Köye Dönene 300 Koyun, Asgari Ücret ve Sigorta Projesi

Köyüne Dönene 300 Koyun

Köyüne Dön 300 damızlık koyun onunda yanında asgari ücret artı sigorta müjdesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Eşref Fakıbaba tarafından verildi. Köyüne Dön Projesi ile şehirlere göçü durdurmayı amaçlayan ve köylümüzün refahını arttırarak ülke ekonomisine kazanç getirecek bu değerli proje girişimcileri olduğu kadar bizleri de heyecanlandırdı. Peki Köyüne Dönene 300 koyun asgari ücret ve sigorta projesi ile ilgili başvuru ve şartları nelerdir? Kimler Köyüne Dön Projesinden yararlanacak.

Köyüne Dönene 300 Koyun

Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba; 2018 yılında hayata geçecek köyüne dön projesi için heyecanla; devletimizin destek verdiği ‘müthiş bir sosyal sürü arttırma projesi’ diyerek tanımladığı projenin ‘Köyden şehire gitme! Maaşını al, kendi işinin de patronu ol‘ sloganı ile tüm köylümüze duyurdu.

Köyüne Dönene 300 Koyun, Asgari Ücret ve Sigorta Projesi Detayları

Köyüne dön projesi müjdesi ile konuşma yapan Eşref Fakıbaba proje detayları hakkında şöyle devam etti: ”Her bir aileye 300 adet damızlık koyun vereceğiz, 300 damızlık koyunu alıp bakana ayrıca asgari ücret üzerinden maaş verilecek ve sigortasını da biz yapacağız. Koyunların ilaç, yem ve veteriner masraflarını biz karşılayacağız. Projeden yararlanmak isteyenlerin köyde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız. Köyüne dön projesinde verilen 300 damızlık koyun 300 yavru kuzu verecek. Yavru kuzuların tamamı işletme sahibine ait olacak. Devlete yapılacak olan geri ödeme bu doğacak 300 yavru kuzu ile başlayacak. Akabinde bu kuzular 50 60 gün içinde her bir tanesi 700 ile 800 TL arası satılabilir. Buda 1 sene içinde 210.000 TL ile 240.000 TL gelir eder.

Tarım Hayvancılık Bakanı Fakıbaba şöyle devam etti; Devlet olarak biz buradan masrafları alabiliriz yada koyun parasının bir bölümünü alabiliriz. Köylümüz isterse bu yavru kuzuları bize de satabilir. Ayrıca erkekleri kesime gönderebilir. 150 yavru kuzu elinde kaldı satamadı yine bu kuzular için bakım desteği vereceğiz. Fiyat garantisi vereceğiz. Kısaca köyünde hayvanı ile uğraşan köylümüzün kazancı hiçbir zaman asgari ücretin altına düşmeyecek. Köylümüze maaşını da vereceğiz sigortasını da yapacağız” diyerek Köyüne dönene 300 koyun asgari ücret artı sigorta projesi konuşmasını tamamladı.

Köye Dön Projesi olarakta halk arasında konuşulmaya başlanan projede köylüler için bir çok fırsat daha barındırıyor. Bunlar arasında sigorta yatırılıyor olması. Asgari ücret üzerinden maaş verilmesi. Yem ve ilaç ihtiyacının devlet desteği ile sağlanması. Ve 300 koyun için verilecek olan ücretsiz veterinerlik hizmeti.

Köyüne Dönene 300 Koyun, Asgari Ücret ve Sigorta Projesi Şartları

1. Şart : Projeden faydalanacak ailenin köyde çiftçi olması
2. Şart : 300 Damızlık Koyun için köyünde bulunan arazi tapusu

Burada, Devlet tapuya ipotek koyarak herhangi bir ayıplı duruma karşı önlem alma amacı güdüyor.

NOT : Bazı yazılı medya sayfaları bu haberi yanlış lanse ediyor doğrusu ve yanlışı aşağıdaki şekildedir.

Doğrusu : Köyüne Dönene 300 Koyun Asgari Ücret ve Sigorta Projesi
Yanlış : Köyüne Dönene 300 Koyun 300 Kuzu Asgari Ücret ve Sigorta Projesi

Ben bu makaleyi heyecanla yazdım. Köyüne Dönene 300 Koyun Asgari Ücret ve Sigorta Projesi tüm girişimcilerimiz, köylümüz, halkımız, vatandaşımız, ekonomimiz için hayırlara vesile olsun duasıyla. Herkese bol ve bereketli kazançlar diliyorum.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here