Küçük Kentler İçin Karlı İş Fikirleri

  Küçük Kentler İçin Karlı İşler

  Ufak ve az nüfuslu bir şehirde yaşıyorsanız kendi iş fikirlerinizi uygulamaktan korkabilirsiniz. Ancak şehrin ve bölgenin kendine has bir fırsatı vardır. İşte küçük kentlerde yapılabilecek işlere örnekler

  Küçük bir kentte bir girişimi başlatmanın avantajlı bir çok yönü vardır. Öncelikle daha az sermaye ve çalışana ihtiyaç duyulur. Bu durum çalışma sermayesinin de daha ufak çaplı olmasına olanak sağlar. Bunun yanında ufak çaplı olması sayesinde daha kolay organize edilebilen ve planlana bilen bir iş yaşamı sağlar. İşte ufak kentlerde yapılabilecek iş fikirleri.

  kucuk-sehir-isletme
  Küçük işler

  1. İş Fikirleri Organik meyve ve sebze yetiştiriciliği

  Genel olarak ufak kentlerde yeterince tarım arazisi bulunur. Bu durumu değerlendirmek ise sizlerin elindedir. Son yıllarda popüler olan organik meyve ve sebzeler bolca tüketilmektedirler. Bunun yanında organik ürünlerin fiyatları, neredeyse seri üretim şeklinde yetiştirilen ürünlere göre daha fazladır. Organik ürün yetiştiriciliğine ufak çaplı bir tarım arazisi ve yine ufak bir dükkanla başlanabilir.

  2. İş Fikirleri Küresel ürünlerin satışı

  Büyük şehirlerde neredeyse istediğiniz tüm ürünlere kolayca ulaşılabilinmektedir. Ancak küçük kentlerde durum biraz farklıdır. Her ne kadar küçük kentler yerel ürünler odaklı olsa da küresel ürünlere de ihtiyaç duyarlar. Bunun sağlayıcısı da siz olabilirsiniz. En basitinden büyük şehirlerdeki toptancılardan alacağınız malları kendi küçük dükkanınıza getirip satabilirsiniz.

  3. İş Fikirleri Fırın

  Ülkemizde fırınlar olmazsa olmazlardır. Eğer bu iş dalı hakkında yeterli bilgi birikimine ve donanıma sahipseniz kendi fırınınızı açmaktan çekinmeyin. Fırınlar ülkemizde genel olarak sadece ekmek üretimine yoğunlaşmış olsalar da son yıllarda çeşitli dünya ülkelerinde hayata geçirilen konspet fırınlar ülkemizi de etkilemiştir. Belirli bir konsepte sahip bir fırın açmak ve ekmeklerin yanında çeşitli poğaça ve hamur işi ürünleri üretmek ekstra bir avantaj sağlayabilir.

  4. İş Fikirleri Eğitmenlik

  Bilgili ve yeteneki olduğunuz bir konu varsa bunu insanlarla paylaşmaktan çekinmeyin. Bir spor eğitmeni, resim eğitmeni, yüzme hocası ya da yoga eğitmeni olmanız mümkün. Küçük kentlerde bu tarzolanaklara ilgi gösterilmektedir.

  5. İş Fikirleri Takı Üretimi

  Eğer bu konuda bir yeteneğiniz varsa işinizi bu dalda kurmaktan çekinmeyin. Takı üretimi ülkemizde yaygın olarak yapılmaktadır. Önemli olan ise internet yardımıyla farklı ve ilginç tasarımları keşfetmek ve bunları hayata geçirmektir. Ufak bir internet sitesi ile işinizi tüm ülkeye bile yaymanız mümkündür aslında.

  6. İş Fikirleri Tamir ve Satış

  Bozulan, kırılan, dökülen ürünler için tamir hizmeti verebileceğiniz gibi, insanların bozuk diyerek kurtulmak istediği ürünleri de tamir ederek ikinci el olarak satmanız mümkün. Tamircilik konusunda yeteneğiniz varsa kesinlikle bu işi aklınızın bir köşesinde bulundurun.

  7. İş Fikirleri Tur Rehberi

  Özellikle turistik ve küçük şehirlerde ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Ekonomik sermayesi düşük olmasına rağmen oldukça fazla bilgiye gereksinim duyan bir meslektir. Yapılması zevkli, yeni insanlarla tanışarak sosyalleşmeye elverişli eğlenceli bir iştir.

  İlgili Konular:

  Büyük Şehirlerde Başarılı Olabilen İş Fikirleri

  Büyük Kentlerde Kurye Üzerine İş Fikirleri

  1 YORUM

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here