Kosgeb için 50 İş Fikri

22- Elektrik enerjisi üretimi: Elektrik enerjisi diğer işlere göre daha çok yatırım isteyen bir fikir. Ama Kosgeb desteği sayesinde ilk adımları atmanız mümkün. Zaten işin ilk kurulum aşamalarını geçerseniz gerisi için daha çok destek almanızda mümkün oluyor.

23- İnşaat sektörü : İnşaat sektöründe bina yapımından tutunda köprü yapımıda kadar bir çok farklı alanda yatırım almanız mümkün. Ancak burada iş fikrinizi Kosgeb danışmanlarına anlatmanız ve projenizin yapılabilirliği hakkında mutlaka ön bilgi almanız gerekiyor.

24- Mağazacılık işi: Mağazacılık işinde aklınıza gelebilecek bir çok ürünün toptan satışını yapmak veya perakende satışını yapmak için Kosgeb’ten destek almanız mümkün. Giyim mağazası, Takı mağazası, Ayakkabı mağazası gibi.

25- Bilimsel araştırma ve geliştirme : Bilimsel araştırma ve geliştirme konusunda bir çok konuda iş kurmayı düşünebilirsiniz. Bu konuda verilen destekler sayesinde işinizi geliştirebilir ve yurt dışına da açılabilirsiniz.

26- Seyahat acentesi: Seyahat acentesi kurmak için Kosgeb desteği alınabiliyor. Özellikle yurt içinde gezi turları düzenlemekten tutunda tatil bölgelerine özel geziler düzenlemek gibi bir çok konuda iş kurmanız mümkün.

27- Temizlik Şirketi: Bina temziliğinden tutunda ev temizliğine kadar bir çok farklı alanda destek alınabiliyor. İşyerleri ve ofis temizliği de buna dahil.

28- Paketleme işleri: Paketleme işleri genellikle firmalara fason olarak yapılıyor. Bu yüzden paketleme sektöründe iş kurmak için destek alabilirsiniz ve işinizi büyütmek için gerekli olan makine desteklerinden de faydalanabilirsiniz.

29- Oto yıkama açmak: Kosgeb başarı hikayeleri arasında yer aldığı için yazmadan geçemedik. Oto yıkama üzerine kosgeb desteği alınabiliyor burada dikkat edilmesi gereken ise destek değil, iş yerinizin konumu.

30- Bilgisayar Tamircisi : Bilgisayar Tamir işlerinde dükkan açmak isteyen girişimcilerde desteklemelerden yararlanabiliyor. Bu iş için yeterli bilgiye sahip olmanız gerekli işin kurulum aşamasında nitelikli personel alımı içinde ayrıca destek alabilirsiniz.

Sponsor