Kosgeb Girişimcilik Kursu

Kosgeb girişimcilik kursu

Kosgeb girişimcilik kursu dönemsel olarak belli illerde açılan ve vatandaşlara girişimcilik ruhunu açıklayıp, çeşitli hizmetler veren bir kurum olarak bilinmektedir. Bu noktada ise her yıl binlerce vatandaş başvuru yaparken, yüzlercesi hibe ve sıfır faizli kredi olanaklarından faydalanabilmektedir. Sizlere temel olarak bu kursların içeriği ve sunduğu hizmetlere istinaden bazı bilgi aktarımları sunacağız.

Bilindiği gibi girişimcileri desteklemek ve ülke standartlarında kendi işyeri sahibi olabilmeyi aşılamak amacıyla bu kurslara ciddi bir ilgi ve alaka ortamı sağlanmaktadır. Tüm bu hizmet olanakları düşünüldüğü zaman en doğru hizmetleri ön plana çıkartmak ve Kosgeb girişimcilik kursu üzerinden bir gelir elde etmek açısından bazı fırsatlar kullanıcılara doğrudan sunuluyor.

Kosgeb girişimcilik kursuna kayıt!

Kosgeb girişimcilik kursuna kayıt sağlamak için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Kosgeb’in web sitesinden kurs süreçlerine ilişkin bilgiler almak ve fikir üretmek söz konusu olabilmektedir. Günümüzde birçok kişi getiriler elde etmek, yeni parlak iş fikirleri sağlamak açısından bu tip kurslara değer vermektedir. Program dahilinde ise sizlere kurslara istinaden çeşitli bilgiler sunulur, bu sayede 70 ders sürecek programlar ile beraber de yeni bir yatırım ölçeği ortamı sağlanabilir. Türkiye’de birçok kişinin ilgisi ve odağı haline dönüşmüş olan Kosgeb, yatırımcılar tarafından önemsenen ve var olan hizmet standartlarını ön planda tutan bir hizmet olanağını ön planda tutmaktadır.

Kosgeb girişimcilik kursu programı!

Kosgeb girişimcilik kursu programından faydalanmak isteyen kullanıcılara belirli imkanlar sağlanabilmektedir. Kurs süreci şu şekilde ilerlemektedir;

  • 70 saatlik ders programı müfredatı üzerinden planlamalar yapılır.
  • Daha sonrasında ise iş planlaması, girişimcilik dersleri gibi birçok bilgi kitlelere sunulur.
  • 70 saatlik ders tamamlandığı anda kurstan başarılı bir şekilde mezun olan kişiler, kendi iş fikirlerini ortaya atarak bir planlama oluşturabilirler.
  • Hazırlanan dosya ve iş fikirleri Kosgeb girişimcilik kursu programına sunulur.
  • Dosyalar incelenir, onay alan kişilere 50,000 TL hibe kredisi veya 100,000 TL’lik bir %0 faizli kredi olanakları sağlanır.

Tüm bu olanaklar dahilinde artık bir iş sahibi olmak ve yatırım ortamları hazırlamak söz konusu olacaktır. Günümüz standartlarında kitlelerin büyük bir bölümünü ilgilendiren Kosgeb, sunduğu imkan ve fırsatlar ile beraber pek çok bireye çeşitli imkan ve olanak yardımları sunmaktan da hiçbir şekilde geri kalmamaktadır. Bu iş olanaklarını değerlendirmek ve bir ortam zemini hazırlamak maksadı ile sizler de yatırımları doğrudan kontrol altında tutabilir, planlamaları Kosgeb’e iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here