Kriz yılında genç girişimciye cesaret aşılanacak

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, Genç MÜSİAD Başkanı Uysan’ın konuğu oldu.
MÜSİAD, gençlerin girişimcilik ruhunun öne çıkması için çabalarını yoğunlaştırdı. MÜSİAD Gençlik Kurulu tarafından düzenlenen Akademi Eğitimleri kapsamında bu hafta ‘Liderlik ve Girişimcilik’ konusu işlendi. Toplantıya katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, liderliğin farklı olmakla mümkün olduğunu belirterek, belediye başkanlığı görevini de ‘farklı olmak’ misyonuyla devam ettirdiğini söyledi. Farkın nasıl bulunacağını, nasıl bir numara olunacağını düşünüp, bunların cevabının da bulunması halinde başarının yakalanabileceğini ifade eden Demircan, “Liderlik ve girişimcilikte teknoloji de büyük önem taşıyor. Teknolojiyle farklı olmak mümkün” dedi.

FIRSATLAR YÜZE ÇIKTI
Genç MÜSİAD Başkanı Fatih Uysan da 2008’in ortalarından bu yana küresel krizden başka şey konuşulmadığını belirterek, “Küresel krizin ülkeleri ne kadar etkilediği, ekonomileri ne kadar küçülttüğüne dair istatistikler veriliyor. Bütün bu olumsuzluklara rağmen Genç MÜSİAD olarak biz, bu yılı fırsatların gün yüzüne çıktığı, yeni umutlara yelken açabileceğimiz bir kazanç yılı ilan ettik” dedi. Asıl kaybın kriz dönemlerinde yeni girişimlerde bulunmamak olduğunu söyleyen Uysan, “Bunun en güzel örneklerini Avrupa’nın yüzyıllık firmalarını, marka değerlerini satın alan yeni girişimcilerin atılımlarında görebiliriz” diye konuştu.

Fikri olanları destekliyoruz
Girişimcilik ruhunu gençlerin beynine aşılayacaklarını, ancak bunu söylemekle kalmadıklarını ifade eden Fatih Uysan, “Bu faaliyetlerimizi sadece panel, sempozyum ve benzeri organizasyonlar yaparak gerçekleştirmiyoruz. Girişim için bekleyen, fikri olan ancak cesaret bulamayan genç beyinlerin bir araya gelmesine vesile olmayı amaçlıyoruz. Onlara her konuda destek vermeye çalışıyoruz” dedi. Uysan, bu çerçevede geçen yıl birincisi düzenlenen Ulusal Genç Girişimcilik Kongresini, 2. yılında uluslararası boyuta taşıyarak, temasını da “girişimcilere yönelik destekler ve fırsat sunan sektörler” olarak belirlediklerini söyledi.
Kaynak: Türkiye

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here