğe yeni başlamak isteyenler için konu hakkında ki makalemizi de okumanız da fayda var.

Girişimcilik, son zamanlarda dünya çapında yükselişe geçen bir kavram olmakla beraber, genel olarak iş dünyasını yakından ilgilendirmekte ve iş hayatına yeni girecek olan her adaya çeşitli fırsatlar sunma amacını gütmektedir. Yenilikçi ruha sahip ve kendi  işini kurarak hem kendisine hem de bulunduğu ülkenin ekonomisine katkıda bulunma taraftarı olan kişiler, girişimci sayılarak topluma ve iş alanlarına kazandırılmaktadır. Her ülkenin farklı kurallar gözeterek gerçekleştirdiği girişimcilik şartları arasında ülkemizin de vatandaşa sunduğu fırsatlar ve yöntemler bulunmaktadır. Girişimci olarak tabir edilen, yani her türlü riski göz önüne alıp ticari kazanç elde etmeye çalışan kişiler, sunulan bu fırsatları değerlendirerek kendi işlerini kurup kendi işyerlerini açmaktadırlar. Bu sayede fikirlerini veya buluşlarını topluma kazandırarak hem tanınmakta, iş dünyasında kendilerine yer edinmekte ve elbette para kazanabilmektedirler. Kişilerde aranan şartlar bulunmakla birlikte bunların başında; vizyon sahibi olunması, yeniliklere ve değişimlere her daim ayak uydurabilecek yapıda bulunulması ve girişimcillikle özdeşleşmiş bir kurs veya eğitimden geçilmiş olması gelmektedir.

Türkiye’de girişimcilik ve bu kavram altında verilmiş destek ve hizmetlere bakılacak olursa, KOSGEB tarafından düzenlenen kurslar ve eğitimler kapsamında, vatandaşa verilen ekonomik destek paketleri görülebilmektedir. Açılımı, T.C Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan bu kurum sayesinde, Türkiye’de girişimciliğin ve girişimci adaylarının ülkeleri için ne denli  önem taşıdığı ve iş dünyasına nasıl katılmaları ve ticaretin bir parçası olmaları gerektiği konusunda deneyim kazandırılmaktadır. Önkoşul olarak başvuranların katılması gereken bir eğitim sonucunda kişi, verilecek olan ekonomik destek paketini almaya hak kazanmaktadır. Süre olarak 70 saati kapsayan bu kurslara katılım her geçen gün artmaktadır. Türkiye’nin her yerinden, il ve ilçe farketmeksizin yapılan başvurular değerlendirilmekte ve eğitime alınmak üzere kişiler çağrılmaktadır. Hem ders verilen sınıflar hem de atölyeler etrafında alınan eğitim sonunda kişi, girişimci adayının sahip olması gereken özellikleri öğrenebilmekte ve kendinden emin bir şekilde iş kurma kavramına dair tecrübeleri kazanabilmektedir. Uzman ve alanında bilgili bir ekip tarafından kişiye sağlanan bu devlet destekli eğitim ve kursları ücretsizdir. Bunların sonunda hibe veya geri ödemeli kredi şeklinde ekonomik destek paketlerine ulaşılabilmekte ve girişimci olma beklentisindeki ilk adım da başarıyla atılabilmektedir. Bu destek paketleri, hangi alandaki işleri kapsadıkları ve ekonomik olarak kişiye nasıl olanaklar sağlayabileceği konusunda detaylı bilgi alınmak isteniyor ise, www.kosgeb.gov.tr adresi ziyaret edilebilmektedir.

Kosgeb destekleri 2015

Kosgeb Destekleri
Kosgeb Destekleri
Kosgeb Destekleri 1
Kosgeb Destekleri 1
Kosgeb Destekleri 2
Kosgeb Destekleri 2
Kosgeb Destekleri
Kosgeb Destekleri

Kosgeb Destekleri ile ilgili yenilene bilgiler resimlerde ayrıntılı olarak belirtilmiştir. 

Günümüz iş dünyasını ve yeni iş kurma hayalleri olan vatandaşı ilgilendiren ve girişimcilik denilen bu kavram git gide kitleler tarafından öğrenilmekte ve konuya daha bilinçli yaklaşım sağlanmaktadır. Ülkelerin başarı oranları arttırmaya yönelik yapılan ve desteklenen girişimciler ve girişim alanları, ekonomik kalkınmadaki olumlu yerini de korumaktadır. Dünyanın her ülkesinde bulunduğu gibi, ülkemizde de, çeşitli destekler ve ekonomik destek tabanlı girişimci paketleri sayesinde, vatandaş girişime özendirilmekte ve bu yönde eğitimler sunularak amaçlarına ulaşmaları sağlanmaktadır. Girişimi yapacak olanın kendine olan güven duygusunu sağlaması, cesaretli olması ve gerekli olan motivasyonu edinmesi bu hususta önem taşımaktadır. Başarılı işleyen girişim ve bu alanda verilecek uğraşlar neticesinde kişi, hem istediği işi yapıp işinin patronu olabilecek, hem de maddi kazanımlar sağlayarak yaptığı işi sonraki seviyeye çıkarabilecektir. Dikkatli araştırılması ve üzerine kafa yorulması gereken bir konu olmakla birlikte, girişim kavramının hafife alınmaması gerektiği, yenillikçi ruhu ve taze fikirlere sahip herkesin bu başvurularda bulunabileceği önemle vurgulanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here