KPSS yerleşimlerinde en çok kadro mühendislere çıktı

KPSS yerleşimlerinde en çok kadro mühendislere çıktı
Kpss
Kpss

KPSS

Kpss sınavından sonra yerleştirmelerde en çok kadro mühendislere çıktı. Kpss Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde sınava giren memur adaylarının, ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanan kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş kadro ve pozisyonlara ilişkin KPSS tercih kılavuzu doğrultusunda yaptıkları tercih işlemleri sürüyor. Adayların tercih işlemleri, 28 Kasım’da sona erecek. Adaylar en fazla 30 tercih yapabilecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki 7 bin 328 kadro ve pozisyon için yerleştirme işlemi yapılacak. Yerleştirme işlemi, ortaöğretim düzeyinde 641, 2 yıllık yükseköğretim düzeyinde 2 bin 928, lisans düzeyinde de 3 bin 759 kadro ve pozisyon için olacak.

Kamu kurum ve kuruluşlarına en çok yerleştirme işlemi yapılacak meslek grubunu, bin 263 kişiyle mühendisler oluşturdu. Mühendisleri bin 200 kişiyle veri hazırlama ve kontrol işletmenleri takip etti. Kamudaki kadrolara yerleştirilecekler arasında 790 kişiyle memurlar, 568 kişiyle hemşireler, 348 kişiyle sağlık teknikerleri, 270 kişiyle şoförler, 245 kişiyle bilgisayar işletmenleri, 220 kişiyle teknikerler, 204 kişiyle teknisyenler, 188 kişiyle dağıtıcılar, 169 kişiyle sağlık memurları, 136 kişiyle mimarlar, 123 kişiyle şehir plancıları, 75 kişiyle avukatlar ve 55 kişiyle arama ve kurtarma teknisyenleri ağırlıklı grupları oluşturdu.

Tek yerleştirme işlemi yapılacak meslekler ise mutemet, kameraman, bekçi, berber, eğitmen, ses kayıtçısı, teknik ressam ve hayvan sağlık memuru oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here