Kurtlar Vadisi reklamı yaradı bir ayda 120 şube daha açtı

İzleyiciyi ekrana kilitleyen diziler, yatırımcının da ilgi odağı haline geldi. Reklam veren birçok firma satışlarını artırırken, hedef kitlesine de daha rahat ulaşmaya başladı.


Çiğköfteci Ahmet Aybak’ın Genel Müdürü İlyas Aybak, Kurtlar Vadisi’ne reklam verdikten sonra şube açmak isteyenlerin, telefonlarını kilitlediğini söyledi. Birçok girişimcinin franchising almak için başvuruda bulunduğunu belirten Aybak, “Bir ay içerisinde 120 şube açtık. Bu ay sonuna kadar şube sayımız 250’yi bulur. Mayıs ayı sonunda ise 500 şube sayısına ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi. Geniş Aile ve BKM Mutfak’a da reklam verdiklerini belirten Aybak, Tek Türkiye dizisi ile reklam bağlantısı yapacaklarını bildirdi. Firmanın reklam sloganı ise şöyle: “Krizi fırsata çevirdik. Bu fırsat kaçmaz. Bayimiz olmanın tam zamanı”. Bir ay önce üretime başladıklarını belirten Aybak, ürünlerinin daha çok kadınlar tarafından tüketildiğini söyledi. Yurtdışına açılma stratejisini de faaliyete geçirdiklerini ifade eden Aybak, Kıbrıs’a da bayilik verdiklerini, Almanya’da ise anlaşmanın yapıldığını bildirdi. Şu an 97 olan çalışan sayısını üç ay içerisinde 140’a çıkaracaklarını aktaran Genel Müdür Aybak, hijyenden herhangi bir şekilde taviz vermediklerini kaydetti. Aybak, “Ürünlerimizde kıyma bulunmuyor. Fındık ve cevizin yanı sıra bizim karışımını sır gibi sakladığımız toplam 22 çeşit baharat bulunuyor. Herhangi bir şekilde ürünlerimiz sağlık problemine neden olmuyor. Lavaşla tüketilmediği zaman kesinlikle kilo yapmaz.” diye konuştu.


Finansal kriz sebebiyle kârlı iş alanlarının sayısı daralırken yatırımcı için yeni bir sektör daha ortaya çıktı. Döviz, altın ve borsa gibi yatırım enstrümanlarının yanına çiğköfte de eklendi. Çiğköfte satışının birçok sektörden daha çok getirisi olduğunu iddia eden Aybak, “Çiğköfteye yatırım yapan zarar etmez. En fazla dolap, masa, sandalye ve tezgah için 10 bin liralık bir masraf ediyorsunuz. Sonuçta taksi plakasından daha fazla getiriye sahip bir işletmeniz oluyor.” diye konuştu. Kazancın şubeye göre değişebildiğini ifade eden Aybak, aylık kazancın 10-15 bin liraya kadar çıkabildiğini vurguladı. Sektörün yüzde 15’inin fabrikasyon olduğunu belirten Aybak, pazarın daha da büyüyeceği görüşünde. Bayilerini sürekli denetim altında bulundurduklarını aktaran Aybak, fazla satış yapan bayilerini de ödüllendirdiklerini kaydetti.

1 YORUM

  1. bu kadarda yalan olmaz 120 bayı dıyoun 90 da kalmışın çoguda kapalı bıraz duruslukfabrıkamı o kadar kazanç bende bayınım senın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here