KOSGEB Girişimcilik

Kosgeb girişimcilik

Kosgeb, günümüz girişimcilerine hibe kredileri sunan bir devlet destekli kuruluştur. 70 saatlik bir ders programına dahil olan kişiler, kosgeb girişimcilik ağlarına istinaden bir proje dosyası hazırlayabilir ve kuruma sunabilirler. Bu dosya içeriğine ilişkin fikirler sunacak, sizleri en doğru şekilde bilgilendireceğiz. Şimdi gelelim, kosgeb girişimcilik adımlarına istinaden baz alınmış tüm kriterlere;

  • Kosgeb, kitlelere 50 bin TL’ye kadar geri ödemesiz, 100,000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi olanakları sağlamaktadır.
  • Kosgeb girişimcilik kredilerine dahil olabilmek için mutlaka 70 saatlik ders programına dahil olmalısınız.
  • Dosyanızı ve projenizi hazırlamalı, proje hazırlama esnasında olabildiğince özgün iş fikirleri sunmalısınız. Ayrıca Kosgeb desteğinden faydalanabilmek için mutlaka Kosgeb’in altını çizdiği yatırım kaynaklarını belirlemelisiniz.
  • Kosgeb’e sunacağınız bir iş fikri esnasında mutlaka harcamalarınızı ilgilendiren ve kapsayan bir belirleme yapılmalıdır. Yani masraflar, sürecin işlemesi, geleceğe yönelik planlamalar ve ilk aşamada ki harcamalar başta tutulur.

Kosgeb girişimcilik kaydı!

Kosgeb girişimcilik kaydı yapabilmek için ders süreçlerinin tamamlanmasıyla beraber, mutlak suretle bir dosya hazırlanmalı ve kuruma sunulmalıdır. Kurum daha sonrasında belli bir inceleme yapar, dosyada düzenlemeler isteyebilir veya direkt olarak ret / onay verebilir. Bu süreçler dahilinde kazançları kontrol etmek ve daha yüksek maddi yatırımları ön plana çıkartmak önemli olan bir faktördür. Tabii ki bu süreçlerle alakalı Kosgeb, sizlerden özgün fikirler istediğinden dolayı tüm ayrıntı ve detayları önemsediği bir ortam hazırlamayı da ihmal etmemektedir.

Kosgeb girişimcilik destekleri!

Kosgeb girişimcilik destekleri konusunda ise devlet desteği altında 50,000 ila 100,000 TL arası bir kredi olanakları sağlanabilir. Tabii ki bu süreçlerin tamamlanabilmesi ve doğru yatırım olanaklarının ön plana çıkması bakımından mantık olarak tüm bu ortam zeminlerinin hazırlanabilmesi ciddi önem ve değer taşıyan bir unsurdur. Kosgeb girişimcilik destekleri adı altında yıllık olarak binlerce kişinin kendi işyerini oluşturabilmesi bakımından yardımcı olmaktadır. Bu sayede yatırımlar kendisini ön planda tutabileceği gibi, ciddi anlamda da bir maddi getiri ortamları doğrudan sağlanabiliyor.

Günümüzde birçok işletmecinin Kosgeb girişimcilik destekleri ile iş yeri açtığı bilinmektedir. Bu sayede iş sahibi olan kullanıcılar, ortalama 1 ay süren dersler sonrasında ise edindiği fikir, tecrübe ve ders içeriklerinde yer alan bilgilere göre bir proje hazırlayabilir; yatırımlarını bu ağlar üzerinden kontrol altında tutabilir. Doğru bir yatırım çizgisi oluşturabilmek ve en uygun olan yatırım alanlarını tespit edebilmek açısından bu içeriklere sadık olmak önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here