Kulağın Şeklini Alan Kulaklık Geliştirildi

Revols adlı kulaklıklar sahip oldukları jel tabaka ile ısındıklarında kulağın şeklini alarak zamanla oluşan acı hissini ve tahrişleri önlüyor.

kulak-seklini-alan-kulaklik

Sofistike kulaklık Revols, bluetooth özelliğine sahip kablosuz bir kulaklık tasarımıdır. Kulaklığın en önemli özelliği ise sahip olduğu jel tabaka sayesinde kullanıcısının kulağının şeklini almasıdır.

Kulaklık kullanan insanlar bilirler ki, klasik kulaklıklar zamanla kulağı acıtmaya, rahatsız etmeye ve kulak içinde tahrişlere ve yaralara neden olurlar. Bu durumu göz önünde bulunduran geliştiriciler, kulaklıkların kişiye özel bir şekilde nasıl tasarlanabileceğini düşünürken, her kulaklığın kendi kendine kullanıcısının kulağına adapte olabileceği fikrini bulmuşlar. Bunu nasıl hayata geçirebilecekleri üzerinde uzun çalışmalar yapan geliştiriciler, Revıls adlı jel tabakaya sahip kulaklıkları üreterek kulaklık teknolojilerinde belki de yeni bir çağın açılmasına ön ayak olmuş durumdalar.

Revols kulaklıkların kullanıcısının kulak şeklini alması yaklaşık 1 dakika alıyor. Isınan jel tabaka kulak yapısına adapte olarak rahatsız etmeyecek bir şekle bürünüyor. Kulaklıklar kullanılmadığında ise soğuyarak orijinal şekline geri dönüyor. Revols kulaklıkların geliştirilmesine devam edilirken Kickstarter üzerinden yapılan kampanyasında satış fiyatı olarak 199 dolar görünüyor. Ancak bu kampanyalı fiyat bittiğinde kulaklıkların 300 dolardan piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ürün Sayfası
 

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here