Kurumsal Web sitenizde olması gereken 5 özellik

Kurumsal Web sitenizde olması gereken 5 özellik

Şirketinizin web sitesi hakkında eksikliklerini hiç düşündünüz mü? Web kullanıcıları arasında yapılan anketler bir şirketin web sayfasında mutlaka olması gereken 5 özelliği bir araya getirdi. Özellikle sitenizin kullanıcılarını ilgilendirebilecek olan ve Giriş sayfanız ile ilgili olan eksiklikler ise şöyle.

 

En kaliteli ve en profesyonel web tasarımlarıyla sitenizin profesyonel görünmesini ister misiniz? En avantajlı fiyatlar ile ister mobil uyumlu, ister yönetim paneli olan, ister kurumsal, ister kişisel sitelerinizi uzman kişilere yaptırma fırsatını kaçırmayın. En kaliteli internet sitesi yaptırma hizmeti 10 liradan başlayan ekonomik fiyatlar ile SadeceON’da!

1- İletişim Bilgileri : Şirketinizin web sitesinde özellikle ana sayfasında iletişim bilgileri yayınlanıyor mu, cevabınız hayır ise bu konuya mutlaka önem verin. Müşterileriniz size hızlı ulaşmak için iletişim bölümünü çok sık arıyorlar. E-posta adresiniz ise iletişim bilgileriniz arasında en önemli olanı. Bir çok sitede e-posta yerine iletişim formu bulunuyor. Bu ise müşterilerin istemediği bir işlev. Bir diğer işlev ise telefon numarası eğer müşteri size telefon ile ualaşmıyorsa vereceği etkin kararları sonraya bırakabiliyor.

2- Web sitenizdeki Görseller: Örneğin bir pastacı iseniz sitenizin ön tasarımında mutlaka bir pasta olmalı. Pasta yerine şirketinizin dış görünüşü veya kocaman bir logoyu kullanmaktan kaçının. Değişik ve farklı olacağım derken ana konudan sapmak ve alakasız grafikler kullanmaktan kaçının.

3- İş bağlantıları ve navigasyon : Sitenizin ön sayfasında açık bir navigasyon sistemi mutlaka olmalı. Sık Sorulan Sorular , Müşteri Hizmetleri gibi kullanıcıyı ilgilendiren menülere yer vermeyi unutmayın. Özellikle şirket sitenizde 404 hatasına yer vermemeye çalışın. bu gibi hataları sık sık kontrol etmelisiniz. Google Web yönetici Araçlarından bununla ilgili raporlar edinebilirsiniz.

4- E-posta Kayıt Kutusu: Bir çok şirket müşterilerine haftalık veya aylık olarak düzenli bir mail bilgilendirmesi yapmalı. Ne yazık ki Türkiye’deki dev firmaların birçoğu bile bu basit olayı kullanmıyor ve bir çok fırsatı kaçırıyor. Örneğin geçenlerde giyim ile ilgili bir markanın fırsatlardan haberdar olun kutusunu doldurdum, ama hiç bir mail gelmedi. Oysaki sürekli kampanya düzenliyor ama biz sitesine girmediysek bundan haberimiz olmuyor.

5- Sosyal Medya Bağlantıları : Sosyal Medya Bağlantıları ön sayfada kolay ve anlaşılabilir bir şekilde mutlaka sunmanız gerekiyor. Özellikle son dönemde iş dünyasınında çok sık olarak sosyal medyayı kullandığını unutmayın. Anlık kampanyanızı etrafına duyurmak isteyen bir çok müşteri olabileceğini unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here