Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği ve Şartları

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği 2016

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği veriyor. Kosgeb son aylarda yaşanan terör olaylarından ve afetlerden etkilenmiş olan şirketler için 100.000 TL sınır şartıyla acil kredi faiz desteği vermeye başladı. Kosgeb Faizsiz Kredi desteği ile şirketlerin rahat nefes almasını sağlamaya çalışıyor.

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği Şartları

Girişimciliği geliştirmek amacıyla yola çıkan Kosgeb 2015 yılından bugüne kadar yaşanan doğal afetler, genel grev durumları, yangın ve yaşanan terör olaylarından etkilenen işletmelerden durumunu belgeleyenlere faizsiz kredi desteği verecek.

Ayrıca Kosgeb veritabanında kaydı bulunan ve imalat sanayisinde iş yapan kuruluşlar ve Organize sanayi bölgelerinde bulunan tüm sektörler içinde aynı şekilde 100.000 TL sınır şartıyla faizsiz kredi verilecek.

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği Aşağıdaki Bankalar Aracılığı ile Kullanılacak

  • Garanti Bankası
  • Halk Bankası
  • Vakıflar Bankası
  • Akbank
  • Denizbank
  • Şekerbank
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği Nasıl Geri Ödemesi Yapılıyor.

Kosgeb kredisinde üst limit 100.000 TL olarak belirlenmiş durumda. Bu krediyi alan şirket ilk 12 ay geri ödeme yapmıyor. Bu da girişimciler için şirketini büyütmek veya muhafaza etmek için iyi bir nakit desteği anlamına geliyor. Geri ödeme için yapılan plan ise şu şekilde ; 3 ayda bir eşit taksitler ve 36 ay vadeli olarak kredi geri ödemeleri yapılacak.

Bu sırada kullanılan kredinin faiz/kar payının tamamı ise Kosgeb kurumu tarafından karşılanıyor. Teminat ile sıkıntı yaşayan işletmeler ise Kredi Garanti Fonu A.Ş. de protokole taraf olmuştur. Kosgeb Faizsiz Kredi desteği için son başvuru zamanı ise 31 Aralık 2016 olarak belirlenmiştir.

Kosgeb Faizsiz Kredi için Kısa Bilgiler

İlk Yıl geri ödeme Yok
36 ay / 3 aylık ödemeler : Toplam 3 yılda 12 Taksitte Ödeme
100.000 TL / 12 Taksit : 8.333 Tl Taksit tutarı

Not: Krediyi Kosgeb vermiyor. Kosgeb ismi geçen bankalardan alınan kredilerin faizlerini ödüyor. Böylece siz Sıfır faizli kredi almış oluyorsunuz.

Faizsiz Kredinin Avantajları

Şirketler içinde bulunduğumuz 2016 yılında terör örgütlerinin ve darbe girişiminin etkisiyle ülke genelinde ekomomik sıkıntılar ile karşılaşmak zorunda kalmışlardır. Bu yüzden özellikle faizsiz olarak sunulan bu kredinin kısmende olsa işlerini toparlamaya yardımcı olmasını temenni eden Kosgeb’in bu imkanlarını kullanmak gerekir. Günümüzde Kosgeb harici hiç bir kurum bu şekilde Faizsiz Kredi imkanı sunmamaktadır.

İlgili Kosgeb Konuları ;

Kosgeb 150 bin TL Hibe Kredi TEKNOPAZAR Destekleri

Kosgeb desteği nasıl alınır ve Kosgeb Destekleri nelerdir

Kosgeb Girişimcilik Destekleri 2016

Kosgeb kredisi ile kurulabilecek 50 İş Fikri

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here