Kur’an-ı Kerim okuyabilen televizyon

Kur’an-ı Kerim

Güney Koreli LG Electronics şirketinin ürettiği plazma televizyonlardan Kur’an-ı Kerim okunabilecek ve dinlenebilecek.
LG, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Ortadoğu pazarında piyasaya sürdüğü 42 inç ve 52 inçlik plazma televizyonlara sahip olacakların, televizyonun hafızasındaki Kur’an-ı Kerim’i görüntüden hem okuyup hem de sesli dinleyebileceğini kaydetti.
Açıklamada, şirketin, birçok Müslüman’ın Kur’an-ı Kerim’i, evlerindeki sinema sisteminden dinlediklerini ortaya koyan bir araştırmadan sonra bu hizmetin verilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.
LG Sözcüsü Kim Jik-soo, 42 inç televizyonların Dubai’de 1376 dolar, 50 inç televizyonların ise 2160 dolardan satıldığını söyledi. Kim Jik-soo, bu hizmeti televizyonların satıldığı her yerde sağlayabileceklerini, ancak televizyonların Suudi Arabistan dahil Ortadoğu’daki birçok ülkede satın alınabileceğini ifade etti. LG, bu yılın ilk yarısında Ortadoğu ve Afrika’da satışlarını, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35 artırarak 2 milyar dolara çıkardı. Bu yıl için 4.3 milyar dolarlık satış hedefleyen LG, 2010’da kadar satışlarını 6 milyar dolara çıkarmayı amaçlıyor.(Taraf)

1 YORUM

  1. Güney Koreli LG Electronics şirketinin ürettiği plazma televizyonlardan Kur’an-ı Kerim okunabilecek ve dinlenebilecek

    neden bi müslüman ülkeden çıkmaz böyle bi icat deli olmak işten bile değil

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here