Kosgeb destekleri

Kosgeb destekleri

Kosgeb, bazı yatırımcılara hibe kredileri sunan ve bunun yanı sıra 0 faizli destekler veren bir kuruluştur. Günümüzde ise birçok yatırımcı, Kosgeb destekleri alabilme konularına istinaden araştırmaları sürdürmektedir. Tabii ki Kosgeb, bu alanda sizlere sunacağı yatırımlara istinaden ise iş planlamalarınızı göz önünde bulundurmaktadır. Eğer var olan kriterlere uygun bir iş planı oluşturabilir ve özgün çalışmalar ortaya koyabilirsiniz.

Kosgeb destekleri sağlanan iş kolları;

  • Teknoloji alanına sunulan yatırımlar,
  • AR-Ge planlamalarına yapılan yatırımlar,
  • Endüstriyel uygulama faaliyetlerine ilişkin yatırımlar,
  • Özgün girişimcilik fikirlerine ilişkin yatırımlar

Kosgeb destekleri adı altında tarafınıza sunulabiliyor. Bu yatırımlardan faydalanabilmek için mutlaka iş planlamaları veya oluşturulacak yeni iş projelerinizi olabildiğince makul bir şekilde belirlemek önem taşımaktadır.

Kosgeb destekleri için başvuru!

Kosgeb destekleri için başvuru yapmak istiyorsanız, öncelikle Kosgeb’in sunmuş olduğu 70 saatlik bir kursa katılmanız gerekmektedir. Bu kurstan başarılı olarak mezun olan kişiler, iş programı ve dosyalarını hazırlayarak Kosgeb destekleri için başvuru yapabilirler. Başvuru kısa zaman içerisinde incelenecek ve olumlu / olumsuz dönüşler tarafınıza yapılacaktır. Eğer Kosgeb yetkilileri tarafından beğenilen bir iş programı oluşturmayı başarırsanız yatırımınız kısa süre içerisinde sağlanacaktır.

Unutmamalısınız ki her dönem sizler gibi yüzlerce kişi Kosgeb destekleri için başvuru yapabilmek adına çalışmalar kaydetmektedir. Bu sebeple önemli olan bu unsurları mutlaka göz önünde bulundurmanızı önermekteyiz.

Kosgeb destekleri için şartlar!

Kosgeb destekleri için şartlar son dönemlerin çok sık araştırılan konusu olarak görülüyor. Şehit veya gazi yakınlarına devlet bu alanda ciddi olanaklar sağlıyor, %70’e varan hibesiz kredi seçenekleriyle 50,000 TL’lik geri ödemesiz krediler sağlayabiliyor. Bu sebeple pek çok kişi devletin sunmuş olduğu bu kredi olanaklarından faydalanabilmek açısından sıkı araştırmalar yapmayı ihmal etmemektedir. Sizlerin bu alanda fikir edinebilmesi ve yatırımları doğru kanallar üzerinden sağlaması bakımından ciddi araştırmalar yapmaktayız.

Kosgeb destekleri için şartlar konusu altında bir inceleme yapacaksanız, öncelikle Kosgeb’in sunmuş olduğu kurslara katılmanızı öneriyoruz. Bu kurslara katılımınızı gerçekleştirdikten kısa süre sonra devlet sizlerden bir planlama dosyası talep eder. Bu dosya ile beraber incelemeler sağlanır, yatırım harcamalarınız ve kuracağınız işle alakalı temel fikirler gerekli merciler tarafından incelenir. Kısa süre sonra da yatırımlarınıza istinaden onay veya ret mesajı iletilir. Bu konuda önemli olan faktör ise mutlaka özgün olmak ve yatırımları bu süreçte kontrol edebilmekten geçmektedir. Kosgeb destekleri için şartlar adı altında doğru bilgiler edinebilmek ciddi anlamda değer taşıyan bir unsur olarak görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here