Kullandığın Kadar Öde – Araç Sigortası

Kullandığın Kadar Öde - Araç Sigortası

Amerika’da yeni ortaya çıkan bir araç sigortalama işi büyük bir ilgi görüyor.

arac-sigorta

Her ay ne kadar araba kullanıyorsunuz? İşinize giderken aslında pek te uzun mesafeler kat etmiyor musunuz? O zaman bu sistem tam size göre.

Amerika’da yeni kurulan bir sistemle, araç sahiplerine, araçlarını kullandıkları kadar sigorta pirimi ödeme imkanı sunuyor. Yapılan araştırmalara göre sürücülerin %70’i, yılda 15 bin kilometrenin altında mesafe kat ediyor. Bu fikirden yola çıkan Metromile araç sigortalama şirketi, yılda 7500 kilometreden daha az yol kat eden sürücülerin %40 hatta %50’lere kadar daha az ücret ödemesine imkan sağlıyor.

Yine Amerika’da aracını daha az kullanan sürücülere, sigorta şirketleri tarafından yapılan indirimler biliniyordu. Ancak kullandığın kadar öde sistemi bir ilk. Özellikle küçük kentlerde yaşayanlar için harika bir seçenek oluşturacak sigortalama yöntemi üzerine belki Türkiye’de de bir girişim gerçekleştirilebilir.

Sistem için araçlara, şirketin sunduğu bir istatistik ve mesafe ölçer cihaz yerleştiriliyor. Bu sayede sigorta şirketi her aracın bilgilerine rahatlıkla erişerek gerekli ödeme indirimlerini sağlayabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here