Kötü Alışkanlıklarınızdan Kurtaracak Bileklik Geliştirildi

2

Pavlok adlı bu ürün, kullanıcısının alışkanlıklarını takip ederek, başarısız olduğu anlarda elektrik şoku vererek uyarıyor.

pavlok

Ivan Pavlov adlı ünlü Rus fizyolog  insanların alışkanlıkları konusunda yeni bir fikir geliştirdi. Alışkanlıkların olumlu ya da olumsuz bir şekilde desteklenerek, zararlı alışkanlıklardan kurtulabileceğini ve bunu da basit bir bileklikle yapabileceğini söyleyen Pavlov, Pavlok adlı ürünü tanıttı.

Standart bir egzersiz bilekliği gibi görünen ürün, sadece spor aktivitilerinizi takip etmenin yanında, kullanıcının alışkanlıklarını da takip ediyor. Pavlok, kullanıcının kötü alışkanlıklarına göre programlanıp ona göre tepkiler veriyor. Sigara içmek, sürekli facebook’u kontrol etmek ya da geç kalkmak gibi alışkanlıkları önleyebiliyor.

Örneğin kullanıcı sabah erken kalkmak istiyorsa, bilekliğini buna göre ayarlıyor. Eğer kullanıcı sabah 2 den fazla alarmını susturursa, bileklik kullanıcıya küçük bir şok vererek uyarıyor ve erken kalkmasına yardımcı oluyor.

Ürünün geliştiricilerinden Sethi, negatif desteğe pek te yabancı değil. Sethi’nin çalışanlarından birinin görevi, eğer Sethi gereksiz bir sitede gereğinden fazla vakit geçirirse, Sethi’ye tokat atmak.  Ürün hakkında oldukça ciddi olan geliştirici yaklaşık 100 bin dolarlık yatırım ile ürünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ürünün fiyatı ise yaklaşık 250 dolar olacak. Ürün Sayfası

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here